Hareskovløbet

Hareskovløbet 2017

Resultatliste per 1. juni kl. 16:40

Ialt 459 løbere gennemførte det 28. Hareskovløb onsdag den 31. maj 2017. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 1,4 km Piger (10 deltagere)
    Vundet af Josefine Nielsen i tiden 08:18.
    Rekord fra 2015 på 6:03 indehaves af Kaisa Duedam Ventrup

  • 1,4 km Drenge (14 deltagere)
    Vundet af Benjamin Benchimol i tiden 06:12.
    Rekord fra 2013 på 5:05 indehaves af Anders Fordsmann.

  • 2,8 km Piger (9 deltagere)
    Vundet af Luna Norby Larsson i tiden 15:29.
    Rekord fra 2016 på 11:23 indehaves af Alma Søttrup.

  • 2,8 km Drenge (16 deltagere)
    Vundet af Laurits Gade Strøyer Andersen i tiden 12:21.
    Rekord fra 2015 på 10:45 indehaves af Anders Fordsmann

  • 5 km Kvinder (167 deltagere)
    Vundet af Karoline Sidelmann Brinch i tiden 19:37.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (123 deltagere)
    Vundet af Kristian Brammer Carstensen i tiden 18:14.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (49 deltagere)
    Vundet af Karina Sørensen i tiden 41:14.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (93 deltagere)
    Vundet af Alexander Dautel i tiden 33:29.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
SuperBrugsen Skovlunde
Bybjergvej 2, 2740 Skovlunde
Bryggeri Skovlyst
Adresse: Skovlystvej 2, Hareskovby,3500 Værløse
Telefon: 44 98 65 45
Email: info@bryggeriskovlyst.dk
Fodfanten
Ledlenser
isostar

1,4 km piger
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 491 Josefine Nielsen 00:08:18 00:05:56  
2 52 Ida Torp Bjørn BJØRNEBANDEN 00:09:04 00:06:29  
3 272 Pauline Jakobsen JAKOBSEN 00:09:51 00:07:02  
4 506 Olivia Mai Stignæs 00:10:24 00:07:26  
5 269 Alberte Mikkolinius JAKOBSEN 00:10:27 00:07:28  
6 268 Stine Mikkolinius JAKOBSEN 00:10:28 00:07:29  
7 481 Marie Fruergaard 00:11:16 00:08:03  
8 192 Silke Hertz 00:12:36 00:09:00  
9 202 Jeanette Gregersen 00:12:38 00:09:01
10 20 Nanna Oxholm Olesen TEAM OLESEN 00:17:19 00:12:22
1,4 km drenge
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 360 Benjamin Benchimol Værløse Boldklub 00:06:12 00:04:26
2 235 Emil Kundal Hansen LYNGBY HÅNDBOLDKLUB 00:06:13 00:04:26
3 251 Valdemar Sölvi Troelsson 00:06:24 00:04:34
4 499 Peter  00:07:05 00:05:04
5 276 Oliver Bosdam Brygger 00:07:20 00:05:14
6 497 Ebbe  00:07:21 00:05:15
7 18 Christoffer Mæng Ballerup OK 00:07:31 00:05:22
8 172 Jonathan Vejgaard Andersen Ballerup OK 00:08:42 00:06:13
9 173 Gustav Hartvig Jensen 00:08:42 00:06:13
10 191 Oskar Hertz 00:09:39 00:06:54
11 267 Peter Jakobsen JAKOBSEN 00:09:52 00:07:03
12 270 Jonathan Mikkolinius JAKOBSEN 00:09:53 00:07:04
13 271 Sebastian Jakobsen JAKOBSEN 00:09:53 00:07:04
14 19 Oscar Oxholm Olesen TEAM OLESEN 00:10:55 00:07:48
2,8 km piger
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 476 Luna Norby Larsson BALLERUP AK 00:15:29 00:05:32
2 353 Frida Damtoft Abildgaard HIF ATLETIK 00:20:45 00:07:25
3 425 Pernille Larsen TEAM BJØRNENE 00:21:06 00:07:32
4 416 Pernille Larsen BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:21:07 00:07:32
5 482 Kathrine Fruergaard   00:21:17 00:07:36
6 30 Maja Storck Petersen BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:22:17 00:07:58
