Hareskovløbet

Hareskovløbet 2016

Resultatliste per 25. maj kl. 23:55

Ialt 533 løbere gennemførte det 27. Hareskovløb onsdag den 25. maj 2016. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 1,4 km Piger (9 deltagere)
    Vundet af Emilie Framke-Thomsen i tiden 07:20.
    Rekord fra 2015 på 6:03 indehaves af Kaisa Duedam Ventrup

  • 1,4 km Drenge (11 deltagere)
    Vundet af Alexander Suhr-Caillault i tiden 05:35.
    Rekord fra 2013 på 5:05 indehaves af Anders Fordsmann.

  • 2,8 km Piger (18 deltagere)
    Vundet af Alma Søttrup i tiden 11:23.
    Tiden er ny rekord.

  • 2,8 km Drenge (7 deltagere)
    Vundet af Noah Maale i tiden 12:09.
    Rekord fra 2015 på 10:45 indehaves af Anders Fordsmann

  • 5 km Kvinder (215 deltagere)
    Vundet af Sara Schou Kristensen i tiden 19:19.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (123 deltagere)
    Vundet af Søren Jøhnk i tiden 16:40.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (58 deltagere)
    Vundet af Tina Tagmose i tiden 40:57.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (91 deltagere)
    Vundet af Michael Sørensen i tiden 35:10.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Bryggeri Skovlyst
Adresse: Skovlystvej 2, Hareskovby,3500 Værløse
Telefon: 44 98 65 45
Email: info@bryggeriskovlyst.dk

1,4 km piger
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 7 Emilie Framke-Thomsen   00:07:20 00:05:14  
2 11 Josefine Skovlund   00:09:35 00:06:51  
3 9 Eva Rosenstand   00:09:41 00:06:55  
4 515 Ella Simonsen   00:11:27 00:08:11  
5 3 Ellen Kierstein   00:11:36 00:08:17  
6 528 Annika Rose Meier   00:12:00 00:08:34  
7 1 Ida Torp Bjørn TEAM BJØRNENE 00:12:09 00:08:41  
8 514 Clara Simonsen   00:13:41 00:09:46  
9 505 Lotte Jakobsen   00:20:48 00:14:51
1,4 km drenge
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 6 Alexander Suhr-Caillault   00:05:35 00:03:59
2 5 Karl Emil Søttrup BALLERUP AK 00:07:04 00:05:03
3 552 Emil Kundal   00:07:18 00:05:13
4 546 Malthe Juhl   00:07:47 00:05:34
5 8 Sebastian Rosenstand   00:08:05 00:05:46
6 533 Alfred Rask   00:08:11 00:05:51
7 518 Marcus Sprange   00:08:28 00:06:03
8 582 Atle Borg   00:08:32 00:06:06
9 548 Adam Lippert   00:08:35 00:06:08
10 4 Valdemar Troelsson   00:09:08 00:06:31
11 2 Oscar Oxholm Olesen BASSIERNE 00:12:20 00:08:49
2,8 km piger
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 20 Alma Søttrup BALLERUP AK 00:11:23 00:04:04
2 33 Ulrikke Juul Søeborg HIF ATLETIK 00:11:39 00:04:10
3 98 Camilla Torp Bjørn TEAM BJØRNENE 00:12:09 00:04:20
4 21 Frida Schou Kristensen BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:12:12 00:04:21
5 534 Kaisa Duedam Ventrup   00:12:26 00:04:26
6 22 Astrid Hom Petersen BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:12:28 00:04:27
7 16 Sophie Dunkjær Andersen   00:15:15 00:05:27
8 28 Ida W. Jørgensen   00:15:28 00:05:31
9 24 Julia Bank Rasmussen   00:16:51 00:06:01
10 540 Sophia Dekort   00:18:53 00:06:45
11 266 Kastalia Hoffmann-harms   00:19:16 00:06:53
12 25 Elena Hoffmann-Harms   00:19:17 00:06:53
13 34 Sarah Böcher Lassen   00:19:32 00:06:59
14 541 Julie Hattens   00:20:50 00:07:26
15 571 Anna Juul Pasgaard   00:20:52 00:07:27
16 527 Viktoria Rose Meier   00:26:21 00:09:25
17 526 Victoria Spange-Mainz   00:28:33 00:10:12
18 31 Alma Maale   00:56:36 00:20:13
2,8 km drenge
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 29 Noah Maale   00:12:09 00:04:20
2 30 Valdemar Maale   00:12:20 00:04:24
3 27 Magnus Fordsmann   00:13:28 00:04:49
4 23 Sebastian Holmstrøm   00:13:51 00:04:57
5 26 Sebastos Hoffmann-harms   00:14:10 00:05:04
6 17 Rune Cederberg BALLERUP OK 00:18:32 00:06:37
7 19 Magnus Thøgersen   00:21:00 00:07:30
5 km kvinder
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 560 Sara Schou Kristensen   00:19:19 00:03:52
2 149 Mathilde Grønlund Rasmussen BALLERUP ATLETIK KLUB 00:20:30 00:04:06
