Hareskovløbet

Hareskovløbet 2015

Resultatliste per 27. maj kl. 23:40

Ialt 578 løbere gennemførte det 26. Hareskovløb onsdag den 27. maj 2015. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 1,4 km Piger (24 deltagere)
    Vundet af Kaisa Duedam Ventrup i tiden 06:03.
    Tiden er ny rekord.

  • 1,4 km Drenge (21 deltagere)
    Vundet af Magnus Fordsmann i tiden 06:47.
    Rekord fra 2013 på 5:05 indehaves af Anders Fordsmann.

  • 2,8 km Piger (24 deltagere)
    Vundet af Frida Schou Kristensen i tiden 12:44.
    Tiden er ny rekord.

  • 2,8 km Drenge (26 deltagere)
    Vundet af Anders Fordsmann i tiden 10:45.
    Tiden er ny rekord.

  • 5 km Kvinder (191 deltagere)
    Vundet af Mette Møhncke i tiden 18:31.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (137 deltagere)
    Vundet af Allan Dario i tiden 16:36.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (55 deltagere)
    Vundet af Vibeke Hansen i tiden 42:51.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (99 deltagere)
    Vundet af Stefan Gudmundsson i tiden 35:35.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Bryggeri Skovlyst
Adresse: Skovlystvej 2, Hareskovby,3500 Værløse
Telefon: 44 98 65 45
Email: info@bryggeriskovlyst.dk

1,4 km piger
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 458 Kaisa Duedam Ventrup Sparta 00:06:03 00:00:00 00:04:19
2 342 Laura Kundal Hansen AB 00:07:07 00:01:04 00:05:05
3 282 Sophie Dunkjær Andersen 00:08:10 00:02:07 00:05:50
4 327 Nanna Maria Steenberg Sørensen EET GROUP A/S 00:08:24 00:02:21 00:06:00
5 511 Anna Benedicte Jørgensen 00:08:30 00:02:27 00:06:04
6 402 Kristine Sulsbrück 00:09:22 00:03:19 00:06:41
7 547 Sarah Böcher Lassen 00:09:22 00:03:19 00:06:41
8 606 Isabella Koch Juhl 00:09:46 00:03:43 00:06:59
9 626 Julie Hattens 00:09:56 00:03:53 00:07:06
10 401 Thilde Sulsbrück 00:09:56 00:03:53 00:07:06
11 614 Anna Juul Pasgaard 00:09:57 00:03:54 00:07:06
12 332 Ellen Kierstein 00:10:03 00:04:00 00:07:11
13 300 Alberte kjærulff Jakobsen 00:10:12 00:04:09 00:07:17
14 304 Pauline Jakobsen 00:10:12 00:04:09 00:07:17
15 555 Viktoria Rose Meier 00:10:22 00:04:19 00:07:24
16 605 Karoline Koch Juhl 00:10:36 00:04:33 00:07:34
17 509 Eva Sparrevohn 00:10:45 00:04:42 00:07:41
18 607 Freja Foel Andersen 00:12:01 00:05:58 00:08:35
19 600 Olivia Stigsnæs 00:12:04 00:06:01 00:08:37
20 601 Alberte Vedel Nielsen 00:12:07 00:06:04 00:08:39
21 627 Eva Rosenstand 00:12:22 00:06:19 00:08:50
22 456 Philippa Bull 00:12:36 00:06:33 00:09:00
23 563 Merle Napier 00:13:00 00:06:57 00:09:17
24 110 Elena Christensen 00:15:08 00:09:05 00:10:49
1,4 km drenge
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 587 Magnus Fordsmann Herlevløberne 00:06:47 00:00:00 00:04:51
2 506 Jonathan Sparrevohn 00:07:45 00:00:58 00:05:32
3 297 Sofus Larsson 00:07:59 00:01:12 00:05:42
4 341 Emil Kundal Hansen Bagsværd AC 00:08:03 00:01:16 00:05:45
5 505 Elias La Cour Gormsen 00:08:18 00:01:31 00:05:56
6 365 Kasper Sørensen EET GROUP A/S 00:08:23 00:01:36 00:05:59
7 367 Tristan Myssing 00:09:43 00:02:56 00:06:56
8 639 Ruben Kjeldsen Krarup 00:09:50 00:03:03 00:07:01
9 112 Frederik Bagger 00:09:58 00:03:11 00:07:07
10 461 Alfred Thorsted Rask Hareskov IF 00:10:00 00:03:13 00:07:09
11 476 Vitus Juhler 00:10:24 00:03:37 00:07:26
12 576 Marcus Sprange 00:10:57 00:04:10 00:07:49
13 475 Malthe Zibert 00:11:35 00:04:48 00:08:16
14 628 Sebastian Rosenstand 00:12:15 00:05:28 00:08:45
15 577 Trine Hamann 00:13:27 00:06:40 00:09:36
16 650 Bastian 00:13:36 00:06:49 00:09:43
17 647 Mathias Plum 00:13:36 00:06:49 00:09:43
18 305 Sebastian Jakobsen 00:13:49 00:07:02 00:09:52
19 303 Stine Kjærulff 00:15:44 00:08:57 00:11:14
20 301 Jonathan kjærulff Jakobsen 00:15:47 00:09:00 00:11:16
21 302 Peter martin Jakobsen 00:15:49 00:09:02 00:11:18
2,8 km piger
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 596 Frida Schou Kristensen Bagsværd atletik club 00:12:44 00:00:00 00:06:30 00:06:14 00:04:33
2 457 Smilla Duedam Ventrup Sparta 00:12:46 00:00:02 00:06:28 00:06:17 00:04:34
3 434 Mia Hammer 00:16:13 00:03:29 00:07:51 00:08:21 00:05:47
4 619 Anna Nielsen 00:16:39 00:03:55 00:08:32 00:08:07 00:05:57
5 617 Johanna van Linstow 00:16:39 00:03:55 00:08:30 00:08:08 00:05:57
6 615 Amalie Lindeholm 00:16:46 00:04:02 00:08:42 00:08:04 00:05:59
7 526 Ida Møldrup Larsen 00:16:55 00:04:11 00:08:38 00:08:17 00:06:02
8 646 Maja Plum 00:17:46 00:05:02 00:07:39 00:10:07 00:06:21
9 362 Filip Dahl 00:18:20 00:05:36 00:08:38 00:09:41 00:06:33
10 422 Kristjana Stefansdottir Snik Atletik 00:18:35 00:05:51 00:08:54 00:09:40 00:06:38
11 613 Alberte 00:18:35 00:05:51 00:08:54 00:09:40 00:06:38
12 361 Alma Dahl 00:18:48 00:06:04 00:09:37 00:09:11 00:06:43
13 561 Tilde Napier 00:18:52 00:06:08 00:09:12 00:09:40 00:06:44
14 562 Nikoline Delfs Simonsen 00:18:52 00:06:08 00:09:12 00:09:40 00:06:44
15 643 Helena Honore 00:19:20 00:06:36 00:09:10 00:10:09 00:06:54
16 363 Liva Dahl 00:19:43 00:06:59 00:09:11 00:10:31 00:07:02
17 556 Annika Rose Meier 00:19:44 00:07:00 00:09:41 00:10:03 00:07:03
