Hareskovløbet

Hareskovløbet 2018

Resultatliste per 3. juni kl. 21:40

Ialt 301 løbere gennemførte det 29. Hareskovløb onsdag den 30. maj 2018. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater
Se også resultaterne hos vores tidstager: Events4U

  • 1,4 km Piger (3 deltagere)
    Vundet af Sophia Dahlerup i tiden 07:37.
    Rekord fra 2015 på 6:03 indehaves af Kaisa Duedam Ventrup

  • 1,4 km Drenge (5 deltagere)
    Vundet af Christian Skaunsgaard i tiden 06:02.
    Rekord fra 2013 på 5:05 indehaves af Anders Fordsmann.

  • 2,8 km Piger (5 deltagere)
    Vundet af Julie Dahlerup i tiden 12:27.
    Rekord fra 2016 på 11:23 indehaves af Alma Søttrup.

  • 2,8 km Drenge (1 deltagere)
    Vundet af Magnus Fordsmann i tiden 13:15.
    Rekord fra 2015 på 10:45 indehaves af Anders Fordsmann

  • 5 km Kvinder (113 deltagere)
    Vundet af Karoline Sidelmann Brinch i tiden 19:45.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (77 deltagere)
    Vundet af Kristian Carstensen i tiden 18:29.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (29 deltagere)
    Vundet af Tina Tagmose i tiden 42:44.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (69 deltagere)
    Vundet af Stefan Gudmundsson i tiden 35:59.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Bryggeri Skovlyst
Adresse: Skovlystvej 2, Hareskovby,3500 Værløse
Telefon: 44 98 65 45
Email: info@bryggeriskovlyst.dk
Fodfanten

Resultater 2018
1,4 km drenge
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 278 Christian Skaunsgaard (DEN) 00:06:02 +00:00 04:19
2 268 Emil Kundal (DEN) BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:06:15 +00:13 04:28
3 152 Nicolai Dahlerup (DEN) 00:06:32 +00:30 04:40
4 344 Elias (DEN) 00:09:26 +03:24 06:44
5 305 Oliver Hammer (DEN) 00:10:11 +04:09 07:16
1,4 km piger
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 151 Sophia Dahlerup (DEN) 00:07:37 +00:00 05:26
2 339 Eva Rosenstand (DEN) 00:08:55 +01:18 06:22
3 343 Andrea (DEN) 00:10:58 +03:21 07:50
2,8 km drenge
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 245 Magnus Fordsmann (DEN) 00:13:15 +00:00 04:44
2,8 km piger
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 150 Julie Dahlerup (DEN) 00:12:27 +00:00 04:27
2 279 Cecilie Skaunsgaard (DEN) 00:12:51 +00:24 04:35
3 325 Laura Kundal Hansen (DEN) BAU 00:15:32 +03:05 05:33
4 331 Emilie Framke-Thomsen (DEN) RØDOVRE AC 00:17:19 +04:52 06:11
5 km mænd
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 327 Kristian Carstensen (DEN) BALERUP AK 00:18:29 +00:00 03:42
2 269 Henrik Hansen (DEN) BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:18:39 +00:10 03:44
3 97 Jan Rasmussen (DEN) BALLERUP ATLETIK KLUB 00:19:24 +00:55 03:53
4 60 Peter Beljaev (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:19:32 +01:03 03:54
5 289 Jacob Holm (DEN) 00:19:34 +01:05 03:55
6 47 Thomas Vollmond (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:19:37 +01:08 03:55
7 333 Jan Ellegaard (DEN) N OVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:19:52 +01:23 03:58
8 335 Jonas Hagsholm Pedersen (DEN) 00:19:57 +01:28 03:59
9 292 Kem Overskov (DEN) KØGE VINHANDEL 00:20:19 +01:50 04:04