3 145 Lise Boserup ALOT 00:20:44 00:04:09
4 213 Anni Nøhr SNIK 00:20:56 00:04:11
5 121 Grit Kierstein   00:21:25 00:04:17
6 355 Mette Larsen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:21:54 00:04:23
7 361 Johanna Paulsson   00:21:57 00:04:23
8 352 Karoline Sidelmann Brinch NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:22:02 00:04:24
9 331 Pia Lyholm NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:22:38 00:04:32
10 563 Ida Jonassen   00:22:38 00:04:32
11 148 Kristine Rasmussen AMBU 00:22:42 00:04:32
12 261 Sofie Folmer CU ENGINEERING 00:22:53 00:04:35
13 289 Britta Burkal Hansen NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:22:59 00:04:36
14 263 Nickie Spile CU ENGINEERING 00:23:23 00:04:41
15 52 Bente Schneider NOVONORDISK LØBEKLUB 00:23:38 00:04:44
16 312 Lise Holmstrøm   00:23:39 00:04:44
17 553 Anja Schiøpffe   00:23:57 00:04:47
18 531 Katrine Meltz   00:24:11 00:04:50
19 77 Marianne Markvardsen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:24:13 00:04:51
20 153 Hanne M Nielsen NOVO GRUPPEN 00:24:19 00:04:52
21 217 Mette Kirstine Bang LEO PHARMA 00:24:23 00:04:53
22 90 Inge M. T. Hansen NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:24:26 00:04:53
23 104 Katrine Hauberg NOVOS LØBEKLUB 00:24:35 00:04:55
24 441 Sabine Braad PANDORA A/S 00:25:01 00:05:00
25 143 Randi Brammer Carstensen BALLERUP ATLETIK KLUB 00:25:05 00:05:01
26 63 Hanne Tynell NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:25:15 00:05:03
27 561 Freja Lund Rasmussen   00:25:21 00:05:04
28 297 Trine Møgelberg NOVO NORDISK 00:25:27 00:05:05
29 298 Katja Steenstrup Djernis NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:25:27 00:05:05
30 86 Kirsten Merete Scheel NOVO GRUPPEN 00:25:33 00:05:07
31 562 Hanne Jonassen   00:25:33 00:05:07
32 270 Anne Fordsmann   00:25:35 00:05:07
33 287 Tina Østergaard Madsen   00:25:36 00:05:07
34 293 Susanne Hostrup NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:25:56 00:05:11
35 50 Berit Jørgensen   00:26:02 00:05:12
36 197 Jane Loklindt NOVONORDISK 00:26:03 00:05:13
37 69 Jette Henriksen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:07 00:05:13
38 363 Annette Zofia Lew Y-PUNKT 00:26:09 00:05:14
39 260 Barbera Kjems CU ENGINEERING 00:26:12 00:05:14
40 453 Tine Gyrsting Olsen LEO PHARMA 00:26:17 00:05:15
41 117 Camilla Hindborg NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:20 00:05:16
42 292 Stine Anthonsen NOVO NORDISK 00:26:21 00:05:16
43 91 Lone Von Ryberg NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:34 00:05:19
44 45 Hanne Balle Christiansen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:26:37 00:05:19
45 152 Anne Mette Jensen NOVONORDISK 00:26:37 00:05:19
46 272 Marianne Jørgensen SNIK 00:26:37 00:05:19
47 174 Cecilie Spendrup Petersen BALLERUP OK 00:26:39 00:05:20
48 172 Elzbieta Garbarczyk OTICON A/S 00:26:41 00:05:20
49 232 Line Lolk NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:00 00:05:24
50 216 Mikala Figg Jarner LEO PHARMA 00:27:02 00:05:24
51 262 Rebekka Søgård CU ENGINEERING 00:27:10 00:05:26
52 290 Lene Krogh NOVO GRUPPEN 00:27:10 00:05:26
53 318 Lise Kongsgaard Prag DR 00:27:15 00:05:27
54 111 Henriette Kirkhoff Pagh-Schou NORDEA EJENDOMME 00:27:18 00:05:28
55 279 Marie Hvidt   00:27:18 00:05:28
56 135 Mia Henriksen   00:27:21 00:05:28
57 113 Lina Due Bitz NORDEA EJENDOMME 00:27:25 00:05:29
58 295 Pernille Petersen NOVO 00:27:33 00:05:31
59 84 Anne Torp NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:36 00:05:31
60 299 Karin Bilde NOVO NORDISK 00:27:36 00:05:31
61 161 Lene Reinwald NOVO NORDISK A/S 00:27:38 00:05:32
62 123 Simone Buhl Pedersen   00:27:42 00:05:32
63 80 Camilla Nielsen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:50 00:05:34
64 291 Camilla Kehler NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:50 00:05:34