18 425 Marie Thestrup 00:20:13 00:07:29 00:09:47 00:10:25 00:07:13
19 575 Liv Sprange 00:20:50 00:08:06 00:09:46 00:11:04 00:07:26
20 546 Maya Böcher Lassen 00:21:01 00:08:17 00:09:59 00:11:02 00:07:30
21 437 Anna Haargaard 00:22:19 00:09:35 00:10:26 00:11:52 00:07:58
22 649 Karla Karlsen 00:22:20 00:09:36 00:10:25 00:11:55 00:07:59
23 438 Ida Haargaard 00:22:21 00:09:37 00:10:26 00:11:54 00:07:59
24 421 Sara Torp Bjørn 00:22:40 00:09:56 00:10:34 00:12:06 00:08:06
25 559 Ida Torp Bjørn 00:22:42 00:09:58 00:10:33 00:12:08 00:08:06
2,8 km drenge
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 585 Anders Fordsmann Herlevløberne 00:10:45 00:00:00 00:05:15 00:05:29 00:03:50
2 339 Peter Garde 00:11:39 00:00:54 00:05:45 00:05:53 00:04:10
3 114 Kristoffer Bagger 00:11:52 00:01:07 00:05:43 00:06:08 00:04:14
4 503 Villads La Cour Gormsen 00:13:32 00:02:47 00:06:26 00:07:05 00:04:50
5 340 Thomas Garde 00:14:06 00:03:21 00:06:56 00:07:10 00:05:02
6 366 Silas Myssing 00:14:23 00:03:38 00:06:47 00:07:35 00:05:08
7 520 Lasse Fusager Frederiksen 00:14:38 00:03:53 00:07:15 00:07:23 00:05:14
8 640 Thor Kjeldsen Krarup 00:14:46 00:04:01 00:06:57 00:07:49 00:05:16
9 586 Daniel Honore 00:14:53 00:04:08 00:07:31 00:07:22 00:05:19
10 426 Jonas Thestrup 00:15:29 00:04:44 00:07:09 00:08:20 00:05:32
11 618 Christoffer von Linstow 00:15:40 00:04:55 00:08:02 00:07:38 00:05:36
12 113 Aleksander Bagger 00:16:12 00:05:27 00:08:01 00:08:11 00:05:47
13 337 Mads August Bundgaard Jensen 00:16:14 00:05:29 00:07:51 00:08:23 00:05:48
14 111 Jonathan Christensen 00:16:14 00:05:29 00:07:59 00:08:15 00:05:48
15 604 Emil Koch Juhl 00:16:28 00:05:43 00:08:02 00:08:26 00:05:53
16 548 Mads Lykke Rasmussen 00:17:40 00:06:55 00:08:19 00:09:20 00:06:19
17 592 Marcus Sahlholdt Larsen 00:18:34 00:07:49 00:08:54 00:09:39 00:06:38
18 594 Alfred Ytting 00:18:34 00:07:49 00:08:54 00:09:40 00:06:38
19 591 Tobias Brix 00:18:35 00:07:50 00:08:55 00:09:39 00:06:38
20 612 Viktor Hossy-Terstrup 00:19:44 00:08:59 00:09:23 00:10:21 00:07:03
21 448 Jonas Dollerup 00:19:53 00:09:08 00:09:31 00:10:21 00:07:06
22 116 Rasmus Wexøe Ertbjerg 00:19:55 00:09:10 00:08:25 00:11:29 00:07:07
23 117 Mathias Mørkeby 00:20:13 00:09:28 00:09:45 00:10:28 00:07:13
24 570 Laurits Neupart 00:21:08 00:10:23 00:09:47 00:11:21 00:07:33
25 590 Julius Buhl Ihlemann 00:26:28 00:15:43 00:13:57 00:12:30 00:09:27
26 593 Magnus Wichmann 00:26:29 00:15:44 00:13:57 00:12:32 00:09:28
5 km kvinder
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 611 Mette Møhncke Bagsværd Atletik Club 00:18:31 00:00:00 00:03:42
2 253 Tina Tagmose Novo Gruppens Løbeklub 00:19:54 00:01:23 00:03:59
3 550 Lene Kristiansen 00:20:31 00:02:00 00:04:06
4 43 Stine Hansen SNIK 00:21:00 00:02:29 00:04:12
5 442 Mathilde Grønlund Rasmussen Ballerup Atletik Klub 00:21:48 00:03:17 00:04:22
6 633 Dorthe Thorsted Rask Hareskov IF 00:21:49 00:03:18 00:04:22
7 259 Sannie Kaltoft Novo Gruppens Løbeklub 00:21:55 00:03:24 00:04:23
8 119 Jeanett Kiel Herlevløberne 00:22:18 00:03:47 00:04:28
9 624 Lise Holmstrøm 00:22:31 00:04:00 00:04:30
10 123 Ida Jonassen 00:22:35 00:04:04 00:04:31
11 568 Kamilla Kajbæk Ballerup AK 00:22:50 00:04:19 00:04:34
12 289 Cecilie Okholm 00:23:04 00:04:33 00:04:37
13 233 Bente Schneider Novo Gruppens Løbeklub 00:23:16 00:04:45 00:04:39
14 558 Nicoline Clement Ballerup Atletik Klub 00:23:20 00:04:49 00:04:40
15 582 Phi Sylvester 00:23:20 00:04:49 00:04:40
16 217 Lisa Folmann Novo Gruppens Løbeklub 00:23:26 00:04:55 00:04:41
17 121 Stine R. Møller 00:23:27 00:04:56 00:04:41
18 163 Hanne Tynell Novo Gruppens Løbeklub 00:24:10 00:05:39 00:04:50
19 187 Christine Witt Novo Gruppens Løbeklub 00:24:17 00:05:46 00:04:51
20 492 Maj Blach Nordea Ejendomme 00:24:21 00:05:50 00:04:52
21 432 Sarah Pedersen 00:24:23 00:05:52 00:04:53
22 223 Signe Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:24:24 00:05:53 00:04:53
23 500 Randi Brammer Carstensen Ballerup Atletik Klub 00:24:28 00:05:57 00:04:54
24 307 Anne Sofie Schow Oticon 00:24:54 00:06:23 00:04:59
25 122 Hanne Jonassen 00:25:04 00:06:33 00:05:01
26 219 Berit Jørgensen Novo Gruppens Løbeklub 00:25:20 00:06:49 00:05:04
27 518 Cecilie Spendrup Petersen Ballerup OK 00:25:26 00:06:55 00:05:05
28 45 Anette Kristiansen SNIK 00:25:34 00:07:03 00:05:07
29 584 Anne Fordsmann Herlevløberne 00:25:34 00:07:03 00:05:07
30 162 Hanne Balle Christiansen Novo Gruppens Løbeklub 00:25:43 00:07:12 00:05:09
31 199 Pia Nyrup Novo Gruppens Løbeklub 00:25:44 00:07:13 00:05:09
32 174 Susanne Hostrup Novo Gruppens Løbeklub 00:25:45 00:07:14 00:05:09
33 41 Susanne Junge SNIK 00:25:48 00:07:17 00:05:10
34 118 Sanne Christensen 00:25:51 00:07:20 00:05:10
35 161 Trine Møgelberg Novo Gruppens Løbeklub 00:25:52 00:07:21 00:05:10
36 201 Rikke Ruud Jensen Novo Gruppens Løbeklub 00:25:52 00:07:21 00:05:10
37 261 Lotte Jakobsen Novo Gruppens Løbeklub 00:25:54 00:07:23 00:05:11
38 519 Connie Fusager Johnsen 00:26:05 00:07:34 00:05:13
39 551 Marianne Jørgensen SNIK 00:26:06 00:07:35 00:05:13
40 37 Anette Bergstrøm SNIK 00:26:10 00:07:39 00:05:14
