Hareskovløbet

Hareskovløbet 2014

Resultatliste per 29. maj kl. 12.00

Ialt 705 løbere gennemførte det 25. Hareskovløb onsdag den 28. maj 2014, hvilket er rekord. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 1,4 km børneløb (78 deltagere)
    Vundet af Christian Nøhr Fischer i tiden 06:03.
    Rekord fra 2013 på 5:05 indehaves af Anders Fordsmann.

  • 5 km Kvinder (216 deltagere)
    Vundet af Dorthe Thorsted Rask i tiden 20:47.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (174 deltagere)
    Vundet af Lukas Jensen i tiden 16:28.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (79 deltagere)
    Vundet af Carina Reckeweg i tiden 44:32.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (158 deltagere)
    Vundet af Lasse Storgaard Jacobsen i tiden 33:43.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Bryggeri Skovlyst
Adresse: Skovlystvej 2, Hareskovby,3500 Værløse
Telefon: 44 98 65 45
Email: info@bryggeriskovlyst.dk

Børneløb 1,4 km
Position Nummer Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 171 Christian Nøhr Fischer 06:03 00:00 04:19
2 170 Signe Nøhr Fischer 06:04 00:01 04:20
3 181 Klara Thers-Sonne Sparta 06:17 00:14 04:29
4 735 Smilla Duedam Ventrup 06:28 00:25 04:37
5 702 Adam Ullitz 06:28 00:25 04:37
6 736 Kaisa Duedam Ventrup 06:40 00:37 04:46
7 742 Amalie Rønsholt Selfie 07:07 01:04 05:05
8 743 Mile Ulbæk Selfie 07:07 01:04 05:05
9 670 Magnus Berg Jacobsen 07:22 01:19 05:16
10 447 Oliver Laursen 07:27 01:24 05:19
11 243 Laura Kundal 07:40 01:37 05:29
12 56 Christoffer Von Linstow 07:43 01:40 05:31
13 448 Noa Boserup 07:44 01:41 05:31
14 190 Laura Thorlund Jensen Herlev svømning talenthold 07:45 01:42 05:32
15 231 Senta Grønlund 07:48 01:45 05:34
16 1 Eskild Gemmer Hanghøj Ballerup OK 07:49 01:46 05:35
17 754 Nikoline Grønbech SNIK 07:58 01:55 05:41
18 674 Mia Hammer 08:09 02:06 05:49
19 452 Victor Madsen 08:10 02:07 05:50
20 707 Sebastian Mæng Ballerup OK 08:12 02:09 05:51
21 389 Ejnar Sehested 08:17 02:14 05:55
22 438 David Sparrevohn 08:23 02:20 05:59
23 15 Isabelle Ricard Schouboe 08:27 02:24 06:02
24 755 Emilie Grønbech SNIK 08:36 02:33 06:09
25 699 Emil Koch Juhl 08:44 02:41 06:14
26 455 Luna Norby Larsson 08:47 02:44 06:16
27 371 Johanna C B Jessen Frederiksberg IF Atletik og Motion 08:47 02:44 06:16
28 454 Linus Norby Larsson 08:55 02:52 06:22
29 469 Magnus Tybjerg 08:56 02:53 06:23
30 309 Vigga Karlsen Team brolægger & entreprenør Lars B 08:59 02:56 06:25
31 395 Thor Kjeldsen Krarup 09:04 03:01 06:29
32 242 Emil Kundal Hansen 09:04 03:01 06:29
33 297 Ea Transbøl Lange 09:09 03:06 06:32
34 439 Jonathan Sparrevohn 09:10 03:07 06:33
35 58 Helena Aura Adamas 09:10 03:07 06:33
36 640 Liva Dahl 09:19 03:16 06:39
37 641 Filip Dahl 09:21 03:18 06:41
38 706 Christoffer Mæng Ballerup OK 09:33 03:30 06:49
39 771 Cathrine Skov Hansen Greve 09:36 03:33 06:51
40 372 Louise C B Jessen Frederiksberg IF Atletik og Motion 09:59 03:56 07:08
41 693 Sofija Rønne 10:00 03:57 07:09
42 700 Isabella Koch Juhl 10:01 03:58 07:09
43 226 Sarah Böcher 10:22 04:19 07:24
44 227 Maya Böcher Lassen 10:25 04:22 07:26
45 642 Magnus 10:27 04:24 07:28
46 233 Tilde Napier 10:28 04:25 07:29
47 698 Karoline Koch Juhl 10:30 04:27 07:30
48 22 Luna Spange Mainz 10:42 04:39 07:39
49 96 Alfred Thorsted Rask Hareskov IF 10:44 04:41 07:40
50 696 Sally Midjord 10:52 04:49 07:46
51 697 Noah Egebjerg Warnsholdt 10:59 04:56 07:51
52 126 Katrine Jacobsen 11:40 05:37 08:20
53 683 Vitus Hjuler-Andersen Team Skumfidus 11:41 05:38 08:21
54 659 Clara Bergenholtz 11:46 05:43 08:24
55 87 Filippa Zimmermann 11:49 05:46 08:26
56 85 Ida Torp Bjørn 11:51 05:48 08:28
57 232 Merle Napier 11:59 05:56 08:34
58 691 Julie Meincke HIF 12:01 05:58 08:35
59 67 Victoria Bredsgaard 12:02 05:59 08:36
60 68 Freja Bredsgaard 12:04 06:01 08:37
61 237 Ella Simonsen 12:10 06:07 08:41
62 197 Rune Cederberg Ballerup OK 12:14 06:11 08:44
63 37 Emma Dam Lundegaard Rasmussen 12:25 06:22 08:52
64 23 Victoria Spange Mainz 12:31 06:28 08:56
65 449 Daniel Boserup 12:58 06:55 09:16
66 99 Ellen Marie Kierstein 13:25 07:22 09:35
67 681 Malthe Zibert 13:38 07:35 09:44
68 3 Alvilde Gemmer Hanghøj Ballerup OK 13:46 07:43 09:50
69 229 RomeoKronvold 13:48 07:45 09:51
70 658 Felix Bergenholtz 16:59 10:56 12:08
71 687 Signe Andersen Team Fryns 17:18 11:15 12:21
72 689 Laura Knudsen Team Fryns 17:19 11:16 12:22
73 766 Ruben K Krarup 17:31 11:28 12:31
74 440 Eva Sparrevohn 17:32 11:29 12:31
75 703 Noah Ulilitz 18:00 11:57 12:51
76 657 Carl Emil Bergenholtz (5 km) 27:29 21:26 19:38