7 31 Julie Storck Petersen   00:22:17 00:07:58
8 352 Freya Damtoft Abildgaard   00:23:15 00:08:18
9 354 Wilma Damtoft Abildgaard   00:23:57 00:08:33
2,8 km drenge
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 471 Laurits Gade Strøyer Andersen Hr 00:12:21 00:04:25
2 464 Victor Schmith Bausager 00:13:12 00:04:43
3 438 Theodor Wiberg 00:13:34 00:04:51
4 437 Mikkel Halby Thomsen 00:13:57 00:04:59
5 379 Magnus Fordsmann 00:14:03 00:05:01
6 241 Otto Bjarnø Sørensen 00:14:24 00:05:09
7 480 Victor August Madsen SKOVFRUERNE 00:14:34 00:05:12
8 477 Linus Norby Larsson 00:14:35 00:05:13
9 291 Anton Rasmussen 00:14:38 00:05:14
10 492 Christoffer Von Linstow 00:14:39 00:05:14
11 463 Anton Schmith Bausager 00:17:22 00:06:12
12 284 Mads Lykke Rasmussen 00:17:26 00:06:14
13 515 Laurits Neupart 00:17:31 00:06:15
14 500 Ludvig Lindeskov 00:18:38 00:06:39
15 493 Jeppe Hoysholdt 00:21:06 00:07:32
16 483 Jakob Fruergaard 00:21:17 00:07:36
5 km kvinder
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 74 Karoline Sidelmann Brinch Novo Gruppens Løbeklub 00:19:37 00:03:55
2 51 Kamilla Kajbæk Ballerup Atletik Klub 00:19:46 00:03:57
3 300 Mathilde Grønlund Rasmussen Ballerup Atletik Klub 00:20:38 00:04:08
4 109 Mette Bøg Larsen Novo Gruppens Løbeklub 00:20:55 00:04:11
5 456 Lise Boserup ALOT 00:21:36 00:04:19
6 421 Vibeke Hansen Snik 00:21:47 00:04:21
7 128 Sannie Kaltoft Novo Gruppens Løbeklub 00:21:48 00:04:22
8 501 Kristine Rasmussen Ambu 00:21:50 00:04:22
9 469 Tina Kristensen Bagsværd Atletik Club 00:22:04 00:04:25
10 510 Ida Jonassen 00:23:34 00:04:43
11 124 Britta Burkal Hansen Novo Gruppens Løbeklub 00:23:48 00:04:46
12 67 Merete Elmkjær Novo Gruppens Løbeklub 00:24:17 00:04:51
13 103 Katrine Hauberg Novo Gruppens Løbeklub 00:24:23 00:04:53
14 17 Lene Mæng Ballerup OK 00:24:25 00:04:53
15 328 Mette Kristine Bang LEO Pharma 00:24:30 00:04:54
16 179 Bettina Fog Novo Nordisk 00:24:30 00:04:54
17 95 Merel Nijland Novo Gruppens Løbeklub 00:24:46 00:04:57
18 86 Trine Møgelberg Novo Nordisk 00:25:05 00:05:01
19 320 Frederikke Lihme Egerod LEO Pharma 00:25:08 00:05:02
20 50 Tina Østergaard Madsen 00:25:09 00:05:02
21 398 Vibeke Dalsberg Snik 00:25:11 00:05:02
22 97 Hanne Margrethe Nielsen Novo Gruppens Løbeklub 00:25:27 00:05:05
23 167 Stine Anthonsen Novo Nordisk 00:25:28 00:05:06
24 123 Susanne Hostrup Novo Gruppens Løbeklub 00:25:40 00:05:08
25 260 Trine Danvold KMD A/S 00:25:57 00:05:11
26 509 Hanne Jonassen 00:26:08 00:05:14
27 87 Rikke Niebuhr Novo Gruppens Løbeklub 00:26:11 00:05:14
28 182 Katja Steenstrup Djernis Novo Gruppens Løbeklub 00:26:18 00:05:16
29 71 Annette Santos Novo 00:26:22 00:05:16
30 137 Hanne Tynell Novo Gruppens Løbeklub 00:26:24 00:05:17
31 435 Connie Fusager Johnsen 00:26:36 00:05:19
32 198 Sannie G.N. Jacobsen Novo Gruppens Løbeklub 00:26:38 00:05:20
33 98 Hanne Balle Christiansen NOV GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:39 00:05:20
34 303 Annette Snitkjær Rødovre AC 00:26:43 00:05:21
35 121 Sarah Hostrup A16 00:26:44 00:05:21
36 83 Berit Jørgensen Novo Nordisk Løbeklub 00:26:47 00:05:21
37 85 Birgit Østergaard 00:26:53 00:05:23
38 131 Tamara Radovic NOVOLØBEKLUB 00:26:54 00:05:23
39 54 Tilde Isager BJØRNEBANDEN 00:27:06 00:05:25
40 92 Anne Mette Jensen Novo Nordisk 00:27:10 00:05:26