41 231 Lene Krogh Novo Gruppens Løbeklub 00:26:17 00:07:46 00:05:15
42 192 Tina Norup Novo Gruppens Løbeklub 00:26:24 00:07:53 00:05:17
43 172 Tenna Hou Hansen Novo Gruppens Løbeklub 00:26:26 00:07:55 00:05:17
44 65 Bodil Hollinger SNIK 00:26:26 00:07:55 00:05:17
45 209 Tina Jensen Novo Gruppens Løbeklub 00:26:27 00:07:56 00:05:17
46 532 Lise Kongsgaard Prag DR 00:26:27 00:07:56 00:05:17
47 206 Jette Henriksen Novo Gruppens Løbeklub 00:26:30 00:07:59 00:05:18
48 325 Tina Østergaard Madsen 00:26:30 00:07:59 00:05:18
49 185 Tamara Radovic Novo Gruppens Løbeklub 00:26:31 00:08:00 00:05:18
50 446 Susanne Tronier 00:26:39 00:08:08 00:05:20
51 244 Lene Reinwald Novo Gruppens Løbeklub 00:26:41 00:08:10 00:05:20
52 82 Annette Snitkjær Rødovre AC 00:26:43 00:08:12 00:05:21
53 126 Tina Wexøe Ertbjerg 00:26:45 00:08:14 00:05:21
54 232 Iben Hjelmsø Novo Gruppens Løbeklub 00:26:45 00:08:14 00:05:21
55 166 Anne Mette Jensen Novo Gruppens Løbeklub 00:26:48 00:08:17 00:05:22
56 35 Maj-Britt Eriksson SNIK 00:26:48 00:08:17 00:05:22
57 234 Line Skov Nielsen Novo Gruppens Løbeklub 00:27:00 00:08:29 00:05:24
58 537 Lone Knudsen ALSO A/S 00:27:02 00:08:31 00:05:24
59 270 Mette Napier Novo Gruppens Løbeklub 00:27:09 00:08:38 00:05:26
60 164 Ulla Bing Novo Gruppens Løbeklub 00:27:11 00:08:40 00:05:26
61 28 Naja Fritze Sørensen MAN B&W Running Team 00:27:14 00:08:43 00:05:27
62 207 Jette Nielsen Novo Gruppens Løbeklub 00:27:16 00:08:45 00:05:27
63 226 Katja Steenstrup Djernis Novo Gruppens Løbeklub 00:27:19 00:08:48 00:05:28
64 104 Mikala Fiig Jarner LEO Pharma 00:27:21 00:08:50 00:05:28
65 391 Annette Zofia Lew Y-Punkt 00:27:23 00:08:52 00:05:29
66 120 Susanne Bagger 00:27:26 00:08:55 00:05:29
67 241 Ulla Veitland Novo Gruppens Løbeklub 00:27:27 00:08:56 00:05:29
68 549 Bente Sørensen 00:27:29 00:08:58 00:05:30
69 497 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 00:27:30 00:08:59 00:05:30
70 150 Birgit Østergaard Novo Gruppens Løbeklub 00:27:32 00:09:01 00:05:30
71 208 Line Lolk Novo Gruppens Løbeklub 00:27:33 00:09:02 00:05:31
72 285 Britt Dorph-Petersen Ninjaerne 00:27:47 00:09:16 00:05:33
73 239 Anne Breüner Novo Gruppens Løbeklub 00:27:47 00:09:16 00:05:33
74 228 Mette Ribel Chehade Novo Gruppens Løbeklub 00:27:49 00:09:18 00:05:34
75 608 Hanne Gredal 00:27:56 00:09:25 00:05:35
76 524 Tove Stryhn 00:28:01 00:09:30 00:05:36
77 386 Ulla Nielsen Y-Punkt 00:28:05 00:09:34 00:05:37
78 213 Camilla Kehler Novo Gruppens Løbeklub 00:28:10 00:09:39 00:05:38
79 373 Helga Juhl Ballerup AK 00:28:11 00:09:40 00:05:38
80 152 Pernille Allentoft Petersen Novo Gruppens Løbeklub 00:28:11 00:09:40 00:05:38
81 218 Linea Obel Novo Gruppens Løbeklub 00:28:17 00:09:46 00:05:39
82 545 Pia snedker Boman 00:28:17 00:09:46 00:05:39
83 224 Astrid Lundbjerg Hansen Novo Gruppens Løbeklub 00:28:21 00:09:50 00:05:40
84 287 Mia Henriksen Ninjaerne 00:28:30 00:09:59 00:05:42
85 249 Gitte Neess Eir Novo Gruppens Løbeklub 00:28:30 00:09:59 00:05:42
86 1 Christina Boye Nielsen 00:28:36 00:10:05 00:05:43
87 314 Dorthe Hansen 00:28:36 00:10:05 00:05:43
88 2 Anja Nielsen 00:28:36 00:10:05 00:05:43
89 620 Charlotte Holmstrøm 00:28:38 00:10:07 00:05:44
90 417 Britt Ehlers Wulff 00:28:44 00:10:13 00:05:45
91 322 Lise Rasmussen RunAway løbenr 00:28:46 00:10:15 00:05:45
92 102 Mette Ljungdahl LEO Pharma 00:28:55 00:10:24 00:05:47
93 237 Anne Marie Rasmussen Novo Gruppens Løbeklub 00:28:56 00:10:25 00:05:47
94 176 Annette Vestergaard Novo Gruppens Løbeklub 00:29:04 00:10:33 00:05:49
95 97 Lone Wolf Levring LEO Pharma 00:29:12 00:10:41 00:05:50
96 69 Birgitte Pedersen Rødovre AC 00:29:13 00:10:42 00:05:51
97 455 Mette Bull 00:29:16 00:10:45 00:05:51
98 246 Ulla Rosenberg Novo Gruppens Løbeklub 00:29:30 00:10:59 00:05:54
99 273 Malene Nørgaard Furesø Revision 00:29:32 00:11:01 00:05:54
100 125 Heidi Bebe 00:29:33 00:11:02 00:05:55
101 240 Anni Elisabeth Sørensen Novo Gruppens Løbeklub 00:29:35 00:11:04 00:05:55
102 286 Lis Dorph-Petersen Ninjaerne 00:29:37 00:11:06 00:05:55
103 349 Maria Hostrup 00:29:37 00:11:06 00:05:55
104 350 Sarah Hostrup 00:29:40 00:11:09 00:05:56
105 629 Gitte Lund Chalk 00:29:45 00:11:14 00:05:57
106 407 Josefin Magnusson 00:29:45 00:11:14 00:05:57
107 630 Pernille Bergmann Chalk 00:29:45 00:11:14 00:05:57
108 91 Heidi Boedker Esbensen LEO Pharma 00:29:52 00:11:21 00:05:58
109 266 Kamilla Rønne Novo Gruppens Løbeklub 00:29:59 00:11:28 00:06:00
110 221 Hanne Maria Jensen Novo Gruppens Løbeklub 00:30:02 00:11:31 00:06:00
111 258 Helene Jensen Novo Gruppens Løbeklub 00:30:09 00:11:38 00:06:02
112 95 Laila Yde Trolle LEO Pharma 00:30:10 00:11:39 00:06:02
113 222 Kirsten Kæhler Novo Gruppens Løbeklub 00:30:15 00:11:44 00:06:03
114 191 Marianne Skriver Novo Gruppens Løbeklub 00:30:21 00:11:50 00:06:04
115 243 Nadja Møller Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:30:22 00:11:51 00:06:04
116 280 Henriette Dunkjær Andersen 00:30:24 00:11:53 00:06:05
117 148 Henriette Schou Novo Gruppens Løbeklub 00:30:30 00:11:59 00:06:06
118 379 Marianne Hede Team Hede 00:30:31 00:12:00 00:06:06