77 394 Valdemar Kjeldsen Krarup (5 km) 28:18 22:15 20:13
78 675 Mikkel Hammer (5 km) 28:28 22:25 20:20
Kvinder 5 km
Position Nummer Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 98 Dorthe Thorsted Rask Hareskov IF 20:47 00:00 04:09
2 456 Lise Boserup ALOT 20:51 00:04 04:10
3 756 Ida Jonassen 20:53 00:06 04:11
4 281 Rikke Erichsen KMD A/S 20:59 00:12 04:12
5 512 Karoline Sidelmann Brinch NovoGruppens Løbeklub 21:30 00:42 04:18
6 302 Katja Kousgard Team brolægger & entreprenør Lars B 21:34 00:47 04:19
7 725 Christine Riis 21:40 00:53 04:20
8 303 Karina Elise Madsen Team brolægger & entreprenør Lars B 21:42 00:54 04:20
9 312 Vibeke Hansen SNIK 21:49 01:01 04:22
10 299 Tine Vogt Team brolægger & entreprenør Lars B 21:57 01:09 04:23
11 650 Mathilde Riis Ballerup Atletik Klub 22:01 01:13 04:24
12 753 Tessa Strand 22:22 01:34 04:28
13 713 Helena Matz Ballerup Atletik Klub 22:31 01:44 04:30
14 322 Anette Bergstrøm SNIK 22:39 01:52 04:32
15 551 Helle Nygaard NovoGruppens Løbeklub 22:40 01:52 04:32
16 617 Sidse Schjøtz NovoGruppens Løbeklub 23:12 02:24 04:38
17 301 Sandra Miran Team brolægger & entreprenør Lars B 23:35 02:47 04:43
18 748 Nickie Spile CV engineering 23:42 02:54 04:44
19 515 Bente Schneider NovoGruppens Løbeklub 23:47 02:59 04:45
20 549 Katja Steenstrup Djernis NovoGruppens Løbeklub 24:04 03:17 04:49
21 548 Mette Høgh Sørensen NovoGruppens Løbeklub 24:06 03:19 04:49
22 607 Laila Gammelvind NovoGruppens Løbeklub 24:11 03:24 04:50
23 420 Louise Langthaler LEO Pharma 24:12 03:24 04:50
24 596 Hanne Margrethe Nielsen NovoGruppens Løbeklub 24:32 03:45 04:54
25 621 Britta Burkal Hansen NovoGruppens Løbeklub 24:45 03:58 04:57
26 524 Hanne Tynell NovoGruppens Løbeklub 24:46 03:58 04:57
27 119 Mathilde Grønlund Rasmussen BAK 24:48 04:00 04:58
28 516 Berit Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 24:53 04:05 04:59
29 461 Connie F Johnsen 25:03 04:15 05:01
30 556 Camilla Haahr NovoGruppens Løbeklub 25:03 04:15 05:01
31 292 Hanne Leth Hillman 25:15 04:27 05:03
32 79 Tina Østergaard Madsen 25:18 04:31 05:04
33 513 Rikke Ruud NovoGruppens Løbeklub 25:20 04:32 05:04
34 633 Nina Tingman NovoGruppens Løbeklub 25:23 04:36 05:05
35 537 Hanne Balle Christiansen NovoGruppens Løbeklub 25:27 04:39 05:05
36 462 Hanne Jonassen 25:31 04:43 05:06
37 195 Randi Carstensen 25:38 04:50 05:08
38 500 Trine Møgelberg NovoGruppens Løbeklub 25:40 04:52 05:08
39 527 Lone Kudahl-Laursen NovoGruppens Løbeklub 25:41 04:53 05:08
40 321 Marianne Jørgensen SNIK 25:46 04:59 05:09
41 626 Ulla Bing NovoGruppens Løbeklub 25:49 05:02 05:10
42 314 Maj-Britt Eriksson SNIK 26:06 05:18 05:13
43 547 Heidi Olsen NovoGruppens Løbeklub 26:15 05:27 05:15
44 520 Chalotte Toft NovoGruppens Løbeklub 26:17 05:29 05:15
44 716 Lise Holmstrøm 23:01 06:32 04:36
45 539 Anne Mette Jensen NovoGruppens Løbeklub 26:23 05:36 05:17
46 579 Mette Højmose Kristensen NovoGruppens Løbeklub 26:24 05:36 05:17
47 570 Lene Krogh NovoGruppens Løbeklub 26:29 05:41 05:18
48 587 Tamara Radovic NovoGruppens Løbeklub 26:31 05:43 05:18
49 510 Kirsten Merete Scheel NovoGruppens Løbeklub 26:35 05:47 05:19
50 584 Pia Nyrup NovoGruppens Løbeklub 26:37 05:49 05:19
51 105 Alberte Isager Hareskov IF 26:40 05:52 05:20
52 568 Maria Hansen NovoGruppens Løbeklub 26:42 05:55 05:20
53 525 Anne-Dorte Christensen NovoGruppens Løbeklub 26:45 05:58 05:21
54 594 Lene Reinwald NovoGruppens Løbeklub 26:46 05:58 05:21
55 430 Helle Andersen LEO Pharma 26:51 06:03 05:22
56 511 Christina Rønsholt NovoGruppens Løbeklub 26:53 06:05 05:23
57 472 Mikala Mellergaard Y-Punkt/Hareskov IF 26:53 06:05 05:23
58 764 Susanne Boldsen 26:55 06:08 05:23
59 300 Jeanett Kiel Rasmussen Team brolægger & entreprenør Lars B 26:57 06:10 05:23
60 750 Rebekka Søgaard 27:02 06:14 05:24
61 765 Mette Boldsen 27:02 06:14 05:24
62 514 Ulla Veitland NovoGruppens Løbeklub 27:05 06:17 05:25
63 569 Lisbet Westergaard NovoGruppens Løbeklub 27:09 06:22 05:26
64 143 Maja Nørr-Larsen 27:14 06:26 05:27
65 638 Christell Erichsen 27:15 06:28 05:27
66 488 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 27:22 06:35 05:28
67 463 Charlotte Bjelka 27:24 06:36 05:29
68 563 Karina Madsen NovoGruppens Løbeklub 27:26 06:38 05:29
69 521 Line Lolk NovoGruppens Løbeklub 27:30 06:43 05:30
70 129 Simone Buhl Pedersen 27:34 06:46 05:31
71 523 Gitte Jovcevski NovoGruppens Løbeklub 27:40 06:53 05:32
72 517 Jane Loklindt NovoGruppens Løbeklub 27:41 06:54 05:32
73 591 Tina Jensen NovoGruppens Løbeklub 27:41 06:54 05:32
74 630 Mette Ribel Chehade NovoGruppens Løbeklub 27:42 06:54 05:32