41 185 Mette Røpke novonordisk 00:27:15 00:05:27
42 423 Marianne Jørgensen Snik 00:27:22 00:05:28
43 175 Yvonne Naim Novogruppens løbeklub 00:27:26 00:05:29
44 122 Maria Hostrup A16 00:27:27 00:05:29
45 236 Laura Kundal Hansen LYNGBY HÅNDBOLD KLUB 00:27:37 00:05:31
46 414 Henriette Nielsen Snik 00:27:38 00:05:32
47 266 Tine Deleuran Novo Gruppens Løbeklub 00:27:46 00:05:33
48 387 Lina Bitz Nordea Ejendomme 00:27:59 00:05:36
49 70 Tina Norup NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:00 00:05:36
50 37 Sofie Wenzel 00:28:09 00:05:38
51 106 Karin Bilde Novo Nordisk 00:28:14 00:05:39
52 129 Ulla Veitland Novo 00:28:15 00:05:39
53 454 Lise Kongsgaard Prag 00:28:16 00:05:39
54 156 Anne-Dorte Loftheim Novo Nordisk 00:28:17 00:05:39
55 294 Bodil Teichert Novo Gruppens Løbeklub 00:28:20 00:05:40
56 452 Vinnie Holst DR 00:28:20 00:05:40
57 431 Lone Knudsen ALSO A/S 00:28:25 00:05:41
58 473 Marie Gade Strøyer Andersen 00:28:26 00:05:41
59 470 Mie Herand 00:28:30 00:05:42
60 120 Kirsten Merete Scheel Novo løbeklub 00:28:34 00:05:43
61 150 Birgitte Poulsen Novo Nordisk 00:28:35 00:05:43
62 420 Gitte Watson Snik 00:28:36 00:05:43
63 422 Nina Hvidberg Shelton Snik 00:28:36 00:05:43
64 381 Anne Fordsmann 00:28:38 00:05:44
65 277 Helene Thorlund Jensen 00:28:44 00:05:45
66 325 Karen Knorborg Bonefeld LEO Pharma 00:28:53 00:05:47
67 461 Charlotte Holmstrøm 00:28:53 00:05:47
68 285 Karin Lykke Rasmussen 00:28:59 00:05:48
69 465 Trine Schmith Bausager 00:28:59 00:05:48
70 279 Monique Musoni Kirketerp 00:29:04 00:05:49
71 82 Anni Sørensen Novo Nordisk Løbeklub 00:29:08 00:05:50
72 180 Lise Rasmussen 00:29:14 00:05:51
73 177 Astrid Lundbjerg Hansen Novo Nordisk 00:29:17 00:05:51
74 80 Marianne Skriver novonordisk 00:29:18 00:05:52
75 84 Lone Von Ryberg Novo Gruppens Løbeklub 00:29:20 00:05:52
76 104 Linea Frimodt Obel Novo Gruppens Løbeklub 00:29:21 00:05:52
77 274 Mathilde Fougt Andersen 00:29:22 00:05:52
78 22 Tine Oxholm Olesen TEAM OLESEN 00:29:27 00:05:53
79 141 Hanna Kviat Antonsen Novo Nordisk Løbeklub 00:29:30 00:05:54
80 110 Anne Breüner Novo Gruppens Løbeklub 00:29:36 00:05:55
81 146 Henriette Draborg Novogruppens løbeklub 00:29:40 00:05:56
82 36 Mette Wenzel 00:29:42 00:05:56
83 321 Laila Yde Trolle LEO Pharma 00:29:44 00:05:57
84 72 Camilla Nielsen Novogruppens løbeklub 00:29:46 00:05:57
85 442 Dina Asaa 00:29:46 00:05:57
86 127 Kirsten Kahler novonordisk 00:29:56 00:05:59
87 224 Lene Høyer Jensen Frederiksberg IF 00:29:59 00:06:00
88 366 Signe Klit Johansen 00:30:01 00:06:00
89 60 Ann Hald Delcomyn SIEMENS A/S 00:30:25 00:06:05
90 10 Elena Kolosova FURESØ REVISION 00:30:28 00:06:06
91 158 Lone Vilhelmsen Novo Nordisk 00:30:28 00:06:06
92 326 Helene Mortensen LEO Pharma 00:30:34 00:06:07
93 27 Mie Seemann EDC VÆRLØSE 00:30:41 00:06:08
94 195 Anne Marie Rasmussen Novo Gruppens Løbeklub 00:30:42 00:06:08
95 26 Michelle Stoltenberg EDC VÆRLØSE 00:30:43 00:06:09
96 100 Jaenette Wærn Novo Gruppens Løbeklub 00:30:43 00:06:09
97 205 Anna Bengtsson 00:30:43 00:06:09
98 450 Gitte Bergø-Enkebøll RAISE4FUN 00:30:43 00:06:09
99 410 Louise Rørbøll Snik 00:30:44 00:06:09
100 490 Gitte Nielsen Mormor 00:30:50 00:06:10
101 301 Birgitte Pedersen Rødovre AC 00:31:01 00:06:12