119 347 Inger Stork 00:30:34 00:12:03 00:06:07
120 298 Helle Hare-Bruun Skovfruerne 00:30:38 00:12:07 00:06:08
121 574 Lis Larsen 00:30:54 00:12:23 00:06:11
122 540 Lilli Buch 00:31:06 00:12:35 00:06:13
123 372 Lene Hansen Ballerup AK 00:31:12 00:12:41 00:06:14
124 139 Birgitte Bech Hjerteforeningen 00:31:13 00:12:42 00:06:15
125 268 Jette Jørgensen Novo Gruppens Løbeklub 00:31:15 00:12:44 00:06:15
126 155 Jeanette Dan Møller Novo Gruppens Løbeklub 00:31:30 00:12:59 00:06:18
127 424 Nina Thestrup 00:31:32 00:13:01 00:06:18
128 631 Åse Brinch-Nielsen Chalk 00:31:41 00:13:10 00:06:20
129 632 Jette Skovsgaard Chalk 00:31:43 00:13:12 00:06:21
130 196 Charlotte Kyhl Novo Gruppens Løbeklub 00:31:57 00:13:26 00:06:23
131 283 Malene Weis 00:31:58 00:13:27 00:06:24
132 395 Lisbeth Pape Ballerup AK 00:32:06 00:13:35 00:06:25
133 242 Maria Holm Novo Gruppens Løbeklub 00:32:09 00:13:38 00:06:26
134 168 Maria Holmgren Novo Gruppens Løbeklub 00:32:13 00:13:42 00:06:27
135 248 Cecilie Sirak Novo Gruppens Løbeklub 00:32:16 00:13:45 00:06:27
136 642 Henriette Meggele 00:32:20 00:13:49 00:06:28
137 205 Hedvig Sofie Prip Hasemann Novo Gruppens Løbeklub 00:32:29 00:13:58 00:06:30
138 291 Ninna Rosendahl Madsen Skovfruerne 00:32:35 00:14:04 00:06:31
139 214 Susanne Nielsen Novo Gruppens Løbeklub 00:32:42 00:14:11 00:06:32
140 252 Christine Sandorff Novo Gruppens Løbeklub 00:32:45 00:14:14 00:06:33
141 598 Karolina Munch Johnsen HVT 00:32:51 00:14:20 00:06:34
142 429 Thea kivijervi Lynge hareskov if 00:32:52 00:14:21 00:06:34
143 329 Catharina Dreyer 00:32:59 00:14:28 00:06:36
144 275 Annette Rask Furesø Revision 00:33:04 00:14:33 00:06:37
145 462 Agnes Thorsted Rask Hareskov IF 00:33:10 00:14:39 00:06:38
146 135 Louise Laursen 00:33:15 00:14:44 00:06:39
147 410 Bente Jørgensen Team Kragh 00:33:16 00:14:45 00:06:39
148 134 Helle Maja Schultz 00:33:24 00:14:53 00:06:41
149 267 Sidsel Oldenburg Novo Gruppens Løbeklub 00:33:43 00:15:12 00:06:45
150 428 Lise Kivijervi 00:33:47 00:15:16 00:06:45
151 193 Ragna Jørgensen Novo Gruppens Løbeklub 00:34:00 00:15:29 00:06:48
152 578 Irene Philipson 00:34:19 00:15:48 00:06:52
153 330 Grit Kierstein 00:34:22 00:15:51 00:06:52
154 331 Sofie Kierstein Hareskov IF 00:34:23 00:15:52 00:06:53
155 645 Jannie Wagner 00:34:29 00:15:58 00:06:54
156 167 Camilla Dreyer Novo Gruppens Løbeklub 00:34:38 00:16:07 00:06:56
157 408 Linda Kragh Team Kragh5 00:34:45 00:16:14 00:06:57
158 256 Janne Nielsen Novo Gruppens Løbeklub 00:34:49 00:16:18 00:06:58
159 265 Laila Gammelvind Novo Gruppens Løbeklub 00:34:50 00:16:19 00:06:58
160 380 Sofia Møller Hede Team Hede 00:35:14 00:16:43 00:07:03
161 481 Karen Marie Frederiksen Hs friske piger 00:35:23 00:16:52 00:07:05
162 480 Jette Estrup Hs friske piger 00:35:27 00:16:56 00:07:05
163 335 Kirstine V. H. Team BronxBall 00:35:56 00:17:25 00:07:11
164 420 Camilla Torp Bjørn 00:36:16 00:17:45 00:07:15
165 571 Nicoline Neupart 00:36:25 00:17:54 00:07:17
166 472 Jytte Madsen Ballerup AK 00:36:52 00:18:21 00:07:22
167 557 Sofie Fick Bagsværd atletikklub 00:36:54 00:18:23 00:07:23
168 572 Celina Neupart 00:36:54 00:18:23 00:07:23
169 542 Linda Egebjerg 00:37:00 00:18:29 00:07:24
170 352 Kirsten Fritsche Team Fru Fritsche 00:37:12 00:18:41 00:07:26
171 351 Sofie Frederikke Fritsche Team Fru Fritsche 00:37:14 00:18:43 00:07:27
172 510 Helle Jørgensen 00:37:44 00:19:13 00:07:33
173 89 Else-Marie Nedergaard LEO Pharma 00:38:12 00:19:41 00:07:38
174 235 Jette Johansen Novo Gruppens Løbeklub 00:38:15 00:19:44 00:07:39
175 419 Line Torp Bjørn 00:38:16 00:19:45 00:07:39
176 489 Vivian Mortensen Ballerup AK 00:39:17 00:20:46 00:07:51
177 277 Katja Hansen Furesø Revision 00:39:42 00:21:11 00:07:56
178 374 Kirsten Köster Ballerup AK 00:40:13 00:21:42 00:08:03
179 309 Berit Storck 00:40:47 00:22:16 00:08:09
180 124 Anni Kjær 00:40:50 00:22:19 00:08:10
181 40 Annette Borg SNIK 00:41:12 00:22:41 00:08:14
182 398 Ann Kjelnæs 00:41:52 00:23:21 00:08:22
183 308 Anni Larsen 00:43:08 00:24:37 00:08:38
184 295 Luna Larsson 00:44:33 00:26:02 00:08:55
185 293 Dorte Larsson Skovfruerne 00:44:41 00:26:10 00:08:56
186 183 Karina Madsen Novo Gruppens Løbeklub 00:45:14 00:26:43 00:09:03
187 197 Hanne Rodahl Petersen Novo Gruppens Løbeklub 00:46:17 00:27:46 00:09:15
188 278 Mie Heuser Furesø Revision 00:47:58 00:29:27 00:09:36
189 427 Julie Meincke HIK 00:56:34 00:38:03 00:11:19
190 579 Birthe Thomsen HIF piger 06 00:56:34 00:38:03 00:11:19
191 580 Ellinor Bak-Thomsen HIF piger 06 00:56:35 00:38:04 00:11:19
5 km mænd
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 543 Allan Dario The Puma Family 00:16:36 00:00:00 00:03:19
2 260 Rolf Traberg Novo Gruppens Løbeklub 00:17:28 00:00:52 00:03:30
3 569 Morten Christensen Greve Trim 00:17:46 00:01:10 00:03:33
4 188 Søren Damgaard Novo Gruppens Løbeklub 00:18:44 00:02:08 00:03:45
5 93 Kasper Noerremark LEO Pharma 00:18:45 00:02:09 00:03:45
6 202 David Fredal Novo Gruppens Løbeklub 00:18:51 00:02:15 00:03:46
7 129 Jacob Holm 00:18:59 00:02:23 00:03:48
8 501 Kristian Brammer Carstensen Ballerup Atletik Klub 00:19:09 00:02:33 00:03:50