75 417 Mikala Fiig Jarner LEO Pharma 27:51 07:03 05:34
76 320 Thea Lawaetz SNIK 27:51 07:04 05:34
77 616 Anja Heiner NovoGruppens Løbeklub 27:56 07:08 05:35
78 518 Eva Vengel Nielsen NovoGruppens Løbeklub 27:58 07:11 05:36
79 176 Henriette Kofod 28:01 07:14 05:36
80 175 Ane Helmer Nielsen 28:06 07:18 05:37
81 497 Ina Maria Madsen NovoGruppens Løbeklub 28:09 07:22 05:38
82 595 Annette Vestergaard NovoGruppens Løbeklub 28:11 07:24 05:38
83 592 Kamilla Rønne NovoGruppens Løbeklub 28:12 07:24 05:38
84 238 Ulla Henriksen 28:17 07:30 05:39
85 501 Bodil Teichert NovoGruppens Løbeklub 28:20 07:32 05:40
86 538 Birgitte Saabye NovoGruppens Løbeklub 28:24 07:36 05:41
87 522 Pernille Allentoft NovoGruppens Løbeklub 28:27 07:39 05:41
88 631 Tenna Hou Hansen NovoGruppens Løbeklub 28:28 07:41 05:42
89 422 Laila Yde Trolle LEO Pharma 28:31 07:44 05:42
90 739 Ann Sofie Bille 28:32 07:44 05:42
91 534 Anette Holtmann NovoGruppens Løbeklub 28:39 07:52 05:44
92 646 Charlotte Dreyer 28:42 07:55 05:44
93 275 Jette Low KMD A/S 28:50 08:02 05:46
94 187 Christer Henriksen 28:51 08:03 05:46
95 580 Linea Frimodt Obel NovoGruppens Løbeklub 28:52 08:04 05:46
96 505 Birgit Østergaard NovoGruppens Løbeklub 29:04 08:16 05:49
97 622 Louise C Rosenberg Christ NovoGruppens Løbeklub 29:07 08:19 05:49
98 760 Heidi Bebe 29:07 08:20 05:49
99 182 Maibrit Lysegaard 29:12 08:24 05:50
100 768 Bettina Hansen Novo 29:13 08:26 05:51
101 169 Birgitte Anker-Møller 29:14 08:26 05:51
102 340 Bidda Rolin SNIK 29:20 08:32 05:52
103 552 Anita Vestergaard NovoGruppens Løbeklub 29:26 08:38 05:53
104 486 Charlotte Heier Nordea Ejendomme 29:30 08:43 05:54
105 562 Henriette Schou NovoGruppens Løbeklub 29:34 08:46 05:55
106 115 Sarah Hostrup Hareskov IF 29:38 08:50 05:56
107 363 Annette Holrits Frederiksberg IF Atletik og Motion 29:38 08:51 05:56
108 7 Charlotte Dyrbye 29:40 08:53 05:56
109 578 Anne Breüner NovoGruppens Løbeklub 29:41 08:53 05:56
110 757 Marie Hvidt 29:42 08:54 05:56
111 519 Anni Elisabeth Sørensen NovoGruppens Løbeklub 29:46 08:58 05:57
112 144 Nanna Møller Alstrup 29:46 08:58 05:57
113 4 Sophia Cassøe Andersen 29:46 08:59 05:57
114 97 Agnes Thorsted Rask Hareskov IF 29:54 09:06 05:59
115 590 Jeanette Theil NovoGruppens Løbeklub 29:55 09:07 05:59
116 39 Britt Wulff 30:02 09:14 06:00
117 40 Freja Wulff 30:02 09:14 06:00
118 116 Maria Hostrup Hareskov IF 30:09 09:22 06:02
119 249 Anne Sofie Schow 30:14 09:27 06:03
120 317 Tina Baarts SNIK 30:17 09:30 06:03
121 413 Line Ulendorf bak løberne 30:34 09:46 06:07
122 503 Jeannette Dan Møller NovoGruppens Løbeklub 30:50 10:03 06:10
123 723 Inger Stork 30:51 10:04 06:10
124 615 Kirsten Kähler NovoGruppens Løbeklub 30:54 10:06 06:11
125 27 Josefin Magnusson 30:58 10:10 06:12
126 53 Anja Nielsen 31:00 10:12 06:12
127 228 Julie Carstensen (2006 Årgang) 31:02 10:14 06:12
128 409 Annmari Djurhuus bak løberne 31:04 10:16 06:13
128 722 Charlotte Holmstøm 29:33 13:05 05:55
129 280 Rita Stockfleth Nielsen KMD A/S 31:07 10:20 06:13
130 571 Christine Witt NovoGruppens Løbeklub 31:13 10:25 06:15
131 528 Hedvig S P Hasemann NovoGruppens Løbeklub 31:13 10:25 06:15
132 609 Ruth Boesen NovoGruppens Løbeklub 31:19 10:31 06:16
133 610 Christina Christensen NovoGruppens Løbeklub 31:19 10:31 06:16
134 530 Gitte Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 31:21 10:33 06:16
135 160 Helle Christoffersen 31:37 10:50 06:19
136 678 Malou Prip Hansen Hareskov IF 31:41 10:53 06:20
137 239 Inge Birthe Jensen 31:42 10:54 06:20
138 679 Dorthe Prip Hansen Hareskov IF 31:43 10:55 06:21
139 661 Tina Edelskov DR 31:57 11:10 06:23
140 6 Mireille Ricard 31:58 11:11 06:24
141 645 Catharina Dreyer 31:59 11:12 06:24
142 330 Carol Todd-Moir SNIK 32:08 11:20 06:26
143 248 Karolina M. Johnsen Hareskov IF/Byman Cykler 32:11 11:24 06:26
144 104 Tilde Isager Hareskov IF 32:12 11:24 06:26
145 107 Gitte Isager 32:13 11:25 06:27
146 155 Frida Moustgaard 32:16 11:28 06:27
147 150 Janne Hauskov 32:19 11:31 06:28
148 282 Ulla Nygaard 32:26 11:38 06:29
149 653 Cecilie Baun Knudsen 32:27 11:40 06:29
150 666 Bjørk Gardar Neumann 32:28 11:40 06:30
151 43 Thea Kivijervi Lynge 33:02 12:15 06:36
152 423 Marianne Rasmussen LEO Pharma 33:04 12:17 06:37
153 42 Lise Kivijervi 33:11 12:23 06:38
154 5 Marianne S. Kalsbøll 33:19 12:31 06:40
155 603 Jette Johansen NovoGruppens Løbeklub 33:23 12:36 06:41
156 41 Laura Wulff 33:24 12:36 06:41
157 90 Tine Rasmussen 33:27 12:39 06:41
158 91 Frida Thomsen 33:27 12:39 06:41
159 531 Helle Hassan NovoGruppens Løbeklub 33:27 12:40 06:41
160 188 Linda Egebjerg 33:28 12:41 06:42