102 112 Anette Holtmann Novo løbeklub 00:31:05 00:06:13
103 418 Winni Vestergaard Snik 00:31:09 00:06:14
104 153 Jeanette Gylstorff Novo Gruppens Løbeklub 00:31:10 00:06:14
105 154 Charlotte Juul Novo Gruppens Løbeklub 00:31:12 00:06:14
106 375 Janni Hansen Ballerup AK 00:31:14 00:06:15
107 302 Marie Rasmussen Rødovre AC 00:31:17 00:06:15
108 329 Heidi Parsberg Wagner LEO Pharma 00:31:23 00:06:17
109 330 Catja Fritz LEO Pharma 00:31:23 00:06:17
110 59 Britt Carlsson SIEMENS A/S 00:31:48 00:06:22
111 61 Susanne Juhler SIEMENS A/S 00:31:48 00:06:22
112 88 Jette Nielsen Novo Nordisk Løbeklub 00:31:56 00:06:23
113 357 Anja Heiner Novo Nordisk 00:32:03 00:06:25
114 196 Jeannette Dan Møller 00:32:05 00:06:25
115 324 Dina Wennike LEO Pharma 00:32:07 00:06:25
116 322 Malene Beitzel LEO Pharma 00:32:08 00:06:26
117 186 Anita Rasmussen Novo Gruppens Løbeklub 00:32:10 00:06:26
118 451 Tina Edelskov 00:32:19 00:06:28
119 351 Natascha Lund 1969 00:32:28 00:06:30
120 176 Magdalena Kristensen Novo Nordisk 00:32:42 00:06:32
121 390 Malene Dyrholm TEAM KARMA 00:32:46 00:06:33
122 29 Susanne Larsen 00:32:49 00:06:34
123 384 Janne Kruse 00:33:15 00:06:39
124 33 Jeanette Storck Petersen 00:33:32 00:06:42
125 226 Malene Kjær Hansen Frederiksberg IF 00:33:34 00:06:43
126 194 Annette Vestergaard Novo Gruppens Løbeklub 00:34:02 00:06:48
127 130 Henriette Sølver Schou Novo Gruppens Løbeklub 00:34:12 00:06:50
128 383 Hannelore Løhndorf 00:34:12 00:06:50
129 382 Hanne Søeberg 00:34:13 00:06:51
130 388 Ninna Rosendahl SKOVFRUERNE 00:34:16 00:06:51
131 214 Annette Gydam Frederiksberg IF 00:34:45 00:06:57
132 475 Lotte Gade Jørgensen 00:34:57 00:06:59
133 91 Maria Holm NOVO´S LØBEKLUB 00:34:57 00:06:59
134 111 Sidsel Oldenburg Novogruppens løbeklub 00:34:58 00:07:00
135 65 Karen Appel Novo Gruppens Løbeklub 00:34:59 00:07:00
136 203 Linea Gregersen 00:35:11 00:07:02
137 193 Mia Hertz 00:35:15 00:07:03
138 99 Helle Hassan NOVO NORDISKS LØBEKLUB 00:35:31 00:07:06
139 377 Linda Vejlgaard Novo Nordisk 00:35:32 00:07:06
140 14 Annette Rask FURESØ REVISION 00:35:38 00:07:08
141 389 Karen Svendsen 00:35:47 00:07:09
142 69 Nadja Møller Andersen NOVO GRUPPENSLØBEKLUB 00:36:42 00:07:20
143 327 Marianne Rasmussen LEO Pharma 00:36:43 00:07:21
144 208 Mette Skovly Wolf Novogruppens løbeklub 00:37:14 00:07:27
145 207 Line Lolk Novo Gruppens Løbeklub 00:37:15 00:07:27
146 234 Hanne Bodenhoff Novo Gruppens Løbeklub 00:37:25 00:07:29
147 190 Gitte Andersen Novo Nordisk 00:37:31 00:07:30
148 170 Jenny Petersen 00:37:39 00:07:32
149 280 Dorte Krogsgaard 00:37:46 00:07:33
150 96 Lene Toftegaard Novo Nordisk 00:37:47 00:07:33
151 142 Marie Louise Klejnstrup Novo Nordisk 00:38:07 00:07:37
152 147 Betina Hansen Novo Nordisk 00:38:07 00:07:37
153 393 Rigmor Ljungdahl 00:38:21 00:07:40
154 273 Jannie Maria Hansen Novogruppens løbeklub 00:38:22 00:07:40
155 331 Mette Ljungdahl LEO Pharma 00:38:22 00:07:40
156 376 Jytte Madsen Ballerup AK 00:38:33 00:07:43
157 457 Helle Jørgensen 00:38:34 00:07:43
158 77 Ane Jensen Novo Gruppens Løbeklub 00:38:36 00:07:43
159 16 Henriette Pedersen Klikovich FURESØ REVISION 00:39:00 00:07:48
160 7 Anni Kjær 00:40:33 00:08:07
161 232 Pia Lyse-Petersen Novo Nordisk Løbeklub 00:42:41 00:08:32