9 418 Carsten Bjørn HareTri 00:19:13 00:02:37 00:03:51
10 525 Kenneth Sylvester Sas løbeklub 00:19:46 00:03:10 00:03:57
11 316 Alexandar Hansen 00:20:28 00:03:52 00:04:06
12 156 Keld Johnsen Novo Gruppens Løbeklub 00:20:36 00:04:00 00:04:07
13 443 Matias Rosenkvist team flyt dig for helvede 00:20:45 00:04:09 00:04:09
14 269 Anders Jespersen Novo Gruppens Løbeklub 00:20:52 00:04:16 00:04:10
15 247 Michael Bang Jacobsen Novo Gruppens Løbeklub 00:21:01 00:04:25 00:04:12
16 229 Ole Christensen Novo Gruppens Løbeklub 00:21:04 00:04:28 00:04:13
17 581 Lars Bech Jensen 00:21:05 00:04:29 00:04:13
18 151 Rasmus Friis Olsen Novo Gruppens Løbeklub 00:21:11 00:04:35 00:04:14
19 469 Kenneth Olskær KMD A/S 00:21:11 00:04:35 00:04:14
20 321 Finn Rasmussen Team Flexi 00:21:23 00:04:47 00:04:17
21 513 Jari Smærup Nordea Ejendomme 00:21:36 00:05:00 00:04:19
22 460 Morten Lau Jeppesen Oticon 00:21:44 00:05:08 00:04:21
23 14 Romulus Sime GN Netcom 00:21:45 00:05:09 00:04:21
24 24 Jacob Bonelli MAN B&W Running Team 00:21:51 00:05:15 00:04:22
25 26 Kasper Worre Foged MAN B&W Running Team 00:21:56 00:05:20 00:04:23
26 80 Bent Bindner Rødovre AC 00:22:12 00:05:36 00:04:26
27 245 Anders Bekker-Jeppesen Novo Gruppens Løbeklub 00:22:29 00:05:53 00:04:30
28 397 Lars-Ivar Funch EET GROUP A/S 00:22:44 00:06:08 00:04:33
29 146 Erik Marcussen Novo Gruppens Løbeklub 00:22:49 00:06:13 00:04:34
30 616 Carsten Lindeholm 00:23:06 00:06:30 00:04:37
31 553 Jeppe Harder Nybo Team Snep 00:23:09 00:06:33 00:04:38
32 159 Søren P Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:23:12 00:06:36 00:04:38
33 378 Søren Hasted 00:23:14 00:06:38 00:04:39
34 583 Rasmus Harild 00:23:17 00:06:41 00:04:39
35 230 Peter Føns Novo Gruppens Løbeklub 00:23:19 00:06:43 00:04:40
36 227 Rasmus Melsen Novo Gruppens Løbeklub 00:23:20 00:06:44 00:04:40
37 22 Casper Hededal Svendsen MAN B&W Running Team 00:23:21 00:06:45 00:04:40
38 11 Martin Paul Sahlberg-Brandt GN Netcom 00:23:23 00:06:47 00:04:41
39 62 Per Bergstrøm SNIK 00:23:24 00:06:48 00:04:41
40 132 Emil Traberg Keppie Mosedal 00:23:26 00:06:50 00:04:41
41 435 Mark Jul Larsen 00:23:28 00:06:52 00:04:42
42 610 Kristian Gredal 00:23:30 00:06:54 00:04:42
43 382 Sten Andersen Novozymes A/S 00:23:33 00:06:57 00:04:43
44 444 Henrik S. Jørgensen EO Dynamo 00:23:40 00:07:04 00:04:44
45 470 Flemming Jensen KMD A/S 00:23:42 00:07:06 00:04:44
46 452 Nicklas Lausen 00:23:42 00:07:06 00:04:44
47 504 Emil La Cour Gormsen 00:23:49 00:07:13 00:04:46
48 635 Jesper Vejlgaard 00:23:52 00:07:16 00:04:46
49 345 John Duelund Aalholmhjemmet 00:24:04 00:07:28 00:04:49
50 468 Michael Aistrup KMD A/S 00:24:04 00:07:28 00:04:49
51 390 Michael Howard Lew Y-Punkt 00:24:07 00:07:31 00:04:49
52 92 Joergen Schutzsack LEO Pharma 00:24:07 00:07:31 00:04:49
53 79 Erik Christensen Rødovre AC 00:24:08 00:07:32 00:04:50
54 648 Søren Plum 00:24:09 00:07:33 00:04:50
55 42 Leif Nielsen SNIK 00:24:16 00:07:40 00:04:51
56 279 Peter Dunkjær Andersen 00:24:28 00:07:52 00:04:54
57 315 Morten Hansen 00:24:36 00:08:00 00:04:55
58 535 Martin Roos Holm DR 00:24:40 00:08:04 00:04:56
59 514 Aske Funch Schrøder Team Lyle 00:24:47 00:08:11 00:04:57
60 533 Brian Sørensen DR 00:24:57 00:08:21 00:04:59
61 565 Rasmus Ronit 00:25:06 00:08:30 00:05:01
62 641 Jonas Napie 00:25:10 00:08:34 00:05:02
63 490 Jan Alex Olsen Nordea Ejendomme 00:25:14 00:08:38 00:05:03
64 621 Kim Holmstrøm 00:25:21 00:08:45 00:05:04
65 622 Thomas Holmstrøm 00:25:24 00:08:48 00:05:05
66 15 Søren Skov Andersen GN Netcom 00:25:30 00:08:54 00:05:06
67 128 Klaus Boss Røngten Syn 00:25:32 00:08:56 00:05:06
68 507 David Sparrevohn 00:25:35 00:08:59 00:05:07
69 516 Carsten Schrøder Team Lyle 00:25:40 00:09:04 00:05:08
70 19 Anders Værgman Cronberg MAN B&W Running Team 00:25:43 00:09:07 00:05:09
71 454 Hans Lehmann 00:25:51 00:09:15 00:05:10
72 21 Casper Falck Christensen MAN B&W Running Team 00:25:53 00:09:17 00:05:11
73 39 Jacob Jensen SNIK 00:26:10 00:09:34 00:05:14
74 84 Abdelghani Ajane LEO Pharma 00:26:11 00:09:35 00:05:14
75 466 Torben Sonne KMD A/S 00:26:12 00:09:36 00:05:14
76 423 René Thestrup 00:26:14 00:09:38 00:05:15
77 324 Henrik Østergaard Madsen 00:26:27 00:09:51 00:05:17
78 328 Simon Bolwig 00:26:29 00:09:53 00:05:18
79 12 Martine Rolsted Jensen GN Netcom 00:26:34 00:09:58 00:05:19
80 433 Mikkel Hammer 00:26:36 00:10:00 00:05:19
81 474 Villads Juhl 00:26:37 00:10:01 00:05:19
82 23 Henrik R. Olesen MAN B&W Running Team 00:26:48 00:10:12 00:05:22
83 133 Kenny Kirketerp 00:26:51 00:10:15 00:05:22
84 29 Niels Kristian Jensen MAN B&W Running Team 00:26:56 00:10:20 00:05:23
85 190 Bent Monberg Novo Gruppens Løbeklub 00:26:58 00:10:22 00:05:24
86 7 Hans-Jacob Sørensen Enemark GN Netcom 00:27:00 00:10:24 00:05:24
87 73 Bent Andreasen Rødovre AC 00:27:00 00:10:24 00:05:24
88 74 Stig Kongsborg Rødovre AC 00:27:02 00:10:26 00:05:24
89 358 Peter Henriksen - 00:27:05 00:10:29 00:05:25
90 90 Hans Peter Noer LEO Pharma 00:27:15 00:10:39 00:05:27
91 564 Ole Tidemann AK 73 00:27:16 00:10:40 00:05:27