10 189 Christian Haslund (DEN) SNIK 00:20:41 +02:12 04:08
11 297 Jens Peter Nielsen (DEN) 00:20:54 +02:25 04:11
12 41 Anders Jespersen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:21:18 +02:49 04:16
13 215 Ole Folkmann (DEN) SNIK 00:21:58 +03:29 04:24
14 246 Mark Fordsmann (DEN) 00:22:12 +03:43 04:26
15 101 Oskar Stork (DEN) 00:22:24 +03:55 04:29
16 86 Pavel Kolosov (DEN) FURESØ REVISION 00:22:38 +04:09 04:32
17 178 Jesper Vejlgaard (DEN) 00:23:14 +04:45 04:39
18 102 Dennis Hansen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:23:21 +04:52 04:40
19 180 Tobias Holbøll (DEN) 00:23:30 +05:01 04:42
20 212 Leif Jean Vincentsen (DEN) SNIK 00:23:38 +05:09 04:44
21 186 Keld Jellesen (DEN) 00:23:41 +05:12 04:44
22 181 Joakim Vejlgaard (DEN) 00:23:45 +05:16 04:45
23 203 Leif Nielsen (DEN) SNIK 00:23:50 +05:21 04:46
24 226 Jørgen Schutzsack (DEN) LEO PHARMA 00:23:57 +05:28 04:47
25 285 Thomas Holmstrøm (DEN) 00:24:30 +06:01 04:54
26 78 Jan Grann Pedersen (DEN) NOVO 00:24:34 +06:05 04:55
27 234 Jussi Tapani Jalonen (DEN) LEO PHARMA 00:24:46 +06:17 04:57
28 286 Alex Pedersen (DEN) 00:24:49 +06:20 04:58
29 33 Erik Marcussen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:24:56 +06:27 04:59
30 294 Bent Ulsted Sørensen (DEN) MIKKELSEN ELECTRONICS 00:25:25 +06:56 05:05
31 242 Claus Lyng Nielsen (DEN) LEO PHARMA 00:25:27 +06:58 05:05
32 319 Jack Van Burleigh (DEN) NORDEA EJENDOMME 00:25:28 +06:59 05:06
33 52 Søren P Andersen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:25:31 +07:02 05:06
34 89 Jonas Harboe (DEN) NOVO NORDISK 00:25:36 +07:07 05:07
35 25 Jens Holtze (DEN) FREDERIKSBERG UNITED 00:25:40 +07:11 05:08
36 210 Jacob Jensen (DEN) SNIK 00:25:43 +07:14 05:09
37 284 Kim Holmstrøm (DEN) 00:25:53 +07:24 05:11
38 21 Carsten Størk-Hansen (DEN) TETRIS A/S 00:25:57 +07:28 05:11
39 182 Jørn Meidahl PETERSEN (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:12 +07:43 05:14
40 103 Bastiaan Van Gaalen (DEN) 00:26:36 +08:07 05:19
41 254 Bent Andreasen (DEN) RØDOVRE AC 00:26:46 +08:17 05:21
42 262 Erik Paludan Nielsen (DEN) RØDOVRE AC 00:27:13 +08:44 05:27
43 264 Anders Kofoed (DEN) TEAM KOFOED 00:27:27 +08:58 05:29
44 93 Thomas Wenzel (DEN) 00:27:46 +09:17 05:33
45 142 Hans Lehmannn (DEN) 00:27:48 +09:19 05:34
46 337 Rasmus (DEN) BAK LØBERNE 00:27:56 +09:27 05:35
47 159 Bent Monberg Jensen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:24 +09:55 05:41
48 37 Lasse Andreasen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:29 +10:00 05:42
49 141 Jacob Soldath (DEN) DRI-LØBEKLUB 00:28:29 +10:00 05:42
50 328 Mads Carstensen (DEN) COOP IDRÆT 00:29:32 +11:03 05:54
51 116 Lasse Kragh (DEN) NOVO NORDISK A/S 00:29:39 +11:10 05:56
52 300 Jacob Christensen (DEN) ALSO A/S 00:30:11 +11:42 06:02
53 19 Anders Sælan (DEN) TETRIS A/S 00:30:16 +11:47 06:03
54 77 John Pfeiffer (DEN) RINGTOFTEN 00:30:36 +12:07 06:07
55 316 Brian Westberg Olsen (DEN) KMD 00:30:52 +12:23 06:10
56 199 Per Bjerre Christiansen (DEN) SNIK 00:31:12 +12:43 06:14
57 270 Loui Stanek (DEN) 00:31:35 +13:06 06:19
58 261 Stig Kongsborg (DEN) RØDOVRE AC 00:31:52 +13:23 06:22
59 125 Hans Peter Dybdahl (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:32:14 +13:45 06:27