162 165 Helle Hansen 00:42:49 00:08:34
163 32 Berit Storck 00:42:52 00:08:34
164 9 Katja Linea Hansen FURESØ REVISION 00:43:06 00:08:37
165 133 Nynne Friling Novo Gruppens Løbeklub 00:47:18 00:09:28
166 139 Anette Behrens Novo 00:47:19 00:09:28
167 55 Line Torp Bjørn 00:50:36 00:10:07
5 km mænd
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 426 Kristian Brammer Carstensen Ballerup Atletik Klub 00:18:14 00:03:39
2 498 Bjørn Oppermann amur.dk 00:18:49 00:03:46
3 265 Jan Ellegaard Novo Gruppens Løbeklub 00:19:07 00:03:49
4 380 Anders Fordsmann 00:19:09 00:03:50
5 494 Mogens Isager Team Isager 00:20:00 00:04:00
6 119 Thomas Vollmond Novo Gruppens Løbeklub 00:20:37 00:04:07
7 117 Anders Bekker-Jeppesen Novo Nordisk 00:20:42 00:04:08
8 419 Ole Folkmann Snik 00:20:56 00:04:11
9 444 Thomas Tind Nielsen 00:20:59 00:04:12
10 148 Hermann Marcher 00:21:03 00:04:13
11 427 Lars Ravn Blovstrødløverne / SDCAthletics 00:21:08 00:04:14
12 89 José Cebolinho Novo Gruppens Løbeklub 00:21:14 00:04:15
13 474 Emil Gade Strøyer Andersen 00:21:16 00:04:15
14 358 Morten Hansen 00:21:47 00:04:21
15 184 Michael Pilgaard Andersen Novogruppens løbeklub 00:21:49 00:04:22
16 359 Christophe Carty 00:22:04 00:04:25
17 281 Peter Egemose Grib Ledøje Smørum Fodbold 00:22:08 00:04:26
18 445 Claus-Henrik Lundstrøm HARESKOVEN TRIATHLON KLUB 00:22:16 00:04:27
19 408 Klaus Kristiansen Snik 00:22:18 00:04:28
20 307 Lars Nielsen Rødovre AC 00:22:34 00:04:31
21 459 Uffe Ballegaard RAISE 4 FUN 00:22:34 00:04:31
22 462 Gerth Lyberth KS-69 00:22:48 00:04:34
23 434 Esben Mortensen MAN B&W Løbeklub 00:22:50 00:04:34
24 308 Erik Christensen Rødovre AC 00:23:36 00:04:43
25 417 Niels Bronée Wilhelmsen Snik 00:23:38 00:04:44
26 484 Kristian Handberg 00:23:48 00:04:46
27 513 Jesper Vejlgaard 00:23:53 00:04:47
28 502 Thomas Holmstrøm 00:23:57 00:04:47
29 391 Jim Heide Rank - 00:23:59 00:04:48
30 319 Jørgen Schutzsack LEO Pharma 00:24:09 00:04:50
31 143 Søren P. Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:24:15 00:04:51
32 385 Alex Pedersen 00:24:16 00:04:51
33 162 Kim Wulf-Andersen ESW GN AUDIO 00:24:27 00:04:53
34 220 Jens Knud Larsen Frederiksberg IF 00:24:36 00:04:55
35 63 Erik Marcussen Novo Gruppens Løbeklub 00:24:53 00:04:59
36 460 Mads Westfall Team Skandrup 00:25:05 00:05:01
37 311 Bent Andreasen Rødovre AC 00:25:14 00:05:03
38 166 Christian Paulsen ESW GN AUDIO 00:25:20 00:05:04
39 466 Michael Weischer Team Skandrup 00:25:25 00:05:05
40 264 Peter Egemose 00:25:30 00:05:06
41 200 Kim Broman PLANTAGEN 2 00:25:46 00:05:09
42 15 Pavel Kolosov FURESØ REVISION 00:25:59 00:05:12
43 161 Martin Paul Sahlberg-Brandt ESW GN AUDIO 00:25:59 00:05:12
44 436 Lasse Fusager Frederiksen 00:26:05 00:05:13
45 178 Martin Holst Friborg Pedersen Novo Nordisk 00:26:09 00:05:14
46 255 Rasmus Ebdrup 00:26:12 00:05:14
47 310 Erik Paludan Nielsen Rødovre AC 00:26:16 00:05:15
48 478 Sofus Norby Larsson 00:26:19 00:05:16
49 443 Christian Tind Nielsen 00:26:28 00:05:18
50 41 Jesper Würtzen 00:26:34 00:05:19
51 227 Niels Batz Carlsen Frederiksberg IF 00:26:36 00:05:19
52 181 John Duelund PINGVINERNE 00:26:40 00:05:20
53 288 Jonas Harboe Novo Nordisk 00:26:45 00:05:21
54 35 Thomas Wenzel 00:26:50 00:05:22
55 415 Morten Junge Snik 00:26:51 00:05:22