65 44 Yvonne Tølbøll Naim NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:27:51 00:05:34
66 78 Tina Norup NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:27:52 00:05:34
67 461 Mette Strunge Lanxe DR 00:27:53 00:05:35
68 200 Lone Knudsen   00:27:56 00:05:35
69 71 Line Nielsen NOVO NORDISK 00:27:59 00:05:36
70 301 Ulla Veitland NOVOGRUPPEN LØBEKLUB 00:27:59 00:05:36
71 105 Bodil Teichert NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:01 00:05:36
72 429 Maj-Britt Eriksson SNIK 00:28:08 00:05:38
73 224 Louise Bastholm Jensen LEO PHARMA 00:28:10 00:05:38
74 92 Marianne Skriver NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:16 00:05:39
75 46 Lone Kudahl-Laursen NOVO NORDISK 00:28:19 00:05:40
76 181 Annette Snikkjær RØDOVRE AC 00:28:19 00:05:40
77 66 Birgit Østergaard NOVO NORDISK 00:28:20 00:05:40
78 120 Lis Dorph-Petersen   00:28:25 00:05:41
79 74 Linea Obel NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:29 00:05:42
80 65 Ulla Bing NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:32 00:05:42
81 116 Rikke Festersen NOVO 00:28:36 00:05:43
82 81 Anne Dorph-Petersen   00:28:41 00:05:44
83 366 Majbritt Hansen NOVO LØBEKLUB 00:28:41 00:05:44
84 207 Marie Lund SNIK 00:28:46 00:05:45
85 109 Dorte Heilskov NORDEA EJENDOMME 00:28:47 00:05:45
86 317 Vinnie Holst DR 00:28:48 00:05:46
87 40 Mette Wenzel   00:28:53 00:05:47
88 276 Tilde Isager HARESKOV IF FODBOLD 00:29:01 00:05:48
89 225 Diana Hoejmark Omkvist LEO PHARMA 00:29:03 00:05:49
90 41 Sofie Wenzel   00:29:09 00:05:50
91 180 Berit Carina Ring NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:29:16 00:05:51
92 322 Inge Lise Hollingbery   00:29:18 00:05:52
93 323 Astrid Koch Hollingbery BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:29:18 00:05:52
94 100 Jette Nielsen NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:29:20 00:05:52
95 136 Britt Dorph-Petersen   00:29:21 00:05:52
96 49 Mette Ribel Chehade NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:24 00:05:53
97 228 Heidi Parsberg Wagner LEO PHARMA 00:29:26 00:05:53
98 87 Tine Deleuran NOVOZYMES 00:29:29 00:05:54
99 227 Laila Yde Trolle LEO PHARMA 00:29:29 00:05:54
100 544 Christina Juhl   00:29:30 00:05:54
101 239 Astrid Lundbjerg Hansen NOVO NORDISK 00:29:32 00:05:54
102 226 Nina Oestergaard Knudsen LEO PHARMA 00:29:36 00:05:55
103 241 Marianne Kjærgaard Alstrøm HRLK 00:29:41 00:05:56
104 199 Gitte Voldum Jovcevski NOVONORDISK 00:29:42 00:05:56
105 517 Trine Rasmussen   00:29:45 00:05:57
106 550 Madeleine Weinert   00:29:45 00:05:57
107 126 Malene Nørgaard FURESØ REVISION 00:29:52 00:05:58
108 150 Anne Marie Rasmussen NOVO GRUPPEN LØBEKLUB 00:29:52 00:05:58
109 581 Anni Sørensen   00:29:56 00:05:59
110 198 Berit Hedegaard NOVONORDISK 00:30:00 00:06:00
111 284 Thea Kivijervi Lynge   00:30:02 00:06:00
112 522 Gitte Lund   00:30:04 00:06:01
113 537 Rosa Winther   00:30:06 00:06:01
114 122 Sofie Kierstein   00:30:11 00:06:02
115 244 Charlotte Holmstrøm   00:30:11 00:06:02
116 134 Sarah Hostrup   00:30:12 00:06:02
117 158 Annette Vestergaard NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:30:16 00:06:03
118 169 Christina Svensen OTICON A/S 00:30:19 00:06:04
119 124 Henriette Dunkjær Andersen   00:30:20 00:06:04
120 319 Tina Edelskov DR 00:30:31 00:06:06
121 329 Dianna Hedegård NOVO NORDISK 00:30:32 00:06:06
122 141 Lilli Buch   00:30:35 00:06:07
123 102 Helene Jensen NOVOS LØBEKLUB 00:30:39 00:06:08
124 101 Lotte Jakobsen   00:30:40 00:06:08
125 286 Laura Wulff   00:30:45 00:06:09
126 285 Britt Wulff   00:30:46 00:06:09
127 450 Marianne Valentin Hansen LEO PHARMA 00:30:52 00:06:10
128 182 Birgit Pedersen RØDOVRE AC 00:30:53 00:06:11
129 302 Nina Fricke NOVO LØBEKLUB 00:30:56 00:06:11
130 196 Annmari Djurhuus BALLERUP AK 00:30:58 00:06:12
131 133 Maria Hostrup   00:31:01 00:06:12
132 35 Linett Rasmussen TEAM DRI 00:31:03 00:06:13