60 146 Nicolas Kviat Antonsen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:32:43 +14:14 06:33
61 184 Hans Nielsen (DEN) PULS 96 00:33:20 +14:51 06:40
62 140 Søren Bentsen (DEN) TRONGÅRDENS IF 00:33:55 +15:26 06:47
63 183 Per Jakobsen (DEN) PULS 96 00:34:04 +15:35 06:49
64 287 Flemming Pedersen (DEN) 00:34:29 +16:00 06:54
65 321 Jesper E. Siig (DEN) 00:34:45 +16:16 06:57
66 236 Carsten Nielsen (DEN) LEO PHARMA 00:34:47 +16:18 06:57
67 122 Mattias Bjelkenäs (DEN) NOVO NORDISK 00:35:00 +16:31 07:00
68 249 Jesper Abel (DEN) 00:35:05 +16:36 07:01
69 128 Steffen Frandsen (DEN) NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:35:23 +16:54 07:05
70 3 Kasper Vestergaard (DEN) 00:35:34 +17:05 07:07
71 96 Mads Ravnholt Wenzel (DEN) 00:35:35 +17:06 07:07
72 87 Preben Rasmussen (DEN) FURESØ REVISION 00:35:58 +17:29 07:12
73 340 Sebastian Rosenstand (DEN) 00:36:01 +17:32 07:12
74 341 Thomas Rosenstand (DEN) 00:36:02 +17:33 07:12
75 309 William Ljungdahl (DEN) 00:37:30 +19:01 07:30
76 83 Eddie Klikovich (DEN) FURESØ REVISION 00:41:33 +23:04 08:19
77 84 Martin Hansen (DEN) FURESØ REVISION 00:50:14 +31:45 10:03
5 km kvinder
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 61 Karoline Sidelmann Brinch (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:19:45 +00:00 03:57
2 34 Sannie Kaltoft (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:21:07 +01:22 04:13
3 161 Kamilla Barner Kajbæk (DEN) BALLERUP ATLETIK KLUB 00:21:12 +01:27 04:14
4 66 Johanna Paulsson (SWE) NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:21:25 +01:40 04:17
5 108 Natasja Kofod Munch (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:21:28 +01:43 04:18
6 110 Mette Bøg Larsen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:21:58 +02:13 04:24
7 179 Sarah Vejlgaard (DEN) 00:22:22 +02:37 04:28
8 51 Stine Anthonsen (DEN) NOVO NORDISK 00:22:49 +03:04 04:34
9 290 Lise Holmstrøm (DEN) 00:23:28 +03:43 04:42
10 43 Bettina Fog (DEN) NOVO NORDISK 00:23:28 +03:43 04:42
11 36 Katrine Hauberg (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:23:58 +04:13 04:48
12 233 Heidi Montonen (DEN) LEO PHARMA 00:24:02 +04:17 04:48
13 123 Henriette Draborg (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:24:22 +04:37 04:52
14 136 Britta Burkal Hansen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:24:23 +04:38 04:53
15 198 Carol Todd-Moir (NOR) 00:24:27 +04:42 04:53
16 119 Hanne Margrethe Nielsen (DEN) NOVO GRUPPEN 00:24:58 +05:13 05:00
17 229 Frederikke Lihme Egerod (DEN) LEO PHARMA 00:25:08 +05:23 05:02
18 35 Trine Møgelberg (DEN) NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:25:11 +05:26 05:02
19 214 Anette Bergstrøm (DEN) SNIK 00:25:42 +05:57 05:08
20 232 Line Tange Koch Nielsen (DEN) LEO PHARMA 00:25:49 +06:04 05:10
21 187 Sif Maliin Andersen (DEN) 00:26:29 +06:44 05:18
22 129 Mona Bach (DEN) BAK 00:26:29 +06:44 05:18
23 104 Helene Van Gaalen (DEN) 00:26:36 +06:51 05:19
24 308 Connie Johnsen (DEN) 00:26:41 +06:56 05:20
25 46 Hanne Tynell (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:43 +06:58 05:21
26 106 Susanne Hostrup (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:52 +07:07 05:22