56 210 Anders Bødker 00:26:59 00:05:24
57 94 John Eriksen Novo Nordisk 00:27:05 00:05:25
58 249 Jimmi Hansen Henka 00:27:10 00:05:26
59 433 Jacob Bonelli MAN B&W Løbeklub 00:27:23 00:05:29
60 164 Hans-Jacob Sørensen Enemark ESW GN AUDIO 00:27:26 00:05:29
61 66 Lasse Kragh Novo Nordisk 00:27:27 00:05:29
62 49 Henrik Østergaard Madsen 00:27:33 00:05:31
63 78 Michael Bang Jacobsen Novogruppens løbeklub 00:27:47 00:05:33
64 507 Jens Christiansen 00:27:52 00:05:34
65 113 Tommy Meyhoff Novo gruppen 00:27:58 00:05:36
66 453 Jacob Soldath DR 00:28:17 00:05:39
67 367 Pablo Madsen 00:28:44 00:05:45
68 140 Nicolas Kviat Antonsen NOVO NORDISK LØNBEKLUB 00:28:45 00:05:45
69 479 Nicolas Norby 00:28:47 00:05:45
70 508 Lars H. Pedersen PIoneer 00:28:49 00:05:46
71 216 Claus Uttenthal Bjørnstrup Frederiksberg IF 00:28:59 00:05:48
72 289 Rene Bendt Larsen TIK 00:29:10 00:05:50
73 250 Henrik Petersen Henka 00:29:18 00:05:52
74 441 Morten Asaa 00:29:46 00:05:57
75 363 John Pfeiffer ingen 00:30:10 00:06:02
76 447 Per Holmstrøm 00:30:11 00:06:02
77 362 Alvin Moustgaard 00:30:23 00:06:05
78 514 Lars Neupart 00:30:32 00:06:06
79 455 Rasmus Fog-Møller 00:30:44 00:06:09
80 38 Mads Wenzel 00:30:46 00:06:09
81 206 Lukas Birch 00:30:46 00:06:09
82 105 Hans Peter Dybdahl Novo Gruppens Løbeklub 00:30:57 00:06:11
83 439 Frank Thomsen 00:31:01 00:06:12
84 309 Stig Kongsborg Rødovre AC 00:31:09 00:06:14
85 23 Carsten Sonne EDC VÆRLØSE 00:31:27 00:06:17
86 262 Per Justesen KMD A/S 00:31:38 00:06:20
87 136 Steffen Frandsen Novo løbeklub 00:32:03 00:06:25
88 58 Henrik Hansen SIEMENS A/S 00:32:31 00:06:30
89 263 Brian Westberg Olsen KMD A/S 00:33:17 00:06:39
90 316 Johnny Hundt Rødovre AC 00:33:17 00:06:39
91 238 Kasper Vestergaard 00:33:27 00:06:41
92 292 Ulrik Augsburg NORDISK AKUSTIK A/S 00:33:35 00:06:43
93 11 Preben Rasmussen FURESØ REVISION 00:34:00 00:06:48
94 392 William Ljungdahl 00:35:01 00:07:00
95 394 Ivar Houvet 00:35:04 00:07:01
96 446 Carsten Balslev 00:35:45 00:07:09
97 395 Christian Carlsen 00:36:43 00:07:21
98 467 Thomas Møller 00:36:44 00:07:21
99 13 Eddie Klikovich FURESØ REVISION 00:39:06 00:07:49
100 12 Martin Henrik Hansen FURESØ REVISION 00:43:10 00:08:38
10 km kvinder
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 468 Karina Sørensen FULLPERFORMANCE 00:41:14 00:04:07
2 237 Lisbeth Jørgensen Novo Gruppens Løbeklub 00:43:32 00:04:21
3 213 Anette Jacobsen Frederiksberg IF 00:44:59 00:04:30
4 495 Signe Ridderberg 00:45:58 00:04:36
5 90 Pia Lyholm Novo Gruppens Løbeklub 00:47:16 00:04:44
6 396 Joan Bach Snik 00:47:49 00:04:47
7 218 Jeanette Thorsen Frederiksberg IF 00:48:03 00:04:48
8 448 Heidi Stolberg 00:48:11 00:04:49
9 333 Lillian Sandoe LEO Pharma 00:48:37 00:04:52
10 336 Mette Bilde Sørensen LEO Pharma 00:49:29 00:04:57
11 197 Stine Fink Novo Gruppens Løbeklub 00:49:47 00:04:59
12 246 Christina Gründahl Molbo TREKLØVER 00:49:49 00:04:59
13 229 Annelise Mortensen Frederiksberg IF 00:50:13 00:05:01
14 187 Hanne Buus Novo Gruppens Løbeklub 00:51:19 00:05:08
15 340 Lene Tegllund Thomsen LEO Pharma 00:51:25 00:05:08
16 93 Camilla Hindborg Novo Gruppens Løbeklub 00:51:30 00:05:09
17 247 Louise Gründahl Molbo TREKLØVER 00:51:46 00:05:11
18 115 Lisbet Westergaard Novogruppens løbeklub 00:51:59 00:05:12