92 477 William Hjuler 00:27:17 00:10:41 00:05:27
93 478 Anders Daniel Andersen 00:27:18 00:10:42 00:05:28
94 105 Ole Harbæk LEO Pharma 00:27:41 00:11:05 00:05:32
95 473 Hendricus Van der Muts Ballerup AK 00:27:41 00:11:05 00:05:32
96 609 Tobias Gredal 00:27:56 00:11:20 00:05:35
97 449 Henrik Suhr Furesø Løbeklub 00:27:57 00:11:21 00:05:35
98 541 Tobias Buch 00:27:57 00:11:21 00:05:35
99 10 Lars Kock Jensen GN Netcom 00:28:09 00:11:33 00:05:38
100 263 Jan Høegh Novo Gruppens Løbeklub 00:28:10 00:11:34 00:05:38
101 368 Lennart Moustgaard 00:28:11 00:11:35 00:05:38
102 638 Valdemar Kjeldsen Krarup 00:28:29 00:11:53 00:05:42
103 636 Jacob Kjeldsen Krarup 00:28:33 00:11:57 00:05:43
104 284 Lukas Søgaard 00:28:41 00:12:05 00:05:44
105 149 Hans Peter Dybdahl Novo Gruppens Løbeklub 00:28:41 00:12:05 00:05:44
106 81 Erik Paludan Nielsen Rødovre AC 00:28:42 00:12:06 00:05:44
107 130 Lars H. Pedersen 00:28:48 00:12:12 00:05:46
108 538 Thomas Seierø ALSO A/S 00:28:51 00:12:15 00:05:46
109 396 Kjeld Holm Ballerup AK 00:29:10 00:12:34 00:05:50
110 236 Henrik F. Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:29:21 00:12:45 00:05:52
111 447 Bjarne Dollerup 00:29:50 00:13:14 00:05:58
112 406 Kasper Vestergaard 00:30:13 00:13:37 00:06:03
113 274 Preben Rasmussen Furesø Revision 00:30:14 00:13:38 00:06:03
114 296 Linus Larsson 00:30:37 00:14:01 00:06:07
115 306 Tobias Hare-Bruun 00:30:39 00:14:03 00:06:08
116 103 Michael Bech LEO Pharma 00:31:37 00:15:01 00:06:19
117 177 Steffen Frandsen Novo Gruppens Løbeklub 00:31:38 00:15:02 00:06:20
118 560 Ulrik Augsburg Nordisk Akustik A/S 00:31:39 00:15:03 00:06:20
119 528 Per Jakobsen PULS 96 00:32:04 00:15:28 00:06:25
120 4 Børge Fischer GN Netcom 00:32:40 00:16:04 00:06:32
121 276 Martin Jensen Furesø Revision 00:32:43 00:16:07 00:06:33
122 529 Bo Kjeldsen PULS 96 00:32:51 00:16:15 00:06:34
123 496 Søren Roslyng Nordea Ejendomme 00:33:13 00:16:37 00:06:39
124 115 Oliver Laursen 00:33:15 00:16:39 00:06:39
125 409 Kragh Johnnie Team Kragh 00:33:31 00:16:55 00:06:42
126 530 Jesper Schwartz 00:34:06 00:17:30 00:06:49
127 343 Tristan Noah Holm List 00:34:24 00:17:48 00:06:53
128 344 Simon Holm List 00:34:26 00:17:50 00:06:53
129 536 Henrik Nesager 00:34:31 00:17:55 00:06:54
130 495 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 00:34:38 00:18:02 00:06:56
131 336 Martin Jørgensen Team BronxBall 00:35:20 00:18:44 00:07:04
132 31 Slawek Szrenk MAN B&W Running Team 00:35:36 00:19:00 00:07:07
133 412 Peter Hejner Team Kragh 00:37:10 00:20:34 00:07:26
134 353 Michael Fritsche Team Fru Fritsche 00:37:15 00:20:39 00:07:27
135 34 Umakant Tilkari MAN B&W Running Team 00:38:47 00:22:11 00:07:45
136 399 Viktor Kjelnæs 00:41:43 00:25:07 00:08:21
137 16 Akshay Chintawar MAN B&W Running Team 00:42:28 00:25:52 00:08:30
10 km kvinder
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 54 Vibeke Hansen SNIK 00:42:51 00:00:00 00:21:09 00:21:42 00:04:17
2 595 Tina Kristensen Bagsværd atletik club 00:44:14 00:01:23 00:21:40 00:22:33 00:04:25
3 381 Pia Chanette Jensen EET GROUP A/S 00:45:23 00:02:32 00:22:30 00:22:53 00:04:32
4 58 Joan Bach SNIK 00:46:23 00:03:32 00:23:14 00:23:08 00:04:38
5 66 Merete Elmkjær SNIK 00:47:19 00:04:28 00:22:56 00:24:22 00:04:44
6 136 Karina Elise 00:47:43 00:04:52 00:23:52 00:23:51 00:04:46
7 431 Camilla Hammer 00:49:27 00:06:36 00:24:26 00:25:00 00:04:57
8 211 Helle Nygaard Novo Gruppens Løbeklub 00:49:31 00:06:40 00:24:13 00:25:18 00:04:57
9 238 Mette Thomsen Novo Gruppens Løbeklub 00:49:35 00:06:44 00:24:53 00:24:42 00:04:58
10 96 Lene Thomsen LEO Pharma 00:49:50 00:06:59 00:25:15 00:24:35 00:04:59
11 354 Pia Klausen Team Klausen 00:50:37 00:07:46 00:25:32 00:25:05 00:05:04
12 637 Charlotte Kjeldsen Krarup 00:51:16 00:08:25 00:25:15 00:26:00 00:05:08
13 451 Hanne Buus 00:51:33 00:08:42 00:25:36 00:25:56 00:05:09
14 194 Naja Møller Novo Gruppens Løbeklub 00:51:39 00:08:48 00:25:51 00:25:47 00:05:10
15 60 Dorte Mortensen SNIK 00:51:52 00:09:01 00:25:18 00:26:34 00:05:11
16 182 Kristina Brun Mortensen Novo Gruppens Løbeklub 00:51:55 00:09:04 00:25:48 00:26:06 00:05:12
17 56 Dorte Wetche Skov SNIK 00:52:02 00:09:11 00:25:35 00:26:27 00:05:12
18 459 Elisabeth Bøge Nielsen FBK 00:52:06 00:09:15 00:25:56 00:26:09 00:05:13
19 392 Antonieta Andrades 00:52:10 00:09:19 00:26:30 00:25:40 00:05:13
20 68 Pernille Hovgaard SNIK 00:52:14 00:09:23 00:25:34 00:26:40 00:05:13
21 55 Anette Nielsen SNIK 00:52:33 00:09:42 00:26:05 00:26:27 00:05:15
22 453 Heidi Hassinggaard 00:52:38 00:09:47 00:26:05 00:26:32 00:05:16
23 147 Rie Rosenstand Novo Gruppens Løbeklub 00:53:07 00:10:16 00:26:12 00:26:54 00:05:19
24 203 Mette Høgh Sørensen Novo Gruppens Løbeklub 00:53:34 00:10:43 00:27:16 00:26:18 00:05:21
25 531 Vinnie Holst DR 00:54:01 00:11:10 00:26:30 00:27:31 00:05:24
26 484 Marie Kirk Hansen 00:54:24 00:11:33 00:26:59 00:27:25 00:05:26
27 311 Anne Hvass 00:54:29 00:11:38 00:26:20 00:28:09 00:05:27
28 137 Tina Vestergaard 00:54:39 00:11:48 00:27:02 00:27:37 00:05:28
29 138 Anne Baun Knudsen 00:55:12 00:12:21 00:27:04 00:28:08 00:05:31