133 278 Janni Hansen BALLERUP AK 00:31:08 00:06:14
134 59 Jannie Stendahl Jørgensen NOVO NORDISK 00:31:22 00:06:16
135 94 Janne Brast NOVONORDISK 00:31:22 00:06:16
136 156 Lisbeth Pape BALLERUP AK 00:31:28 00:06:18
137 247 Susanne Andersen   00:31:36 00:06:19
138 492 Mette Rasmussen MAN B&W LØBEKLUB 00:31:37 00:06:19
139 60 Trine Juel NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:31:42 00:06:20
140 138 Eva Vengel Nielsen NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:31:49 00:06:22
141 569 Heidi Bebe   00:31:55 00:06:23
142 160 Laila Gammelvind NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:31:58 00:06:24
143 47 Janne Nielsen NOVO 00:32:00 00:06:24
144 223 Line Alleslev Hansen LEO PHARMA 00:32:03 00:06:25
145 321 Kitt Hoffmann-harms   00:32:05 00:06:25
146 204 Karin Mühlhausen SCHMIRTZ PROD 00:32:11 00:06:26
147 242 Mercedes Romano Rodriguez LEO PHARMA A/S 00:32:22 00:06:28
148 118 Tine Oxholm Olesen BASSIERNE 00:32:24 00:06:29
149 215 Betina Hansen NOVO NORDISK 00:32:27 00:06:29
150 532 Berit Norddahl   00:32:31 00:06:30
151 140 Amalie Schou Nielsen   00:32:34 00:06:31
152 516 Sofie Ulrich-Lynge   00:32:59 00:06:36
153 245 Ingelise Birch   00:33:01 00:06:36
154 271 Mona G. Jørgensen   00:33:09 00:06:38
155 61 Rikke Ruud Jensen NOVOGRUPPEN 00:33:13 00:06:39
156 73 Tina Jensen NOVOZYMES 00:33:13 00:06:39
157 190 Tenna Hou Hansen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:33:13 00:06:39
158 240 Kamilla Rønne NOVOZYMES 00:33:14 00:06:39
159 237 Nina Nielsen SØSTRENE 00:33:16 00:06:39
160 72 Anja Østergren NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:33:35 00:06:43
161 76 Henriette Schou NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:33:51 00:06:46
162 151 Lene Juul   00:33:56 00:06:47
163 523 Åse Brinch-Nielsen   00:33:57 00:06:47
164 220 Marianne Rasmussen LEO PHARMA 00:34:28 00:06:54
165 524 Stephanie Brand   00:34:37 00:06:55
166 573 Anne Böcher Larsen   00:34:39 00:06:56
167 315 Maya Böcher Lassen   00:34:40 00:06:56
168 250 Michelle Jeppehsen   00:34:42 00:06:56
169 265 Caroline Frandsen   00:34:54 00:06:59
170 88 Maria Holm NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:34:56 00:06:59
171 525 Jette Skovsgaard   00:34:56 00:06:59
172 67 Karen Appel NOVOZYMES 00:34:57 00:06:59
173 300 Linda Egebjerg TEAM DRI 00:35:14 00:07:03
174 99 Line Torp Bjørn TEAM BJØRNENE 00:35:20 00:07:04
175 273 Rigmor Kjungdahl   00:35:37 00:07:07
176 547 Pia Strøh   00:35:49 00:07:10
177 311 Camilla Sulsbrück   00:35:56 00:07:11
178 310 Thilde Sulsbrück   00:35:57 00:07:11
179 565 Karolina Johnsen   00:36:07 00:07:13
180 575 Celina Neupart   00:36:12 00:07:14
181 127 Annette Rask FURESØ REVISION 00:36:15 00:07:15
182 283 Johanne Larsen   00:36:16 00:07:15
183 249 Henriette Sørensen   00:36:26 00:07:17
184 282 Bente Nicolaysen   00:36:26 00:07:17
185 64 Christine Sandorff Rasmussen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:36:33 00:07:19
186 195 Jytte Ulendorf BALLERUP AK 00:36:37 00:07:19
187 248 Anne-Lise Clausen   00:36:39 00:07:20
188 235 Bente Jørgensen SØSTRENE 00:37:02 00:07:24
189 54 Jette Johansen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:37:29 00:07:30
190 566 Linda Vejlgaard   00:37:34 00:07:31
191 556 Sofie Fritsche   00:37:44 00:07:33
192 233 Mette Skovly Wolf NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:38:24 00:07:41
193 234 Linda Kragh SØSTRENE 00:38:24 00:07:41
194 176 Sofie Faxø   00:38:33 00:07:43
195 177 Emma Faxø   00:38:33 00:07:43
196 194 Jytte Madsen BALLERUP AK 00:38:35 00:07:43
197 219 Mette Ljungdahl LEO PHARMA 00:38:40 00:07:44
198 55 Helle Hassan NOVO NORDISK 00:38:43 00:07:45
199 115 Hanne Bodenhoff NOVO GRUPPEN 00:38:44 00:07:45
200 246 Lone Petersen   00:38:46 00:07:45
201 209 Ida Hoeck SNIK 00:39:02 00:07:48
202 206 Annette Borg SNIK 00:39:03 00:07:49
203 577 Caroline Doch   00:40:06 00:08:01