19 335 Nafsika Antoniadou LEO Pharma 00:52:14 00:05:13
20 230 Trine Larsen Frederiksberg IF 00:52:40 00:05:16
21 405 Susanne Koefoed Snik 00:53:02 00:05:18
22 225 Malene Ruskol Frederiksberg IF 00:53:06 00:05:19
23 503 Malene Fenger Lund Kubens Sport- Og Kulturforeningen 00:53:13 00:05:19
24 401 Tine Alexandra Riget Snik 00:53:55 00:05:23
25 245 Heidi Højgaard Nielsen TREKLØVER 00:54:44 00:05:28
26 107 May-Britt Hansen Novo Gruppens Løbeklub 00:54:47 00:05:29
27 188 Karin Møller Hansen Novo Gruppens Løbeklub 00:54:54 00:05:29
28 44 Antonieta Andrades 00:55:02 00:05:30
29 81 Majbritt Hansen NN Løbeklub 00:55:10 00:05:31
30 79 Tina Købner Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:56:00 00:05:36
31 306 Helena Larsen Rødovre AC 00:56:18 00:05:38
32 341 Katja Wendicke Lophaven LEO Pharma 00:56:23 00:05:38
33 189 Rikke Ry Nielsen 00:56:27 00:05:39
34 209 Randi Egeskov GTK 00:56:27 00:05:39
35 132 Malene Diamandis Novo Gruppens Løbeklub 00:57:14 00:05:43
36 371 Sanne Bruun Ballerup AK 00:57:27 00:05:45
37 332 Mikala Fiig Jarner LEO Pharma 00:57:47 00:05:47
38 4 Line Lasman 00:57:57 00:05:48
39 73 Josephine Henriksen Novo løbeklub 00:58:55 00:05:53
40 46 Anne Withander ARROW 00:58:58 00:05:54
41 369 Gitte Jakobsen Ballerup AK 00:59:04 00:05:54
42 305 Liese Eick Rødovre AC 00:59:21 00:05:56
43 347 Gry Nielsen Sparre LEO Pharma 00:59:32 00:05:57
44 5 Tina Krag Lund-nielsen #CrazyMoms 01:00:44 00:06:04
45 233 Signe Storm Novo Nordisk Løbeklub 01:00:46 00:06:05
46 199 Julia Graversen Novo Nordisk 01:00:47 00:06:05
47 361 Liis Pärnpuu 01:00:50 00:06:05
48 135 Marianne Mølgaard Novo Nordisk 01:01:15 00:06:07
49 6 Cathrine Brandt 01:03:24 00:06:20
10 km mænd
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 212 Alexander Dautel Frederiksberg IF 00:33:29 00:03:21
2 399 Thomas Lorentzen 00:34:27 00:03:27
3 299 Jan Grønlund Rasmussen Ballerup Atletik Klub 00:38:02 00:03:48
4 295 Rolf Traberg Novo Gruppens Løbeklub 00:38:48 00:03:53
5 402 Jan Petersen Snik 00:39:05 00:03:55
6 334 Adam Steen Petersen LEO Pharma 00:39:32 00:03:57
7 343 Tom Hansen LEO Pharma 00:40:08 00:04:01
8 496 Jon Paludan 00:40:18 00:04:02
9 228 Ralph Johannsen Frederiksberg IF 00:40:25 00:04:03
10 64 Søren Damgaard Novo Gruppens Løbeklub 00:41:03 00:04:06
11 53 Carsten Bjørn 00:41:29 00:04:09
12 512 Morten Halmø Petersen Hsok 00:41:33 00:04:09
13 75 Jacob Stenmann Valsborg Novo Nordisk 00:41:39 00:04:10
14 400 Helmer Jacobsen Snik 00:41:50 00:04:11
15 152 Joakim Steiner-Johnsen TEAM S-J 00:41:55 00:04:12
16 160 Tomas Cydik ESW GN AUDIO 00:42:01 00:04:12
17 47 Tom Sørensen EET GROUP A/S 00:42:03 00:04:12
18 102 Martin Petzold Novo Gruppens Løbeklub 00:42:13 00:04:13
19 511 Niels Riise Ak73 00:42:31 00:04:15
20 155 Anders Jespersen Novogruppens løbeklub 00:42:33 00:04:15
21 314 Michael Rasmussen Rødovre AC 00:42:45 00:04:16
22 217 Henrik Andersen Frederiksberg IF 00:43:22 00:04:20
23 378 Mark Fordsmann 00:43:35 00:04:22
24 409 Emil Jønsson Kristiansen Snik 00:43:53 00:04:23
25 317 Bent Bindner Rødovre AC 00:44:06 00:04:25
26 253 Thomas B Knudsen Novogruppens løbeklub 00:44:18 00:04:26
27 223 Lars Drauschke Frederiksberg IF 00:44:40 00:04:28
28 215 Bjarne Berg Frederiksberg IF 00:44:48 00:04:29