161 283 Nina Nielsen Team Kragh 33:49 13:01 06:46
162 426 Mercedes Romano Rodriguez LEO Pharma 33:55 13:08 06:47
163 284 Bente Jørgensen Team Kragh 34:03 13:16 06:49
164 189 Tina Pearson 34:04 13:17 06:49
165 553 Susanne Nielsen NovoGruppens Løbeklub 34:13 13:25 06:51
166 74 Malene Nørgaard Furesø Revision 34:13 13:25 06:51
167 508 Karen Appel NovoGruppens Løbeklub 34:18 13:30 06:52
168 71 Annette Rask Furesø Revision 34:19 13:32 06:52
169 286 Linda Kragh Team Kragh 34:20 13:33 06:52
170 225 Kirstine Høj 34:25 13:37 06:53
171 186 Marie Dalmark 34:31 13:43 06:54
172 473 Hanne Ingvardsen Y-Punkt 34:36 13:48 06:55
173 111 Jeanet Norlander 34:42 13:55 06:56
174 293 Sofia Augsburg 34:45 13:57 06:57
175 245 Mia Allentoft Olsen 35:02 14:15 07:00
176 709 Anne Lærkedahl Toms 35:12 14:24 07:02
177 710 Susanne Just Toms 35:14 14:27 07:03
178 507 Anne Bøtner NovoGruppens Løbeklub 35:41 14:53 07:08
179 101 Grit Kierstein 36:17 15:30 07:15
180 100 Sofie Victoria Kierstein Hareskov IF 36:18 15:31 07:16
181 411 Jytte Overgård bak løberne 36:27 15:39 07:17
182 567 Hanne Rodahl Petersen NovoGruppens Løbeklub 36:39 15:51 07:20
183 64 Elitsa Taseva EET Group 36:44 15:57 07:21
184 255 Ellinor Bak-Thomsen Hareskov IF 37:03 16:15 07:25
185 408 Simone Sørensen bak løberne 37:11 16:24 07:26
186 686 Kajsa Knudsen Team Fryns 37:12 16:24 07:26
187 30 Berit Storck 37:37 16:49 07:31
188 415 Nicoline Neupart Neupart 37:44 16:56 07:33
189 690 Sally Knudsen Team Fryns 37:44 16:56 07:33
190 84 Camilla Torp Bjørn Fødselsdagsklubben 37:44 16:57 07:33
191 274 Jane Hein Møller KMD A/S 38:21 17:33 07:40
192 83 Sara Torp Bjørn 38:23 17:35 07:41
193 11 Anni Kjær 38:53 18:05 07:47
194 73 Katja Hansen Furesø Revision 39:08 18:21 07:50
195 139 Malia Moffett Hareskov IF 39:09 18:21 07:50
196 478 Johanne Larsen Hareskov IF 39:09 18:21 07:50
197 138 Sheriellane Pascua 39:12 18:24 07:50
198 479 Bente Nicolaysen 39:13 18:26 07:51
199 410 Vivian Mortensen bak løberne 39:45 18:58 07:57
200 203 Ann Kjelnæs 40:43 19:55 08:09
201 31 Anni Larsen 41:59 21:12 08:24
202 179 Sofie F. Fritsche TeamFritsche 42:31 21:44 08:30
203 178 Michael Fritsche TeamFritsche 42:32 21:45 08:30
204 141 Babette Valdivia Andersen 42:53 22:05 08:35
205 125 Ida Jacobsen Hareskov IF 42:54 22:06 08:35
206 624 Pia Lyse-Petersen NovoGruppens Løbeklub 42:54 22:06 08:35
207 140 Olivia Valdivia Andersen Hareskov IF 42:54 22:07 08:35
208 124 Ulla Jacobsen 42:55 22:07 08:35
209 577 Sidsel Oldenburg NovoGruppens Løbeklub 49:13 28:26 09:51
210 593 Cecilie Sirak NovoGruppens Løbeklub 49:18 28:30 09:52
211 605 Anne Haahr NovoGruppens Løbeklub 49:18 28:30 09:52
212 606 Ragna Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 49:18 28:31 09:52
213 708 Laura Lærkedahl 58:48 38:01 11:46
214 180 Kirsten O. Fritsche TeamFritsche 1:02:36 41:49 12:31
215 560 Camilla Westh NovoGruppens Løbeklub 1:04:54 44:06 12:59
216 629 Lone Nielsen NovoGruppens Løbeklub 1:04:55 44:08 12:59
Mænd 5 km
Position Nummer Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 738 Lukas Jensen Ballerup Atletik Klub 16:28 00:00 03:18
2 705 Christoffer Tarras Madsen Ballerup Atletik Klub 16:58 00:30 03:24
3 272 Kent Nørmark Marathon Sport 17:10 00:41 03:26
4 386 Christian Solberg Dirksen Ballerup Atletik Klub 17:18 00:49 03:28
5 324 Kenneth Kirkebye SNIK 17:25 00:57 03:29
6 219 Joachim Rønsholt Ballerup Atletik Klub 17:28 01:00 03:30
7 396 Jacob Kjeldsen Krarup 17:30 01:01 03:30
8 636 Rolf Traberg NovoGruppens Løbeklub 17:33 01:05 03:31
9 244 Henrik Hansen 18:17 01:48 03:39
10 215 Stephan Rølling Amager atletik club 18:27 01:58 03:41
11 387 Gustav Sillehoved GTC Bulls Ganløse Tri 18:35 02:06 03:43
12 82 Carsten Bjørn Haretri 18:44 02:15 03:45
13 655 Claus Lindbjerg SØAM 19:16 02:47 03:51
14 637 Thor Jørgensen Bak 19:31 03:02 03:54
15 194 Kristian Carstensen Ballerup Atletik Klub 19:32 03:04 03:54
16 573 Jørgen Dam NovoGruppens Løbeklub 19:36 03:07 03:55
17 749 Bo Lindgren Tri Club DK 19:45 03:17 03:57
18 532 Rolf Køngerskov NovoGruppens Løbeklub 19:46 03:18 03:57
19 216 Marcus Rølling Amager atletik club 19:51 03:23 03:58
20 600 Bjarni Asbahr NovoGruppens Løbeklub 20:05 03:36 04:01
21 586 Ole Christensen NovoGruppens Løbeklub 20:21 03:52 04:04
22 62 Flemming Mæng Ballerup OK 20:38 04:09 04:08
23 471 Niels Mellergaard Y-Punkt 20:49 04:20 04:10
24 599 Rasmus Friis Olsen NovoGruppens Løbeklub 20:50 04:21 04:10
25 291 Torsten Hoffmann 21:03 04:35 04:13
26 307 Lars Boss Team brolægger & entreprenør Lars B 21:05 04:37 04:13
27 252 Martin Henriksen - 21:07 04:39 04:13
28 323 Svend Heidam SNIK 21:11 04:43 04:14