27 207 Joan Bach (DEN) SNIK 00:26:59 +07:14 05:24
28 334 Trine Danvold (DEN) PFA 00:27:10 +07:25 05:26
29 231 Goda Sinkeviciute (DEN) LEO PHARMA 00:27:19 +07:34 05:28
30 336 Hanne Jonassen (DEN) 00:27:25 +07:40 05:29
31 53 Kristina Mortensen (DEN) NOVOGRUPPEN 00:27:28 +07:43 05:30
32 213 Gitte Watson (DEN) SNIK 00:27:33 +07:48 05:31
33 20 Annette Moseholm Scheel (DEN) TETRIS A/S 00:27:34 +07:49 05:31
34 44 Maja Nielsen (DEN) NOVO NORDISK 00:27:43 +07:58 05:33
35 135 Sanne Godiksen (DEN) NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:27:49 +08:04 05:34
36 72 Sannie Jacobsen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:49 +08:04 05:34
37 227 Yoana Pavlova (DEN) LEO PHARMA 00:27:50 +08:05 05:34
38 98 Kristina Mielec (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:52 +08:07 05:34
39 91 Anne Breüner (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:52 +08:07 05:34
40 73 Stine Fink (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:53 +08:08 05:35
41 211 Marianne Jørgensen (DEN) SNIK 00:27:55 +08:10 05:35
42 111 Nadja Andersen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:59 +08:14 05:36
43 121 Jette Nielsen (DEN) NOVO NORDISK 00:28:05 +08:20 05:37
44 120 Charlotte Ryberg Simonsen (DEN) NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:28:07 +08:22 05:37
45 67 Berit Jørgensen (DEN) NOVO NORDISK 00:28:22 +08:37 05:40
46 208 Nina Hvidberg Shelton (DEN) SNIK 00:28:23 +08:38 05:41
47 139 Nadia Jargin (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:23 +08:38 05:41
48 114 Pernlle Allentoft Petersen (DEN) NOVONORDISK 00:28:28 +08:43 05:42
49 266 Majbritt Framke (DEN) RØDOVRE AC 00:28:30 +08:45 05:42
50 148 Karin Møller Hansen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:32 +08:47 05:42
51 56 Kirsten Kähler (DEN) 00:28:43 +08:58 05:45
52 50 Lene Reinwald (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:02 +09:17 05:48
53 124 Berit Carina Ring (DEN) NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:29:08 +09:23 05:50
54 22 Line Lasman (DEN) TETRIS A/S 00:29:16 +09:31 05:51
55 76 Anne Torp (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:18 +09:33 05:52
56 49 Hanne Krigslund (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:25 +09:40 05:53
57 248 Lise Kongsgaard Prag (DEN) DR LØBEKLUB 00:29:34 +09:49 05:55
58 158 Astrid Lundbjerg Hansen (DEN) 00:29:37 +09:52 05:55
59 38 Mette Bjørn Egede (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:42 +09:57 05:56
60 112 Jette Henriksen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:43 +09:58 05:57
61 247 Anne Fordsmann (DEN) 00:29:44 +09:59 05:57
62 283 Charlotte Holmstrøm (DEN) 00:29:54 +10:09 05:59
63 318 Lina Due Bitz (DEN) NORDEA EJENDOMME 00:29:55 +10:10 05:59
64 137 Ulla Veitland (DEN) NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:29:57 +10:12 05:59
65 95 Sofie Ravnholt Wenzel (DEN) 00:29:57 +10:12 05:59
66 267 Anne Lund (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:58 +10:13 06:00
67 156 Lilli Buch (DEN) 1971 00:30:18 +10:33 06:04
68 240 Susanne Olsgaard Berntsen (DEN) LEO PHARMA 00:30:22 +10:37 06:04
69 157 Lone Scheibel Dupon (DEN) 1971 00:30:24 +10:39 06:05