29 151 Hans Erik Steiner-Johnsen TEAM S-J 00:44:54 00:04:29
30 293 Anders P. Augsburg NORDISK AKUSTIK A/S 00:45:10 00:04:31
31 222 John Garner Frederiksberg IF 00:45:25 00:04:32
32 364 Matias Rosenkvist 00:45:31 00:04:33
33 21 Peter Oxholm Olesen TEAM OLESEN 00:45:35 00:04:34
34 257 Per Brunk KMD A/S 00:45:37 00:04:34
35 313 Jens Skou Rødovre AC 00:45:47 00:04:35
36 412 Morten Metellus Snik 00:46:25 00:04:39
37 411 Bjørnar Ibsen Snik 00:46:29 00:04:39
38 449 Kenneth Bergø-Enkebøll RAISE4FUN 00:46:38 00:04:40
39 504 Bjørn Møller 00:46:40 00:04:40
40 315 Carsten Nielsen Rødovre AC 00:46:42 00:04:40
41 337 Lars Dencker Nielsen LEO Pharma 00:46:54 00:04:41
42 278 Carsten Koch Novozymes 00:46:59 00:04:42
43 406 Per Bergstrøm Snik 00:47:00 00:04:42
44 171 Flemming Forslund 00:47:06 00:04:43
45 339 David Adrian Ewald LEO Pharma 00:47:22 00:04:44
46 174 Jørn Meidahl PETERSEN Novo Gruppens Løbeklub 00:47:38 00:04:46
47 517 Jørgen Nielsen Fif  00:48:04 00:04:48
48 348 Alexander Schermann-Ortrig LEO Pharma 00:48:18 00:04:50
49 231 Sven Andreas Bonato Frederiksberg IF 00:48:24 00:04:50
50 101 Jan Grann Pedersen Novo 00:48:35 00:04:52
51 312 René Petersen Rødovre AC 00:48:58 00:04:54
52 3 Allan Grankvist Varbæk HOUSEOFBK.DK 00:49:02 00:04:54
53 365 Jan Lund TEAM SECOND TO NONE 00:49:13 00:04:55
54 256 Lars Christoffersen KMD A/S 00:49:17 00:04:56
55 505 René Ciraklar 00:49:31 00:04:57
56 346 Claus Brandorff LEO Pharma 00:49:48 00:04:59
57 488 Thomas Piper 00:49:58 00:05:00
58 516 Christian Clavsen Novo Gruppens løbe klub 00:50:03 00:05:00
59 254 Thejs Jansen 00:50:08 00:05:01
60 372 Dirk-André Pape Ballerup AK 00:50:12 00:05:01
61 8 Mikael Frøkjær 00:50:12 00:05:01
62 62 Morten Sandholm SIEMENS A/S 00:50:22 00:05:02
63 68 B. Risum Novo Gruppens Løbeklub 00:50:30 00:05:03
64 259 Michael Lindgren Aistrup KMD A/S 00:50:31 00:05:03
65 404 Jan Niels Juul Pedersen Snik 00:50:34 00:05:03
66 338 Kent Tram Møller LEO Pharma 00:50:36 00:05:04
67 221 Jens Lossov Frederiksberg IF 00:50:48 00:05:05
68 144 Nis Jørgensen Novo Nordisk Løbeklub 00:50:53 00:05:05
69 183 Finn Andersen 00:50:57 00:05:06
70 440 Kenneth Olsen 00:51:04 00:05:06
71 486 Brian Nørtoft Berntsen 00:51:13 00:05:07
72 42 Carsten Nørremark Larsen VALBYLØBERNE / ØRESTAD IF. LØB 00:51:25 00:05:08
73 290 Isak Rasmussen 00:51:34 00:05:09
74 489 Tim Hilsløv 00:52:11 00:05:13
75 201 Søren Tillgaard PLANTAGEN 2 00:52:24 00:05:14
76 45 Sten Andersen 00:53:04 00:05:18
77 275 Peter Porse 00:54:23 00:05:26
78 403 John Jeppesen Snik 00:54:37 00:05:28
79 261 Torben Stefan Sonne KMD A/S 00:54:45 00:05:28
80 157 Mattias Bjelkenäs Novo Nordisk 00:54:48 00:05:29
81 116 Martin Pejstrup Novo Nordisk 00:54:49 00:05:29
82 428 Mark Post Niebling 00:55:17 00:05:32
83 114 Niels Ove Hansn Novo gruppen 00:55:31 00:05:33
84 487 Kjeld-Ole Munk 00:55:33 00:05:33
85 413 Henning Lærkholm-Bengtsen Snik 00:55:51 00:05:35
86 145 Michael Boysen 1963 00:56:25 00:05:39
87 211 Lars Egerup 00:56:30 00:05:39
88 240 Søren Bjarnø 00:57:47 00:05:47
89 56 Niels Nørby Pedersen 00:57:54 00:05:47
90 370 Hendricus Van Der Muts Ballerup AK 00:58:30 00:05:51
91 349 Ole Harbæk LEO Pharma 00:59:26 00:05:57
92 407 Per Bjerre Christiansen Snik 01:02:35 00:06:15
93 48 John Normann ARROW 01:03:14 00:06:19