29 306 Morten Jensen Team brolægger & entreprenør Lars B 21:16 04:48 04:15
30 490 Søren Roslyng Nordea Ejendomme 21:17 04:49 04:15
31 310 Claus Klitholm SNIK 21:38 05:09 04:20
32 48 Peter Lund Johansen 21:38 05:10 04:20
33 142 Simon Nørr-Larsen 21:40 05:11 04:20
34 367 Jens Holtze Frederiksberg IF Atletik og Motion 21:52 05:23 04:22
35 276 Per Brunk KMD A/S 21:53 05:25 04:23
36 222 Michael Højgård Jensen 22:12 05:43 04:26
37 326 Jacob Jensen SNIK 22:25 05:56 04:29
38 558 Michael Pilgaard Andersen NovoGruppens Løbeklub 22:25 05:56 04:29
39 120 Peter Madsen BAK 22:36 06:08 04:31
40 459 Jonas H Pedersen 22:36 06:08 04:31
41 174 Jess R. Klyver 22:40 06:12 04:32
42 267 Kenneth J. Ewers 22:57 06:29 04:35
43 54 Casper Kjærulf EET Group 22:58 06:29 04:36
45 289 Nicklas Lausen Team Gyngehesten 23:09 06:40 04:38
46 311 Torsten Nordahl SNIK 23:09 06:41 04:38
47 740 Jens Bille 23:10 06:42 04:38
48 315 Leif Jean Vincentsen SNIK 23:14 06:45 04:39
49 304 Tom Mortensen Team brolægger & entreprenør Lars B 23:18 06:50 04:40
50 52 Jens Peter Nielsen EET Group 23:20 06:52 04:40
51 145 Michael Z. Christensen 23:31 07:03 04:42
52 122 Thomas Fischer 23:38 07:09 04:44
53 450 Lars Madsen 23:44 07:15 04:45
54 418 Joergen Schutzsack LEO Pharma 23:51 07:23 04:46
55 714 Morten Sandholm Furesø Løbeklub 23:57 07:28 04:47
56 149 Birger Schyberg Schyberglykke 23:57 07:29 04:47
57 597 Lars P Klitmose NovoGruppens Løbeklub 24:05 07:36 04:49
58 298 Jakob Borregaard Team brolægger & entreprenør Lars B 24:05 07:37 04:49
59 134 Casper Hededal Svendsen MAN B&W Løbeklub 24:06 07:38 04:49
60 8 Simon Holm List 24:07 07:39 04:49
61 247 Klaus Birk Bjerregaard 24:11 07:43 04:50
62 752 Jeppe Kjems CV engineering 24:13 07:44 04:51
63 202 Lars-Ivar Funch EET Group 24:17 07:48 04:51
64 201 John Duelund Aalholmhjemmet 24:24 07:55 04:53
65 81 Hans Lehmann Rødovre AC 24:36 08:07 04:55
66 493 Anton Small Karlsen 24:39 08:10 04:56
67 130 Ole Tidemann AK 73 24:40 08:11 04:56
68 720 Kim Holmstrøm 24:40 08:12 04:56
69 370 Jannik B. Jessen Frederiksberg IF Atletik og Motion 24:43 08:14 04:57
70 209 Jesper Vesterborg Schneider-electic 24:44 08:15 04:57
71 290 Jesper Halberg 24:46 08:18 04:57
72 727 Hans Peter Borregaard Rosenlundskolen 24:49 08:20 04:58
73 724 Jakob Seierø 25:03 08:34 05:01
74 103 Mogens Kruse 25:03 08:34 05:01
75 375 Niels Batz Carlsen Frederiksberg IF Atletik og Motion 25:08 08:40 05:02
76 366 Helge Lykkegaard Frederiksberg IF Atletik og Motion 25:11 08:42 05:02
77 602 Søren P Andersen NovoGruppens Løbeklub 25:14 08:46 05:03
78 442 Martin Rolsted Jensen GN 25:16 08:48 05:03
79 224 Thor Jørgensen 25:18 08:50 05:04
80 701 Mikkel Petersen 25:22 08:54 05:04
81 305 Thomas Heinsøe Team brolægger & entreprenør Lars B 25:29 09:01 05:06
82 295 Thomas Bo Wenzel 25:35 09:07 05:07
83 489 Jan Alex Olsen Nordea Ejendomme 25:46 09:17 05:09
84 131 Niels Kristian Jensen MAN B&W Løbeklub 25:49 09:21 05:10
85 485 Steen Lauritsen Nordea Ejendomme 25:52 09:23 05:10
86 132 Bjørn Eskildsen MAN B&W Løbeklub 25:53 09:25 05:11
87 741 Thomas Laursen FIF 25:54 09:26 05:11
88 429 Abdelghani Ajane LEO Pharma 25:57 09:29 05:11
89 619 Jonas Harboe NovoGruppens Løbeklub 26:00 09:32 05:12
90 78 Henrik Østergaard Madsen 26:02 09:34 05:12
91 583 Hans Poulsen NovoGruppens Løbeklub 26:06 09:38 05:13
92 721 Thomas Holmstrøm 26:12 09:44 05:14
93 162 Victor Christoffersen 26:16 09:47 05:15
94 773 Thomas Litman LEO 26:17 09:49 05:15
95 223 Thomas Litman Leo Pharma 26:18 09:50 05:16
96 588 Bent Monberg Jensen NovoGruppens Løbeklub 26:19 09:50 05:16
97 133 Henrik Rechnagel Olesen MAN B&W Løbeklub 26:36 10:07 05:19
98 177 Tom Bojsen MAN B&W Løbeklub 26:42 10:14 05:20
99 576 Jan Ottesen NovoGruppens Løbeklub 26:45 10:16 05:21
100 161 Bjørn Christiansen 26:50 10:22 05:22
101 574 Henrik F. Andersen NovoGruppens Løbeklub 26:55 10:27 05:23
102 665 Claus Neumann 26:56 10:27 05:23
103 251 Peter Henriksen - 26:56 10:28 05:23
104 46 Jannich Low Søam 27:01 10:32 05:24
105 751 Henning Søgaard 27:01 10:33 05:24
106 47 Michael Low Søam 27:04 10:35 05:25
107 458 Lars H Pedersen 27:17 10:48 05:27
108 208 Peter Simonsen Schneider-electic 27:31 11:02 05:30
109 487 Peter Toft Nordea Ejendomme 27:42 11:14 05:32
110 347 Peter Lund SNIK 27:46 11:18 05:33
111 391 Kristian Englev EET Group 28:04 11:36 05:37
112 680 Alexander Nordal Clausen Hareskov skole 1B 28:07 11:39 05:37
113 407 Hasse Jønsson bak løberne 28:12 11:43 05:38
114 506 Hans Peter Dybdahl NovoGruppens Løbeklub 28:18 11:50 05:40
115 2 Asbjørn Gemmer Hanghøj Ballerup OK 28:19 11:50 05:40