204 95 Nadja Møller Andersen NOVO NORDISK 00:40:07 00:08:01
205 576 Nicoline Neupart   00:40:07 00:08:01
206 70 Jannie Maria Hansen NOVO NOIRDISK 00:40:08 00:08:02
207 185 Pernille Naaby Johansen   00:40:31 00:08:06
208 62 Sidsel Oldenburg NOVONORDISK 00:40:39 00:08:08
209 107 Cecilie Sirak NOVOGRUPPEN LØBEKLUB 00:40:39 00:08:08
210 159 Susanne Nielsen NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:40:45 00:08:09
211 137 Anni Kjær   00:40:55 00:08:11
212 130 Katja Hansen FURESØ REVISION 00:48:48 00:09:46
213 58 Ragna Jørgensen NOVO NORDISK 00:49:51 00:09:58
214 68 Anne Haahr NOVO NORDISK 00:49:51 00:09:58
215 144 Annette Jakobsen BALLERUP ATLETIK KLUB 00:51:42 00:10:20
5 km mænd
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 512 Søren Jøhnk   00:16:40 00:03:20
2 108 Joachim Rønsholt BAK 00:16:54 00:03:23
3 79 Rolf Traberg NOVO 00:17:09 00:03:26
4 142 Kristian Brammer Carstensen BALLERUP ATLETIK KLUB 00:18:04 00:03:37
5 269 Anders Fordsmann   00:18:36 00:03:43
6 154 David Gredal NOVO NORDISK 00:18:45 00:03:45
7 489 Jens Jacob Hansen VINTERBADERNE 00:19:11 00:03:50
8 193 Johnny Petersen BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:19:23 00:03:53
9 202 Kenneth Sylvester SAS LØBEKLUB 00:19:24 00:03:53
10 358 Thomas Svendsen NOVO 00:19:29 00:03:54
11 89 Thomas Vollmond NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:20:28 00:04:06
12 493 Kenneth Efterstigaard Thuesen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:20:34 00:04:07
13 157 Anders Jespersen NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:20:38 00:04:08
14 162 Anders Berggren Hansen ENDLESS RUNNER 00:20:40 00:04:08
15 229 Antonio Corcoles Sanchez LEO PHARMA 00:20:49 00:04:10
16 166 Morten Lau Jeppesen OTICON A/S 00:20:54 00:04:11
17 103 Martin Petzold NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:21:01 00:04:12
18 574 Lars Bech Jense   00:21:06 00:04:13
19 93 Klaus Kokholm NOVONORDISK 00:21:10 00:04:14
20 210 Frank Moesgaard SNIK 00:21:10 00:04:14
21 399 Bjarne Asbahr NOVO LØBEKLUB 00:21:14 00:04:15
22 167 Jakob Lauritz Hansen OTICON A/S 00:21:21 00:04:16
23 112 Jari Smærup NORDEA EJENDOMME 00:21:24 00:04:17
24 208 Ole Folkmann SNIK 00:21:28 00:04:18
25 335 Rasmus Friis Olsen NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:21:30 00:04:18
26 564 Lars Boss   00:21:33 00:04:19
27 313 Mathias Holmstrøm   00:21:43 00:04:21
28 163 Søren Hasted OTICON A/S 00:21:46 00:04:21
29 521 Kristian Gredal   00:21:53 00:04:23
30 277 Ivar Laursen BALLERUP AK 00:21:55 00:04:23
31 221 Lars Dencker Nielsen LEO PHARMA 00:21:56 00:04:23
32 243 Finn Rasmussen TEAM FLEXI 00:22:02 00:04:24
33 386 Søren Traberg   00:22:22 00:04:28
34 316 Frank Olsson   00:22:27 00:04:29
35 184 Erik Christensen RØDOVRE AC 00:22:47 00:04:33
36 179 Anders Bekker-Jeppensen NOVO NORDISK 00:22:48 00:04:34
37 308 Esben Mortensen MAN B&W LØBEKLUB 00:23:02 00:04:36
38 434 Leif Jean Vincentsen SNIK 00:23:04 00:04:37
39 539 Magnus Engmose Johansen   00:23:04 00:04:37
40 306 Jonas Jakobsen OVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:23:16 00:04:39
41 309 Lars Nielsen RØDOVRE AC 00:23:20 00:04:40
42 567 Jesper Vejlgaard   00:23:20 00:04:40
43 320 Henrik Jørgensen EO DYNAMO 00:23:25 00:04:41
44 178 Ole Christensen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:23:33 00:04:43
45 53 Michael Bang Jacobsen NOVOGRUPPEN 00:23:35 00:04:43
46 214 Kasper Indahl PANDORA A/S 00:23:43 00:04:45
47 173 Henrik Toubro OTICON A/S 00:23:47 00:04:45
48 96 Jonas Harboe NOVO NORDISK 00:23:55 00:04:47
49 520 Tobias Gredal   00:24:12 00:04:50
50 43 Erik Marcussen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:24:19 00:04:52
51 171 Jesper Bugge OTICON A/S 00:24:24 00:04:53
52 192 Johnny Hundt RØDOVRE AC 00:24:36 00:04:55
53 222 Joergen Schutzsack LEO PHARMA 00:25:00 00:05:00
54 106 Michael Howard Lew Y-PUNKT 00:25:06 00:05:01