70 59 Birgitte Langer Eriksen (DEN) N OVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:30:29 +10:44 06:06
71 94 Mette Ravnholt Wenzel (DEN) 00:30:36 +10:51 06:07
72 126 Maibritt Madsen (DEN) NOVO NORDISK 00:30:53 +11:08 06:11
73 276 Benedikte Schaltz (DEN) BALLERUP ORIENTERINGSKLUB 00:31:03 +11:18 06:13
74 42 Mette Pontoppidan Rasmussen (DEN) NOVOGRUPPEN 00:31:13 +11:28 06:15
75 134 Marlene Plantin (DEN) NOVONORDISK 00:31:13 +11:28 06:15
76 113 Lone Vilhelmsen (DEN) NOVO NORDISK 00:31:16 +11:31 06:15
77 71 Jaenette Wærn (DEN) NOVO 00:31:16 +11:31 06:15
78 92 Ditte Kivsmose Kaldor (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:31:26 +11:41 06:17
79 131 Aase Bach Knudsen (DEN) NOVONORDISK LØBEKLUB 00:31:38 +11:53 06:20
80 329 Cecilie Spendrup Petersen (DEN) BALLERUP OK 00:31:42 +11:57 06:20
81 85 Elena Kolosova (DEN) FURESØ REVISION 00:31:48 +12:03 06:22
82 265 Birgitte Pedersen (DEN) RØDOVRE AC 00:31:53 +12:08 06:23
83 107 Karin Hamacher (DEN) 00:32:09 +12:24 06:26
84 57 Jeanette Gylstorff (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:32:27 +12:42 06:29
85 195 Winni Vestergaard (DEN) SNIK 00:32:41 +12:56 06:32
86 322 Pia Strøh (DEN) 00:32:51 +13:06 06:34
87 90 Anette Holtmann (DEN) NOVO LØBEKLUB 00:32:52 +13:07 06:34
88 100 Inger Stork (DEN) 00:33:10 +13:25 06:38
89 145 Hanna Kviat Antonsen (DEN) NOVO GRUPPSENS LØBEKLUB 00:33:11 +13:26 06:38
90 55 Susanne Keller (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:33:13 +13:28 06:39
91 109 Anja Heiner (DEN) NOVO NORDISK 00:33:13 +13:28 06:39
92 263 Malene Westh Kofoed (DEN) TEAM KOFOED 00:33:56 +14:11 06:47
93 138 Janni Pia Hansen (DEN) BAK 00:34:53 +15:08 06:59
94 133 Lisbeth Pape (DEN) 00:35:03 +15:18 07:01
95 58 Kamilla Rønne (DEN) 00:35:10 +15:25 07:02
96 223 Gry Sparre (DEN) LEO PHARMA 00:35:51 +16:06 07:10
97 147 Linda Vejlgaard (DEN) NOVO NORDISK 00:36:46 +17:01 07:21
98 216 Annette Borg (DEN) SNIK 00:37:04 +17:19 07:25
99 115 Inge M. T. Hansen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:37:29 +17:44 07:30
100 235 Mette Ljungdahl (DEN) LEO PHARMA 00:37:32 +17:47 07:30
101 88 Annette Rask (DEN) FURESØ REVISION 00:38:14 +18:29 07:39
102 82 Henriette Klikovich (DEN) FURRESØ REVISION 00:38:45 +19:00 07:45
103 68 Christine Sandorff (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:38:47 +19:02 07:45
104 4 Anni Kjær (DEN) 00:42:28 +22:43 08:30
105 39 Maria Holm (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:43:33 +23:48 08:43
106 40 Marianne Markvardsen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:43:33 +23:48 08:43
107 54 Karen Appel (DEN) NOVO GRUPPEN 00:43:35 +23:50 08:43
108 303 Hannelore Løhndorf (DEN) 00:44:22 +24:37 08:52
109 304 Jill Moth (DEN) 00:44:23 +24:38 08:53
110 64 Mette Skovly Wolf (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:47:50 +28:05 09:34
111 63 Line Lolk (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:47:51 +28:06 09:34
112 228 Linea Frimodt Obel (DEN) LEO PHARMA 00:49:00 +29:15 09:48
113 81 Katja Linea Hansen (DEN) FURESØ REVISION 00:50:14 +30:29 10:03
10 km mænd
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 197 Stefan Gudmundsson (DEN) SNIK 00:35:59 +00:00 03:36