116 260 Henrik Nesager 28:22 11:54 05:40
117 717 Per Holmstrøm 28:23 11:54 05:41
118 360 Jørgen I Nielsen SNIK 28:24 11:55 05:41
119 108 Nikolaj Buch 28:26 11:58 05:41
120 92 Nikolaj Thomsen 28:40 12:12 05:44
121 69 Allan Madsen 28:56 12:27 05:47
122 412 Kjeld Holm bak løberne 28:58 12:29 05:48
123 148 Torben Andersen Revisorerne Værløse 29:00 12:31 05:48
124 526 Victor Schow NovoGruppens Løbeklub 29:22 12:53 05:52
125 250 Johannes Tornberg Hedebrink 29:22 12:54 05:52
126 682 Villads Ziber Team Skumfidus 29:28 12:59 05:54
127 70 Preben Rasmussen Furesø Revision 29:31 13:02 05:54
129 482 Henrik Suhr Furesø Løbeklub 29:36 13:08 05:55
130 114 Michael Møllmann Novo Nordisk A/S 29:39 13:10 05:56
131 63 Michael Nissen EET Group 29:44 13:15 05:57
132 460 Per Jakobsen Puls 96 29:47 13:19 05:57
133 234 Villads Napier 29:48 13:19 05:58
134 643 Gustav 29:48 13:20 05:58
135 235 Jonas Napier 29:48 13:20 05:58
136 157 Jonas Bak EET Group 30:12 13:43 06:02
137 193 Troels Pedersen 30:13 13:45 06:03
138 399 John M Nielsen Rødovre AC 30:35 14:07 06:07
139 328 Ole Sprøgel SNIK 30:46 14:17 06:09
140 72 Michael Halpern-Nadel Furesø Revision 30:47 14:19 06:09
141 639 Asger Jørgensen 30:54 14:26 06:11
142 59 Henning Thomsen Skovløberne 30:55 14:26 06:11
143 16 Henrik Schouboe 31:34 15:05 06:19
144 443 Børge Fischer GN 31:36 15:07 06:19
145 441 Anton Levchenko GN 31:45 15:16 06:21
146 288 Johnnie Kragh Team Kragh 31:51 15:22 06:22
147 685 Anders Daniel Andersen Team Skumfidus 31:54 15:25 06:23
148 684 William Hjuler-Andersen Team Skumfidus 31:54 15:26 06:23
149 331 Freddy Ove Petersen SNIK 31:57 15:28 06:23
150 154 Lennart Moustgaard 32:15 15:46 06:27
151 369 Jesper E. Siig Frederiksberg IF Atletik og Motion 32:23 15:55 06:29
152 75 Martin Jensen Furesø Revision 32:33 16:05 06:31
153 533 Søren Hjernø NovoGruppens Løbeklub 32:38 16:10 06:32
154 758 Jens Christiansen Lejerbo 33:01 16:32 06:36
155 65 Max Bredsgaard EET Group 33:09 16:41 06:38
156 491 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 33:14 16:46 06:39
157 137 Kristian Moffett Herlev Swim 33:15 16:46 06:39
158 368 Jesper Anmark Frederiksberg IF Atletik og Motion 33:26 16:58 06:41
159 28 Kasper Vestergaard 33:35 17:07 06:43
160 86 Aksel Zimmermann 33:37 17:09 06:43
161 102 Anders Kierstein 33:38 17:09 06:44
162 712 Louis Just 34:01 17:32 06:48
163 397 Benny Kanstrup Nielsen Herlevløberne 34:24 17:56 06:53
164 453 Sofus Norby Larsson 35:01 18:33 07:00
165 451 Nicolas Norby 35:01 18:33 07:00
166 688 Lars Knudsen Team Fryns 36:52 20:24 07:22
167 256 Jakob Juul Bak 37:03 20:34 07:25
168 319 Arne V Hansen SNIK 37:29 21:01 07:30
169 285 Peter Hejner Team Kragh 37:56 21:28 07:35
170 772 Christian Meggele 38:35 22:07 07:43
171 204 Viktor Kjelnæs 40:43 24:15 08:09
172 110 Jesper Buch 49:27 32:59 09:53
173 109 Aleksander Buch 49:30 33:02 09:54
174 711 Mads Just 1:01:13 44:44 12:15
Kvinder 10 km
Position Nummer Navn Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 344 Carina Reckeweg SNIK 44:32 00:00 21:33 22:59 04:27
2 383 Trine Ratz-Hansen Frederiksberg IF Atletik og Motion 44:37 00:04 22:03 22:34 04:28
3 667 Petra Gardar Neumann 45:00 00:27 22:35 22:24 04:30
4 259 Signe Ridderberg 45:36 01:03 22:13 23:23 04:34
5 337 Inger Plum SNIK 45:41 01:08 23:03 22:38 04:34
6 118 Kristine Rasmussen 45:54 01:21 22:24 23:29 04:35
7 379 Stinna Maria Røssner Hansen Frederiksberg IF Atletik og Motion 46:12 01:39 22:30 23:41 04:37
8 346 Regina Kanta SNIK 47:12 02:39 23:15 23:57 04:43
9 89 Pia Chanette Jensen EET Group 47:16 02:43 22:44 24:32 04:44
10 113 Inger Koch 48:04 03:31 23:47 24:16 04:48
11 60 Signe Hanghøj Ballerup OK 48:07 03:34 23:57 24:10 04:49
12 377 Solveig Lykke Petersen Frederiksberg IF Atletik og Motion 48:42 04:09 24:20 24:22 04:52
13 334 Malene Vester-Christensen SNIK 49:10 04:37 24:32 24:37 04:55
14 427 Lene Thomsen LEO Pharma 50:04 05:31 24:22 25:42 05:00
15 316 Line Olsen SNIK 50:06 05:33 24:40 25:25 05:01
16 258 Hanne Mortensen Fjordløberne 50:23 05:50 25:01 25:21 05:02
17 496 Rikke Niebuhr NovoGruppens Løbeklub 50:25 05:52 25:16 25:08 05:03
18 240 Marie Hasemann 50:30 05:57 24:42 25:48 05:03
19 555 Linda Nyboe NovoGruppens Løbeklub 50:30 05:57 25:50 24:40 05:03
20 541 Anne Böcher Lassen NovoGruppens Løbeklub 50:36 06:03 24:37 25:59 05:04
21 163 Emilie Christoffersen 50:41 06:09 25:18 25:23 05:04
22 745 Line Eriksen Projectum 50:43 06:10 22:45 27:58 05:04
23 127 Nadia K. Nathan 50:54 06:21 25:28 25:26 05:05
24 362 Anette Jacobsen Frederiksberg IF Atletik og Motion 51:10 06:37 26:31 24:38 05:07