30 189 Heidi Olsen Novo Gruppens Løbeklub 00:55:19 00:12:28 00:28:51 00:26:28 00:05:32
31 573 Lilian Rønn Rasmussen 00:55:21 00:12:30 00:26:53 00:28:28 00:05:32
32 178 Marianne Mølgaard Novo Gruppens Løbeklub 00:55:57 00:13:06 00:27:09 00:28:48 00:05:36
33 334 Vibeke Huess Team BronxBall 00:56:25 00:13:34 00:28:10 00:28:15 00:05:39
34 184 Lisbet Westergaard Novo Gruppens Løbeklub 00:56:40 00:13:49 00:28:49 00:27:51 00:05:40
35 101 Mette Bilde Soerensen LEO Pharma 00:56:50 00:13:59 00:27:36 00:29:14 00:05:41
36 251 Hanne Boesgaard Novo Gruppens Løbeklub 00:58:00 00:15:09 00:28:19 00:29:41 00:05:48
37 471 Maialee Matthiasen 00:58:07 00:15:16 00:27:58 00:30:09 00:05:49
38 215 Malene Diamandis Novo Gruppens Løbeklub 00:58:07 00:15:16 00:28:33 00:29:34 00:05:49
39 154 Mette Pontoppidan Novo Gruppens Løbeklub 00:58:13 00:15:22 00:28:51 00:29:21 00:05:49
40 181 Mette Bjørn Egede Novo Gruppens Løbeklub 00:58:48 00:15:57 00:28:56 00:29:51 00:05:53
41 70 Joan M Petersen Rødovre AC 00:59:15 00:16:24 00:28:46 00:30:28 00:05:55
42 210 Akio Bergholdt Novo Gruppens Løbeklub 00:59:20 00:16:29 00:28:46 00:30:33 00:05:56
43 464 Rita Nielsen KMD A/S 00:59:30 00:16:39 00:29:42 00:29:47 00:05:57
44 52 Nina Hvidberg Shelton SNIK 00:59:45 00:16:54 00:30:17 00:29:28 00:05:58
45 264 Jeanette Theil Novo Gruppens Løbeklub 00:59:52 00:17:01 00:28:53 00:30:59 00:05:59
46 523 Anette Bank 01:00:17 00:17:26 00:29:23 00:30:54 00:06:02
47 522 Pernille Crow 01:00:18 00:17:27 00:29:23 00:30:54 00:06:02
48 485 Heidi Nielsen SAS Løbeklub 01:01:47 00:18:56 00:30:41 00:31:05 00:06:11
49 99 Marianne Bager LEO Pharma 01:02:37 00:19:46 00:30:20 00:32:16 00:06:16
50 411 Vibeke Petersen Team Kragh 01:04:29 00:21:38 00:31:15 00:33:13 00:06:27
51 64 Line Lærkholm-Bengtsen SNIK 01:05:01 00:22:10 00:32:09 00:32:52 00:06:30
52 27 Mette Rasmussen MAN B&W Running Team 01:06:32 00:23:41 00:32:40 00:33:52 00:06:39
53 440 Charlotte Karlsen 01:07:26 00:24:35 00:33:36 00:33:49 00:06:45
54 436 Lisa Haargaard 01:07:27 00:24:36 00:33:34 00:33:52 00:06:45
55 98 Maria Mercedes Romano Rodriguez LEO Pharma 01:08:58 00:26:07 00:31:05 00:37:52 00:06:54
10 km mænd
   # Startnr Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 53 Stefan Gudmundsson SNIK 00:35:35 00:00:00 00:17:38 00:17:56 00:03:34
2 175 Jan Ellegaard Novo Gruppens Løbeklub 00:37:03 00:01:28 00:18:27 00:18:36 00:03:42
3 142 Kem Overskov BAC 00:37:11 00:01:36 00:18:22 00:18:49 00:03:43
4 502 Peter Gormsen 00:38:52 00:03:17 00:19:15 00:19:37 00:03:53
5 77 Dennis Madsen Rødovre AC 00:39:07 00:03:32 00:19:38 00:19:29 00:03:55
6 441 Jan Grønlund Rasmussen Topdanmark 00:39:12 00:03:37 00:19:30 00:19:42 00:03:55
7 487 Martin Højgaard HareTri 00:39:49 00:04:14 00:19:26 00:20:23 00:03:59
8 49 Jan Petersen SNIK 00:40:10 00:04:35 00:20:06 00:20:03 00:04:01
9 76 Michael Rasmussen Rødovre AC 00:40:58 00:05:23 00:20:17 00:20:41 00:04:06
10 170 Lennart Hoffmann Novo Gruppens Løbeklub 00:41:38 00:06:03 00:20:44 00:20:54 00:04:10
11 603 Daniel Stigsnæs 00:41:47 00:06:12 00:20:45 00:21:02 00:04:11
12 179 Jacob Stenmann Valsborg Novo Gruppens Løbeklub 00:41:48 00:06:13 00:20:53 00:20:55 00:04:11
13 88 Antonio Corcoles Sanchez LEO Pharma 00:41:49 00:06:14 00:21:08 00:20:41 00:04:11
14 59 Niels Mørk SNIK 00:42:34 00:06:59 00:21:00 00:21:33 00:04:15
15 326 Tom Sørensen EET GROUP A/S 00:42:49 00:07:14 00:21:02 00:21:47 00:04:17
16 108 Thomas Moeller Hansen LEO Pharma 00:43:08 00:07:33 00:21:07 00:22:01 00:04:19
17 67 Jesper Mørk SNIK 00:43:15 00:07:40 00:21:43 00:21:31 00:04:20
18 602 Jonas W.Nielsen Herlev tri og Motion 00:43:16 00:07:41 00:19:33 00:23:42 00:04:20
19 313 Carl Anton Bundgaard Jensen 00:43:23 00:07:48 00:22:02 00:21:21 00:04:20
20 61 Torben Wilsø, Olsen SNIK 00:43:28 00:07:53 00:21:01 00:22:26 00:04:21
21 100 Martin Aasholm LEO Pharma 00:43:29 00:07:54 00:21:08 00:22:21 00:04:21
22 508 Christian Sparrevohn 00:43:43 00:08:08 00:21:52 00:21:51 00:04:22
23 254 Jørn Meidahl Petersen Novo Gruppens Løbeklub 00:43:57 00:08:22 00:21:54 00:22:02 00:04:24
24 651 Jørgen Nielsen FIF 00:44:13 00:08:38 00:22:26 00:21:46 00:04:25
25 160 Jan Pedersen Novo Gruppens Løbeklub 00:44:46 00:09:11 00:22:21 00:22:25 00:04:29
26 165 Michael Pilgaard Andersen Novo Gruppens Løbeklub 00:44:48 00:09:13 00:21:41 00:23:07 00:04:29
27 225 Gorm Bue Nielsen Novo Gruppens Løbeklub 00:45:09 00:09:34 00:22:11 00:22:57 00:04:31
28 195 Henrik Petersen Novo Gruppens Løbeklub 00:45:20 00:09:45 00:22:06 00:23:14 00:04:32
29 567 Jakob Herløv Dynamom Dong 00:45:35 00:10:00 00:23:06 00:22:29 00:04:34
30 356 Tobias Wirenfeldt Klausen Team Klausen 00:45:36 00:10:01 00:22:59 00:22:37 00:04:34
31 338 Kim Kristensen 00:45:43 00:10:08 00:22:42 00:23:01 00:04:34
32 566 Rasmus Herløv Herlev Floorball Club 00:45:44 00:10:09 00:22:55 00:22:48 00:04:34
33 623 Jacob Danielsen 00:45:45 00:10:10 00:22:47 00:22:58 00:04:34
34 357 Kåre Kemp 00:45:48 00:10:13 00:23:04 00:22:43 00:04:35
35 517 Mathias Spendrup Petersen Ballerup OK 00:45:49 00:10:14 00:21:34 00:24:14 00:04:35