2 165 Carsten Clement (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:38:47 +02:48 03:53
3 74 Søren Damgaard (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:38:59 +03:00 03:54
4 200 Jan Petersen (DEN) SNIK 00:41:26 +05:27 04:09
5 252 Thomas Svendsen (DEN) TRYG 00:41:53 +05:54 04:11
6 173 Ralph Johannsen (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:42:07 +06:08 04:13
7 204 Helmer Jacobsen (DEN) SNIK 00:42:21 +06:22 04:14
8 224 Tom Hansen (DEN) LEO PHARMA 00:43:30 +07:31 04:21
9 194 Peter Lund (DEN) SNIK 00:43:41 +07:42 04:22
10 258 Michael Rasmussen (DEN) RØDOVRE AC 00:43:43 +07:44 04:22
11 69 Bo Nyholm Sørensen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:43:47 +07:48 04:23
12 62 Martin Petzold (GER) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:44:05 +08:06 04:25
13 177 Kenneth Larsen (DEN) 00:44:28 +08:29 04:27
14 23 Mikael Frøkjær (DEN) 00:44:54 +08:55 04:29
15 196 Sven Poul Lagonda Møller (DEN) SNIK 00:44:56 +08:57 04:30
16 164 Bjarne Bjerg (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:45:16 +09:17 04:32
17 169 Lars Drauschke (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:45:44 +09:45 04:34
18 218 David Adrian Ewald (DEN) LEO PHARMA 00:45:49 +09:50 04:35
19 166 John Garnar (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:46:06 +10:07 04:37
20 99 Martin Meincke (DEN) 00:47:19 +11:20 04:44
21 257 Bent Bindner (DEN) RØDOVRE AC 00:47:39 +11:40 04:46
22 9 Jacob Jørgensen (DEN) TETRIS A/S 00:47:47 +11:48 04:47
23 149 Carsten Koch (GER) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:47:51 +11:52 04:47
24 342 Jørgen Nielsen (DEN) F.I.F. 00:47:51 +11:52 04:47
25 24 Henrik Nielsen (DEN) ROADRUNNERS 00:48:01 +12:02 04:48
26 237 Peter Hjort (DEN) LEO PHARMA 00:48:34 +12:35 04:51
27 259 Tonny Hartvig (DEN) RØDOVRE AC 00:48:39 +12:40 04:52
28 31 René Ciraklar (DEN) IK HELLAS 00:48:39 +12:40 04:52
29 312 Michael Lindgren (DEN) KMD 00:49:04 +13:05 04:54
30 315 Per Brunk (DEN) KMD 00:49:35 +13:36 04:58
31 330 Kim Lund (DEN) ROADRUNNERS 00:49:41 +13:42 04:58
32 253 Erik Christensen (DEN) RØDOVRE AC 00:49:42 +13:43 04:58
33 48 Christian Clausen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:49:43 +13:44 04:58
34 191 Peter Egemose Grib (DEN) LEDØJE SMØRUM FODBOLD 00:49:44 +13:45 04:58
35 176 Thomas Laursen (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:49:57 +13:58 05:00
36 260 Henrik Svensson (DEN) RØDOVRE AC 00:50:00 +14:01 05:00
37 288 Lars Nielsen (DEN) RØDOVRE AC 00:50:31 +14:32 05:03
38 17 Tomas Jandorf (DEN) TETRIS A/S 00:50:46 +14:47 05:05
39 255 Jens Skou (DEN) RØDOVRE AC 00:50:51 +14:52 05:05
40 314 Lars Christoffersen (DEN) KMD 00:50:52 +14:53 05:05
41 132 Dirk-André Pape (DEN) B.A.K. 00:51:01 +15:02 05:06
42 188 Jan Lund (DEN) TEAM SECOND 2 NONE 00:51:02 +15:03 05:06
43 306 Christian Pedersen (DEN) HARETRI 00:51:16 +15:17 05:08
44 273 Marc Frøse (DEN) 00:51:42 +15:43 05:10
45 171 Per Paludan Hansen (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:51:43 +15:44 05:10
46 185 Søren Tillgaard (DEN) PLANTAGEN 2 00:51:50 +15:51 05:11
47 256 René Petersen (DEN) RØDOVRE AC 00:52:10 +16:11 05:13
48 281 Karsten Garne (DEN) BALLERUP AK 00:52:26 +16:27 05:15