25 673 Camilla Hammer 52:13 07:40 25:41 26:32 05:13
26 406 Liese Eick Rødovre AC 52:41 08:09 26:11 26:30 05:16
27 341 Bibi Christensen SNIK 52:49 08:17 26:49 26:00 05:17
28 564 Naja Møller NovoGruppens Løbeklub 53:10 08:37 26:41 26:29 05:19
29 566 Liv Fugl NovoGruppens Løbeklub 53:13 08:40 26:24 26:49 05:19
30 730 Randi Egeskov Glostrup Tri 53:18 08:46 26:08 27:10 05:20
31 381 Tina Siig Frederiksberg IF Atletik og Motion 53:29 08:56 27:02 26:27 05:21
32 358 Tine Alexandra Riget SNIK 53:31 08:58 26:37 26:54 05:21
33 336 Pernille Hovgaard SNIK 53:40 09:07 26:32 27:08 05:22
34 357 Dorte Wetche Skov SNIK 54:01 09:28 26:46 27:14 05:24
35 476 Annette Knudsen 54:14 09:41 27:10 27:04 05:25
36 477 Tina A. Vestergaard 54:34 10:01 27:16 27:17 05:27
37 660 Vinnie Holst DR 54:37 10:04 26:53 27:43 05:28
38 35 Susanne Tronier 54:47 10:14 27:39 27:08 05:29
39 557 Iben Hjelmøs NovoGruppens Løbeklub 54:50 10:18 26:44 28:06 05:29
40 402 Hanne Thorsgaard Rødovre AC 55:03 10:30 26:41 28:22 05:30
41 424 Gitte Hebsgaard LEO Pharma 55:20 10:47 28:09 27:11 05:32
42 464 Louise Laursen 55:39 11:06 27:59 27:39 05:34
43 24 Hanne Sophie Hjorth Jensen 55:45 11:12 26:54 28:51 05:35
44 437 Pernille Crow 55:50 11:17 27:27 28:23 05:35
45 66 Jane Bredsgaard 55:56 11:23 28:23 27:33 05:36
46 647 Dorte Krogsgaard Kvartalsløberne 56:06 11:33 27:38 28:28 05:37
47 474 Annette Zofia Lew Y-Punkt 56:13 11:41 27:50 28:23 05:37
48 692 Kirsten Bjørklund SNIK 56:27 11:54 27:46 28:40 05:39
49 221 Vibeke H. Team husum 56:31 11:58 28:42 27:49 05:39
50 210 Helene Brandi Schneider-electic 56:44 12:11 27:59 28:44 05:40
51 431 Pernille Thomsen LEO Pharma 57:04 12:31 29:06 27:57 05:42
52 719 Gitte Madsen IK Hellas 57:28 12:56 28:49 28:39 05:45
53 589 Dorthe Munk Andersen NovoGruppens Løbeklub 57:34 13:01 28:29 29:04 05:45
54 726 Monica Christensen 57:45 13:12 27:21 30:23 05:47
55 167 Pernille Sterup Højer 57:53 13:20 29:50 28:03 05:47
56 164 Rie Rosenstand 57:55 13:22 29:59 27:56 05:47
57 432 Line Lyst LEO Pharma 58:02 13:29 28:57 29:05 05:48
58 268 Katrine Jørgensen 58:08 13:35 29:06 29:02 05:49
59 733 Lise Rasmussen 58:25 13:52 28:53 29:31 05:50
60 332 Alejandra Mørk SNIK 58:40 14:07 28:50 29:50 05:52
61 165 Søs Bjerrum 58:53 14:20 30:00 28:53 05:53
62 205 Helle Hoffmann 59:00 14:27 27:22 31:37 05:54
63 212 Karina Puli Schneider-electic 59:18 14:45 29:37 29:40 05:56
64 559 Mette Bjørn Egede NovoGruppens Løbeklub 59:39 15:07 30:06 29:33 05:58
65 585 Mette Pontoppidan NovoGruppens Løbeklub 59:50 15:17 30:18 29:31 05:59
66 435 Randi Karina Bordoy LEO Pharma 1:00:01 15:28 31:05 28:55 06:00
67 95 Jeanette Nielsen 1:00:30 15:57 29:58 30:31 06:03
68 561 Mette Moffett NovoGruppens Løbeklub 1:00:43 16:10 33:18 27:24 06:04
69 217 Anja Dress 1:01:35 17:02 29:40 31:55 06:09
70 434 Marianne Bager LEO Pharma 1:01:58 17:25 30:11 31:46 06:12
71 627 Birthe Hauerbach Sørensen NovoGruppens Løbeklub 1:02:09 17:36 31:47 30:21 06:13
72 287 Vibeke Petersen Team Kragh 1:02:22 17:49 30:18 32:03 06:14
73 465 Birgitte Bech Hjerteforeningen 1:02:41 18:08 31:33 31:07 06:16
74 770 Henriette Meggele 1:03:26 18:53 32:07 31:18 06:21
75 769 Henriette Johansen FIF 1:03:58 19:25 32:04 31:53 06:24
76 184 Sidsel Grove 1:04:26 19:53 33:31 30:55 06:27
77 206 Nachon Petersen 1:06:03 21:30 32:36 33:26 06:36
78 34 Frey Tøiberg 1:07:43 23:10 33:43 33:59 06:46
79 33 Hanne Jensen 1:09:39 25:06 34:10 35:28 06:58
Mænd 10 km
Position Nummer Navn Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 734 Lasse Storgaard Jacobsen Blovstrød Løberne 33:43 00:00 16:36 17:07 03:22
2 246 Allan Dario Puma Denmark Running 34:20 00:36 17:12 17:07 03:26
3 759 Anders Konring aimhigh.dk 34:55 01:11 17:13 17:42 03:29
4 333 Claus Grønbech SNIK 34:57 01:13 17:32 17:25 03:30
5 718 Thomas Frølander SØAM 35:13 01:29 17:20 17:53 03:31
6 351 Stefan Gudmundsson SNIK 35:37 01:53 17:37 17:59 03:34
7 388 Carsten Sillehoved SØAM / www.rksea.dk 36:08 02:24 17:38 18:30 03:37
8 644 Morten Lindenfalk SØAM 36:39 02:55 18:03 18:36 03:40
9 613 Andreas Groth NovoGruppens Løbeklub 37:14 03:30 18:12 19:02 03:43
10 117 Jan Grønlund Rasmussen 37:37 03:53 18:39 18:57 03:46
11 398 Ulrik Kristinansen Rødovre AC 37:57 04:13 19:14 18:43 03:48
12 671 Peter Mikkelsen Jensen Onsdagsløbeholdet nu om mandagen 38:02 04:19 18:49 19:13 03:48
13 495 Søren Damgaard NovoGruppens Løbeklub 38:20 04:36 18:49 19:31 03:50
14 106 Mogens Isager 38:53 05:09 18:53 19:59 03:53
15 88 Jens Jacob Hansen 38:59 05:15 18:59 19:59 03:54
16 480 Bo Rønsholt Telia Sport & Fritid 39:02 05:18 19:25 19:37 03:54