36 491 Henrik Steenstrup Nordea Ejendomme 00:45:51 00:10:16 00:22:42 00:23:08 00:04:35
37 554 Hans Erik Steiner-Johnsen 00:45:52 00:10:17 00:22:35 00:23:17 00:04:35
38 30 Roland Erbs MAN B&W Running Team 00:45:56 00:10:21 00:23:12 00:22:44 00:04:36
39 534 Kim Allentoft DR 00:45:59 00:10:24 00:22:56 00:23:03 00:04:36
40 255 Jes Knudsen Novo Gruppens Løbeklub 00:46:12 00:10:37 00:22:46 00:23:26 00:04:37
41 384 Niels Mellergaard Y-Punkt 00:46:12 00:10:37 00:22:47 00:23:25 00:04:37
42 552 Peter Olesen Team Snep & Guf 00:46:19 00:10:44 00:22:24 00:23:55 00:04:38
43 483 Birger Jensen EET GROUP A/S 00:46:20 00:10:45 00:22:48 00:23:32 00:04:38
44 403 Bo Ørbjerg EET GROUP A/S 00:46:23 00:10:48 00:23:01 00:23:22 00:04:38
45 83 Michael Ansbak Rødovre AC 00:46:28 00:10:53 00:23:00 00:23:28 00:04:39
46 143 Søren Traberg Herlevløberne 00:46:33 00:10:58 00:23:03 00:23:29 00:04:39
47 376 Karsten Garne Ballerup AK 00:46:50 00:11:15 00:23:20 00:23:30 00:04:41
48 394 Dirk-André Pape Ballerup AK 00:46:56 00:11:21 00:23:20 00:23:35 00:04:42
49 493 Jack van Burleigh Nordea Ejendomme 00:47:00 00:11:25 00:23:06 00:23:53 00:04:42
50 369 Klaus Peter Petersen Codecowboys 00:47:03 00:11:28 00:23:34 00:23:29 00:04:42
51 157 Benjamin Risum Novo Gruppens Løbeklub 00:47:08 00:11:33 00:23:11 00:23:56 00:04:43
52 370 Henning Hørslev Hansen 00:47:24 00:11:49 00:23:33 00:23:51 00:04:44
53 216 Jens Berg Novo Gruppens Løbeklub 00:47:58 00:12:23 00:24:17 00:23:41 00:04:48
54 50 Niels Bronnée Wilhelmsen SNIK 00:48:17 00:12:42 00:23:51 00:24:26 00:04:50
55 463 Lars Christoffersen KMD A/S 00:48:19 00:12:44 00:23:25 00:24:53 00:04:50
56 141 Karsten Madsen Ekspermitariet 00:48:34 00:12:59 00:23:55 00:24:38 00:04:51
57 5 Christian Paulsen GN Netcom 00:48:52 00:13:17 00:23:37 00:25:14 00:04:53
58 106 Peter Baade LEO Pharma 00:48:56 00:13:21 00:24:35 00:24:21 00:04:54
59 153 Claus Brandorff Novo Gruppens Løbeklub 00:49:13 00:13:38 00:24:40 00:24:32 00:04:55
60 371 Flemming Nyboe Rocket Science Lab 00:49:21 00:13:46 00:25:19 00:24:01 00:04:56
61 430 Christian Pedersen Haretri 00:49:25 00:13:50 00:24:24 00:25:00 00:04:57
62 47 Roger Pellegrini SNIK 00:49:47 00:14:12 00:24:28 00:25:19 00:04:59
63 413 Claus Larsen Team Kragh 00:49:48 00:14:13 00:24:24 00:25:24 00:04:59
64 482 Jeppe Thygesen EET GROUP A/S 00:49:53 00:14:18 00:24:40 00:25:12 00:04:59
65 644 Karsten Wagner 00:49:57 00:14:22 00:23:35 00:26:22 00:05:00
66 400 Henrik Sulsbrück 00:50:23 00:14:48 00:25:18 00:25:04 00:05:02
67 220 Michael Møllmann Novo Gruppens Løbeklub 00:50:51 00:15:16 00:29:42 00:21:09 00:05:05
68 634 Michael K. Nathan 00:50:53 00:15:18 00:25:32 00:25:20 00:05:05
69 389 Per Enevoldsen Y-Punkt 00:51:03 00:15:28 00:25:36 00:25:27 00:05:06
70 48 Jørgen Knudsen SNIK 00:51:09 00:15:34 00:24:51 00:26:17 00:05:07
71 8 Holger Bille GN Netcom 00:51:13 00:15:38 00:25:28 00:25:45 00:05:07
72 17 Albert Wieck Davidsen MAN B 00:51:28 00:15:53 00:24:40 00:26:48 00:05:09
73 20 Esben Mortensen MAN B 00:51:29 00:15:54 00:25:09 00:26:20 00:05:09
74 25 Jesper Rosendahl Sørensen MAN B&W Running Team 00:51:32 00:15:57 00:25:36 00:25:56 00:05:09
75 18 Anders Skadborg Hansen MAN B&W Running Team 00:51:40 00:16:05 00:24:57 00:26:42 00:05:10
76 404 Mads Reck 00:51:51 00:16:16 00:26:20 00:25:30 00:05:11
77 625 Brian Nørtoft Berntsen 00:52:45 00:17:10 00:26:24 00:26:20 00:05:17
78 212 Jørgen Petersen Novo Gruppens Løbeklub 00:52:48 00:17:13 00:26:02 00:26:46 00:05:17
79 94 Kim Mark Knudsen LEO Pharma 00:52:58 00:17:23 00:26:16 00:26:42 00:05:18
80 271 Anders Bo Rasmussen Jabra 00:53:51 00:18:16 00:26:40 00:27:11 00:05:23
81 257 Jan Johannesen Novo Gruppens Løbeklub 00:54:00 00:18:25 00:27:10 00:26:49 00:05:24
82 333 Bjørn Høj Team BronxBall 00:54:02 00:18:27 00:26:22 00:27:40 00:05:24
83 200 John Eriksen Novo Gruppens Løbeklub 00:54:31 00:18:56 00:26:04 00:28:26 00:05:27
84 323 Jens Kjærgaard Dall 00:54:31 00:18:56 00:26:38 00:27:53 00:05:27
85 33 Tom Bojsen MAN B&W Running Team 00:54:38 00:19:03 00:27:01 00:27:37 00:05:28
86 144 Lars Traberg Furesø Løbeklub 00:54:45 00:19:10 00:26:54 00:27:51 00:05:28
87 393 Niels Nørby Pedersen 00:55:19 00:19:44 00:27:11 00:28:07 00:05:32
88 72 Niels Munk Rødovre AC 00:55:42 00:20:07 00:27:29 00:28:12 00:05:34
89 63 Henning Lærkholm-Bengtsen SNIK 00:55:43 00:20:08 00:26:33 00:29:09 00:05:34
90 87 Allan Thisted LEO Pharma 00:55:49 00:20:14 00:27:50 00:27:58 00:05:35
91 6 Erik Malmqvist GN Netcom 00:55:58 00:20:23 00:26:58 00:29:00 00:05:36
92 145 John Bøgevig Hjerteforeningen 00:57:20 00:21:45 00:28:30 00:28:50 00:05:44
93 494 Klaus Gorm Hansen Nordea Ejendomme 00:57:45 00:22:10 00:28:45 00:28:59 00:05:47
94 521 Loui Stanek 00:58:07 00:22:32 00:28:35 00:29:32 00:05:49
95 486 Jimmy Haugsted Andreasen SAS Løbeklub 00:58:55 00:23:20 00:28:02 00:30:52 00:05:53
96 186 Kim Petersen Novo Gruppens Løbeklub 00:58:56 00:23:21 00:28:36 00:30:20 00:05:54
97 512 Hans Lund Nielsen Puls 96 01:01:48 00:26:13 00:29:58 00:31:50 00:06:11
98 383 Lars Ravnborg 01:03:53 00:28:18 00:31:00 00:32:52 00:06:23
99 588 Hugo Frederiksen 01:12:04 00:36:29 00:32:12 00:39:51 00:07:12