49 7 Andreas Sverdrup Henriksen (DEN) TETRIS A/S 00:52:49 +16:50 05:17
50 201 Henning Lærkholm-Bengtsen (DEN) SNIK 00:53:47 +17:48 05:23
51 317 Brian Nørtoft Berntsen (DEN) 00:53:54 +17:55 05:23
52 277 Walter Lübke (GER) 00:54:59 +19:00 05:30
53 15 Søren Laubjerg Daugaard (DEN) TETRIS A/S 00:55:04 +19:05 05:30
54 12 Martin Wagner (DEN) TETRIS A/S 00:55:08 +19:09 05:31
55 311 Niels Batz Carlsen (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:55:49 +19:50 05:35
56 272 Michael Frederiksen (DEN) VRK 00:56:25 +20:26 05:39
57 313 Torben Stefan Sonne (DEN) KMD 00:56:27 +20:28 05:39
58 160 Jesper Kajbæk (DEN) VELUX LØBEKLUB 00:57:03 +21:04 05:42
59 293 Lars Neupart (DEN) 00:57:24 +21:25 05:44
60 202 John Jeppesen (DEN) SNIK 00:57:58 +21:59 05:48
61 65 Claus Veistrup (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:58:08 +22:09 05:49
62 241 Martin Asser Hansen (DEN) LEO PHARMA 00:58:10 +22:11 05:49
63 298 Bent Schwartzbach (DEN) ALSO A/S 00:58:22 +22:23 05:50
64 117 Niels Ove Hansen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:59:12 +23:13 05:55
65 271 Henrik Suhr (DEN) FURESØ LØBEKLUB 00:59:27 +23:28 05:57
66 250 Kjeld-Ole Munk (DEN) 01:01:10 +25:11 06:07
67 230 Ole Harbæk (DEN) LEO PHARMA 01:03:05 +27:06 06:18
68 280 Hennie van der Huts (DEN) BALLERUP AK 01:04:41 +28:42 06:28
69 14 Niclas Nilsson (DEN) TETRIS A/S 01:04:57 +28:58 06:30
10 km kvinder
Pls  Stnr  Navn Firma/klub Tid Tid efter Min/km
1 324 Tina Tagmose (DEN) 00:42:44 +00:00 04:16
2 105 Lisbeth Jørgensen (DEN) NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:44:07 +01:23 04:25
3 32 Lise Boserup (DEN) ALOT 00:46:09 +03:25 04:37
4 205 Vibeke Hansen (DEN) SNIK 00:46:30 +03:46 04:39
5 295 Signe Ridderberg (DEN) 00:46:56 +04:12 04:42
6 338 Karina Uldahl (DEN) 00:49:47 +07:03 04:59
7 154 Sandra Konggaard (DEN) 00:50:03 +07:19 05:00
8 307 Camilla Hammer (DEN) 00:51:17 +08:33 05:08
9 239 Lene T Thomsen (DEN) LEO PHARMA 00:51:29 +08:45 05:09
10 296 Britt Henriksen (DEN) 1974 00:52:14 +09:30 05:13
11 225 Nafsika Antoniadou (DEN) LEO PHARMA 00:52:54 +10:10 05:17
12 193 Lene Bindslev (DEN) SNIK 00:53:17 +10:33 05:20
13 143 Maria Hostrup (DEN) A16 00:53:29 +10:45 05:21
14 251 Anja Mejnholt-Jakobsen (DEN) 00:54:35 +11:51 05:28
15 219 Sanne De Haas (DEN) LEO PHARMA 00:54:37 +11:53 05:28
16 45 Line Lilleøre (DEN) NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:54:54 +12:10 05:29
17 310 Trine Larsen (DEN) FREDERIKSBERG IF 00:55:49 +13:05 05:35
18 326 Anna Libak (DEN) LUTTER LIBAL 00:55:55 +13:11 05:35
19 18 Trine Schneider (DEN) TETRIS A/S 00:56:11 +13:27 05:37
20 323 Anne Schwartzbach (DEN) 00:58:22 +15:38 05:50
21 320 Tina Siig (DEN) 00:58:49 +16:05 05:53
22 8 Anne-Marie Bjørklund Zier (DEN) TETRIS A/S 00:58:54 +16:10 05:53
23 332 Sanne Bruun (DEN) BAK 00:58:56 +16:12 05:54
24 217 Mikala Fiig Jarner (DEN) LEO PHARMA 00:59:38 +16:54 05:58
25 274 Lene Nielsen (DEN) 01:04:03 +21:19 06:24
26 170 Marlene K. Hansen (DEN) FREDERIKSBERG IF 01:04:37 +21:53 06:28
27 163 Bente Danielsen (DEN) FREDERIKSBERG IF 01:08:19 +25:35 06:50
28 155 Brita Kvist Hansen (DEN) DR 01:08:21 +25:37 06:50
29 172 Pernille Dehn (DEN) FREDERIKSBERG IF 01:08:22 +25:38 06:50