55 252 Thomas Holmstrøm   00:25:06 00:05:01
56 307 Søren Skovlund NOVO NORDISK 00:25:11 00:05:02
57 545 Villads Juhl   00:25:12 00:05:02
58 251 Kim Holmstrøm   00:25:17 00:05:03
59 538 Christian Vinther   00:25:45 00:05:09
60 364 Per Enevoldsen Y-PUNKT 00:25:56 00:05:11
61 165 Jakob Suhr Nielsen OTICON A/S 00:25:58 00:05:12
62 296 Mads Skov Thomsen   00:25:58 00:05:12
63 37 Thor Jørgensen   00:26:02 00:05:12
64 131 Peter Dunkjær Andersen   00:26:05 00:05:13
65 168 Poul Hilding Andersson OTICON A/S 00:26:08 00:05:14
66 205 Torsten Nordahl SNIK 00:26:10 00:05:14
67 212 Jacob Jensen SNIK 00:26:15 00:05:15
68 114 Jan Alex Olsen NORDEA EJENDOMME 00:26:23 00:05:17
69 183 Stig Kongsborg RØDOVRE AC 00:26:24 00:05:17
70 189 John Eriksen NOVO NORDISK 00:26:28 00:05:18
71 254 Martin Sahlberg-Brandt GN NETCOM 00:26:33 00:05:19
72 256 Martin Rolsted Jensen GN NETCOM 00:26:38 00:05:20
73 42 Henrik Østergaard Madsen   00:26:52 00:05:22
74 303 Henrik R. Olesen MAN B&W LØBEKLUB 00:26:57 00:05:23
75 257 Henning Søgård CU ENGINEERING 00:27:10 00:05:26
76 530 Kim Gustavson   00:27:16 00:05:27
77 191 Erik Paludan Nielsen RØDOVRE AC 00:27:18 00:05:28
78 407 Bent Andreasen RØDOVRE AC 00:27:31 00:05:30
79 56 Jan Høegh NOVO NORDISK A/S 00:27:32 00:05:30
80 325 Lars Kristiansen   00:27:36 00:05:31
81 255 Hans-Jacob S Enemark GN NETCOM 00:27:38 00:05:32
82 110 Peter Toft NORDEA EJENDOMME 00:27:41 00:05:32
83 385 Peter Olesen BASSIERNE 00:27:55 00:05:35
84 446 Matthew Coyle PANDORA A/S 00:27:56 00:05:35
85 39 Thomas Wenzel   00:28:00 00:05:36
86 75 Carsten Stidsen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:28:35 00:05:43
87 38 John Pfeiffer   00:28:44 00:05:45
88 572 Jens Larsen   00:28:56 00:05:47
89 132 Per Holmstrøm   00:29:01 00:05:48
90 258 Bo Folmer CU ENGINEERING 00:29:02 00:05:48
91 259 Jeppe Kjems CU ENGINEERING 00:29:02 00:05:48
92 288 Hans Peter Dybdahl NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:29:20 00:05:52
93 146 Tommy Thøgersen   00:29:34 00:05:55
94 147 Gustav Thøgersen   00:29:36 00:05:55
95 473 Rene Bendt Larsen TIK 00:30:01 00:06:00
96 294 Andreas Martin Hansen   00:30:03 00:06:01
97 128 Preben Rasmussen FURESØ REVISION 00:30:36 00:06:07
98 281 John Nielsen RAC 00:30:48 00:06:10
99 119 Asger Siig   00:31:02 00:06:12
100 231 Henrik Staalhagen Jappe LEO PHARMA 00:31:12 00:06:14
101 129 Martin Jensen FURESØ REVISION 00:31:24 00:06:17
102 48 Allan Nyrup NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:31:41 00:06:20
103 203 Steen Larsen SCHMIRTZ PROD 00:32:11 00:06:26
104 529 Finn Hansen   00:32:32 00:06:30
105 139 Thomas Fischer   00:32:36 00:06:31
106 170 Emilio Pranjic OTICON A/S 00:32:42 00:06:32
107 333 Claus Brandorff NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:33:07 00:06:37
108 275 Christian Cardel   00:34:05 00:06:49
109 314 Anton Böcher   00:34:20 00:06:52
110 236 Johnnie Kragh SØSTRENE 00:34:27 00:06:53
111 568 Nicklas Bebe   00:34:54 00:06:59
112 186 Thomas Naaby   00:34:55 00:06:59
113 188 Valdemar Naaby   00:34:55 00:06:59
114 555 Michale Fritshe   00:37:43 00:07:33
115 238 Peter Pedersen   00:37:56 00:07:35
116 578 Lars Neupart   00:38:23 00:07:41
117 579 Laurits Neupart   00:38:23 00:07:41
118 175 Martin Faxø   00:38:33 00:07:43
119 264 Thomas Møller   00:38:39 00:07:44
120 274 William Ljungdahl   00:38:39 00:07:44
121 125 Michael Zimmermann   00:38:55 00:07:47
122 535 Nikolaj Naaby   00:40:29 00:08:06
123 187 Alexander Naaby   00:40:32 00:08:06
124 97 Daniel Sartou NOVO NORDISK 00:48:45 00:09:45
10 km kvinder
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 411 Tina Tagmose NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:40:57 00:04:06
2 482 Lisbeth Jørgensen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:43:29 00:04:21
3 435 Vibeke Hansen SNIK 00:43:50 00:04:23
4 401 Tina Kristensen BAGSVÆRD ATLETIK CLUB 00:44:32 00:04:27
5 347 Sannie Kaltoft NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:46:27 00:04:39
6 417 Lena Thoft Pedersen   00:46:31 00:04:39
7 353 Charlotte Frydenlund Michelsen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:46:37 00:04:40
8 433 Joan Bach SNIK 00:47:20 00:04:44
9 428 Kristine Lund SNIK 00:47:21 00:04:44
10 472 Karen Rasmussen   00:47:38 00:04:46
11 511 Lenette Jørgensen   00:47:54 00:04:47
12 340 Helle Nygaard NOVOGRUPPEN LØBEKLUB 00:48:48 00:04:53
13 499 Betina Sørensen DR 00:49:04 00:04:54
14 395 Jeanette Theil NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:49:31 00:04:57
15 351 Rikke Niebuhr NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:49:46 00:04:59
16 452 Lene Tegllund Thomsen LEO PHARMA 00:49:48 00:04:59
17 394 Henriette Draborg NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:50:02 00:05:00
18 466 Lisette Jørgensen KLUB 2610 00:51:27 00:05:09
19 451 Irene Rasmussen LEO PHARMA 00:51:32 00:05:09
20 478 Hanne Buus NOVO NORDISK 00:52:41 00:05:16
21 543 Shelly Naouri   00:52:41 00:05:16
22 409 Helene Kemp RØDOVRE AC 00:52:45 00:05:17
23 497 Nadia Kirkegaard Nathan NATHAN RUNNER 00:52:55 00:05:17
24 494 Gitte Nielsen ØLLEPIGEN 00:53:16 00:05:20
25 346 Linda Nyboe NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:53:24 00:05:20
26 365 Kristina Brun Mortensen NOVOGRUPPEN 00:54:25 00:05:27
27 458 Nina Bornhoeft Nielsen LEO PHARMA 00:54:36 00:05:28
28 375 Antonieta Andrades   00:54:43 00:05:28
29 442 Jessica Simonsen PANDORA A/S 00:54:47 00:05:29
30 457 Nina Segerlund LEO PHARMA 00:54:58 00:05:30
31 341 Iben Hjelmsø NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:55:28 00:05:33
32 502 Susanne Tronier BISKOP TRI 00:55:34 00:05:33
33 479 Tina Andersen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:55:47 00:05:35
34 485 Heidi Hassinggaard   00:55:52 00:05:35
35 360 Maria Suhr NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:56:07 00:05:37
36 456 Mette Bilde Soerensen LEO PHARMA 00:56:33 00:05:39
37 371 Tina Siig   00:58:51 00:05:53
38 410 Helena Larsen RØDOVRE AC 00:58:55 00:05:53
39 443 Kristina Goth PANDORA A/S 00:59:45 00:05:58
40 332 Mette Bjørn Egede NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 01:00:22 00:06:02
41 372 Chalotte Hansen   01:00:29 00:06:03
42 384 Mia Andersen   01:00:29 00:06:03
43 403 Aneliesbeth Hefting   01:00:45 00:06:04
44 536 Maria Brun-Rasmussen   01:00:52 00:06:05
45 503 Lise Rasmussen RUNAWAY 01:01:05 00:06:07
46 339 Camilla Lager NOVO NORDISK 01:01:07 00:06:07
47 330 Mette Pontoppidan Rasmussen NOVO LØBEKLUB 01:01:16 00:06:08
48 419 Lise-Lotte Larsen   01:01:18 00:06:08
49 373 Elin Starup   01:02:08 00:06:13
50 420 Katrine Hagelskjær Nielsen   01:02:15 00:06:14
51 460 Vibeke Petersen SØSTRENE 01:02:39 00:06:16
52 326 Bente Bang   01:03:16 00:06:20
53 389 Michelle Nissen   01:03:33 00:06:21
54 396 Nadja Arpe   01:03:33 00:06:21
55 381 Birgitte Bech HJM DYREHAVEN 01:03:45 00:06:22
56 374 Heidi Nielsen SAS LØBEKLUB 01:04:43 00:06:28
57 422 Line Lærkholm-Bengtsen SNIK 01:08:38 00:06:52
58 380 Lis Brøsted Zimmermann   01:08:43 00:06:52
10 km mænd
Pls  Stnr  Navn Firma/Klub Tid Min/km
1 471 Michael Sørensen OK Øst 00:35:10 00:03:31
2 424 Stefan Gudmundsson SNIK 00:35:36 00:03:34
3 348 Andreas Groth NOVO GRUPPEN 00:36:41 00:03:40
4 357 Jan Ellegaard NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:38:33 00:03:51
5 350 Søren Damgaard NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:38:43 00:03:52
6 477 Mogens Isager HARESKOVENS TRIATHLON 00:39:26 00:03:57
7 430 Jan Petersen SNIK 00:39:57 00:04:00
8 481 Lennart Hoffmann NOVO LØBEKLUB 00:40:52 00:04:05
9 464 Per Koch Jensen GN NETCOM 00:41:06 00:04:07
10 440 Peter Zechner PANDORA A/S 00:42:09 00:04:13
11 470 Mark Fordsmann   00:42:10 00:04:13
12 467 Tomas Cydik GN NETCOM 00:42:14 00:04:13
13 509 Jørgen Thyme   00:42:24 00:04:14
14 337 José Cebolinho NOVO 00:42:51 00:04:17
15 418 Martin Christensen NOVO 00:43:08 00:04:19
16 408 Michael Rasmussen RØDOVRE AC 00:43:15 00:04:20
17 349 Michael Møllmann NOVOGRUPPENS LØBEKLUB 00:43:41 00:04:22
18 501 Birger Lund DR 00:43:42 00:04:22
19 343 Michael Pilgard Andersen NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:43:52 00:04:23
20 444 Christian Vohnsen PANDORA A/S 00:44:06 00:04:25
21 455 Simon Mikkelsen LEO PHARMA 00:44:43 00:04:28
22 551 Henrik Damslund   00:45:03 00:04:30
23 342 Jan Grann Pedersen NOVO 00:45:10 00:04:31
24 437 Bjørnar Ibsen SNIK 00:45:25 00:04:32
25 507 Michael Aistrup   00:45:31 00:04:33
26 500 Henrik Birkedal Hansen DR 00:45:35 00:04:34
27 454 Tom Hansen LEO PHARMA 00:45:42 00:04:34
28 580 Jørgen Nielsen   00:45:55 00:04:36
29 495 Roland Erbs MAN B&W LØBEKLUB 00:46:08 00:04:37
30 491 Kåre Kemp   00:46:10 00:04:37
31 432 Svend Heidam Christensen SNIK 00:46:22 00:04:38
32 490 Peter Egemose Grib LEDØJE SMØRUM FODBOLD 00:46:23 00:04:38
33 324 Matias Rosenkvist   00:46:50 00:04:41
34 359 Carsten Bjørn TEAM BJØRNENE 00:47:21 00:04:44
35 362 Mattias Bjelkenäs NOVO NORDISK A/S 00:47:21 00:04:44
36 554 Martin Christian Wangel   00:47:21 00:04:44
37 370 Rune Ottosen   00:47:36 00:04:46
38 344 B. Risum NOVO GRUPPENS LØBEKLUB 00:47:45 00:04:46
39 402 Nanco Hefting   00:47:50 00:04:47
40 459 Jacob Danielsen   00:47:51 00:04:47
41 415 Karsten Garne BALLERUP AK 00:47:54 00:04:47
42 542 Claus Geisler   00:47:59 00:04:48
43 280 Jesper Stilholt   00:48:04 00:04:48
44 475 Carsten Nielsen RØDOVRE AC 00:48:49 00:04:53
45 474 Troels B Christensen RØDOVRE AC 00:49:05 00:04:55
46 498 Martin Roos Holm DR 00:49:06 00:04:55
47 400 Mathias Spendrup Petersen BALLERUP OK 00:49:13 00:04:55
48 369 Henrik Steenstrup NORDEA EJENDOMME 00:49:16 00:04:56
49 449 Peter Hjorth LEO PHARMA 00:49:17 00:04:56
50 382 Jens Buch   00:49:29 00:04:57
51 445 Morten Miltersen PANDORA A/S 00:49:30 00:04:57
52 508 Kenneth Koenraadt   00:49:35 00:04:58
53 463 Christian Paulsen GN NETCOM 00:49:44 00:04:58
54 476 Tonny Hartvig RØDOVRE AC 00:49:44 00:04:58
55 412 Jeroen De Kort   00:50:07 00:05:01
56 388 Jens Holtze FIF 00:50:14 00:05:01
57 405 Kim Broman   00:50:26 00:05:03
58 404 Søren Tillgaard   00:50:27 00:05:03
59 393 Danni Mikkelsen   00:50:43 00:05:04
60 505 Henning Lund   00:51:01 00:05:06
61 397 Dirk-André Pape BALLERUP AK 00:51:12 00:05:07
62 378 Franck Nielsen   00:51:15 00:05:07
63 391 Michael Weischer TEAM SKANDRUP 00:51:35 00:05:10
64 439 Kim Elling Petersen PANDORA A/S 00:51:42 00:05:10
65 558 Jens Bak Rasmussen   00:52:08 00:05:13
66 496 Michael Kirkegaard Nathan NATHAN RUNNER 00:52:15 00:05:14
67 425 Niels Bronne Wilhelmsen SNIK 00:52:33 00:05:15
68 504 Martin Brandt   00:52:33 00:05:15
69 423 Roger Pellegrini SNIK 00:52:35 00:05:15
70 557 Brian Nørtoft Berntsen   00:53:32 00:05:21
71 328 Sten Andersen NOVOZYMES A/S 00:53:36 00:05:22
72 513 Bjarne Søndergaard   00:53:51 00:05:23
73 334 Carl Buhl NOVO NORDISK LØBEKLUB 00:53:59 00:05:24
74 376 Lars Traberg ETCH 00:54:13 00:05:25
75 483 Martin Pejstrup NOVO NORDISK A/S 00:54:22 00:05:26
76 559 Lars Christoffersen   00:54:58 00:05:30
77 327 Jens Kjærgaard Dall   00:55:32 00:05:33
78 448 Ole Harbæk LEO PHARMA 00:56:22 00:05:38
79 506 Torben Sonne   00:56:22 00:05:38
80 465 Holger Bille GN NETCOM 00:56:30 00:05:39
81 398 Niels Ove Hansen NOVO GRUPPEN 00:57:21 00:05:44
82 421 Henning Lærkholm-Bengtsen SNIK 00:57:39 00:05:46
83 438 Niels Nørby Pedersen   00:57:57 00:05:48
84 406 Niels Munk RØDOVRE AC 00:58:01 00:05:48
85 570 Henrik Nielsen   00:58:17 00:05:50
86 392 Loui Stanek   00:58:44 00:05:52
87 383 John Bøgevig TIK LØBERNE 00:58:57 00:05:54
88 387 Martin Zedeler   01:00:25 00:06:02
89 416 Hendricus Van Der Muts BALLERUP AK 01:01:19 00:06:08
90 367 Michael Arpe NORDEA EJENDOMME 01:03:34 00:06:21
91 462 Mads Westfall CLUB SKANDRUP 01:08:56 00:06:54