17 156 Jes Chr. Knudsen Holte IF, Ski 39:23 05:39 19:39 19:43 03:56
18 632 Jan Ellegaard NovoGruppens Løbeklub 39:23 05:39 19:24 19:58 03:56
19 543 Jon Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 39:25 05:41 19:38 19:46 03:56
20 694 Martin Højgaard Haretri 39:25 05:41 19:27 19:58 03:56
21 499 Lennart Hoffmann NovoGruppens Løbeklub 39:34 05:50 19:29 20:04 03:57
22 352 Jan Petersen SNIK 39:41 05:57 19:54 19:47 03:58
23 400 Michael Rasmussen Rødovre AC 39:56 06:12 20:08 19:48 04:00
24 376 Rune Hyrup Møller Frederiksberg IF Atletik og Motion 40:05 06:21 20:01 20:04 04:01
25 270 Ulrik Bork SØAM 40:16 06:32 19:31 20:44 04:02
26 540 Thomas Svendsen NovoGruppens Løbeklub 40:22 06:38 19:37 20:44 04:02
27 308 Henrik Karlsen Team brolægger & entreprenør Lars B 40:38 06:54 19:58 20:40 04:04
28 392 Michael Nass Nielsen 40:49 07:05 20:35 20:13 04:05
29 444 Per Koch Jensen GN 40:52 07:09 20:09 20:43 04:05
30 732 Bo Lajos Sparta 41:15 07:31 20:46 20:28 04:07
31 356 Claus Hansen SNIK 41:21 07:38 20:54 20:27 04:08
32 604 Martin Ullitz NovoGruppens Løbeklub 41:23 07:39 20:10 21:12 04:08
33 536 Bjarke Bitsch NovoGruppens Løbeklub 41:48 08:04 20:23 21:24 04:11
34 359 Niels Mørk SNIK 41:51 08:07 20:58 20:52 04:11
35 664 Birger Lund DR 41:58 08:14 20:27 21:30 04:12
36 554 Thomas B Knudsen NovoGruppens Løbeklub 42:01 08:17 20:48 21:12 04:12
37 364 Bjarne Bjerg Frederiksberg IF Atletik og Motion 42:13 08:29 20:44 21:28 04:13
38 668 Mogens Grønnebæk SØAM 42:24 08:40 20:48 21:35 04:14
39 236 Mikkel Simonsen 42:32 08:48 20:55 21:36 04:15
40 405 René E Hansen Rødovre AC 42:37 08:53 21:06 21:31 04:16
41 601 Jørn Meidahl Petersen NovoGruppens Løbeklub 42:49 09:05 21:19 21:29 04:17
42 582 Claes Lindeneg NovoGruppens Løbeklub 42:53 09:09 21:41 21:12 04:17
43 353 Bjørnar Ibsen SNIK 42:53 09:10 21:22 21:31 04:17
44 339 Leif Nielsen SNIK 43:16 09:32 21:30 21:46 04:20
45 373 Lars Drauschke Frederiksberg IF Atletik og Motion 43:18 09:34 21:22 21:55 04:20
46 404 Bent Bindner Rødovre AC 43:26 09:42 21:12 22:13 04:21
47 338 Tom Pedersen SNIK 43:31 09:47 21:27 22:04 04:21
48 343 Jannik Lawaetz SNIK 43:40 09:56 21:14 22:25 04:22
49 384 Jørgen Nielsen Frederiksberg IF Atletik og Motion 43:40 09:56 21:51 21:49 04:22
50 729 Frederik Thomsen Fürstenberg 43:55 10:11 21:50 22:04 04:24
51 669 Lasse Lykke Grønnebæk 43:56 10:12 21:36 22:19 04:24
52 509 John Lasskogen NovoGruppens Løbeklub 43:59 10:16 22:13 21:46 04:24
53 744 Peter Kestenholz Projectum 44:00 10:16 21:25 22:35 04:24
54 634 Bo Nyholm Sørensen NovoGruppens Løbeklub 44:01 10:17 22:30 21:31 04:24
55 168 Tom Sørensen EET Group 44:04 10:20 21:54 22:10 04:24
56 425 Bertrand Jannik Bourgeat LEO Pharma 44:13 10:29 22:40 21:32 04:25
57 546 Gorm Bue Nielsen NovoGruppens Løbeklub 44:16 10:32 21:35 22:40 04:26
58 428 Lars Dencker Nielsen LEO Pharma 44:22 10:38 22:14 22:08 04:26
59 277 Lars Christoffersen KMD A/S 44:34 10:50 22:17 22:16 04:27
60 200 Christian Suhr Aalholmhjemmet 44:43 11:00 22:17 22:26 04:28
61 123 Lars Ravn SDCAthletics 44:56 11:12 22:25 22:30 04:30
62 390 Eli Henriksen Herlevløberne 44:59 11:16 22:17 22:42 04:30
63 329 Jes Gammelgaard SNIK 45:17 11:33 23:00 22:17 04:32
64 342 Per Bergstrøm SNIK 45:35 11:52 22:38 22:57 04:34
65 211 Peter Svendsen Schneider-electic 45:36 11:52 22:25 23:10 04:34
66 32 Jacob Bloch Andersen Surftown A/S 45:39 11:55 23:09 22:29 04:34
67 77 Matias Rosenkvist 45:39 11:56 22:38 23:01 04:34
68 651 Peter Egemose Grib LSF 46:14 12:30 22:03 24:10 04:37
69 492 Jack Van Burleigh Nordea Ejendomme 46:15 12:31 22:38 23:37 04:38
70 76 Lars Bom 46:25 12:41 22:27 23:57 04:39
71 279 Kenneth Olskær KMD A/S 46:36 12:52 22:48 23:47 04:40
72 572 José Cebolinho NovoGruppens Løbeklub 46:36 12:52 22:46 23:49 04:40
73 378 Steffen Fjordside Frederiksberg IF Atletik og Motion 46:47 13:04 22:58 23:49 04:41
74 677 Alexander Prip Hansen Hareskov IF 46:52 13:08 24:18 22:34 04:41
75 403 Erik Christensen Rødovre AC 47:06 13:22 23:22 23:44 04:43
76 612 Peter Føns NovoGruppens Løbeklub 47:07 13:23 23:22 23:44 04:43
77 611 Rasmus Melsen NovoGruppens Løbeklub 47:09 13:25 23:25 23:44 04:43
78 767 Danni Mikkelsen 47:21 13:37 22:47 24:34 04:44
79 241 Kåre Kemp 47:24 13:40 23:28 23:56 04:44
80 355 Rene Barington SNIK 47:29 13:45 23:33 23:55 04:45
81 446 Holger Bille GN 47:41 13:57 23:18 24:23 04:46
82 159 Jan Lund 47:43 13:59 23:35 24:08 04:46
83 393 Steffen Bager Sparta 47:46 14:02 23:48 23:58 04:47
84 467 Søren Traberg Herlevløberne 47:51 14:07 23:53 23:57 04:47
85 608 Kim Jørn Valkær NovoGruppens Løbeklub 48:06 14:22 24:30 23:35 04:49
86 662 Kim Allentoft DR 48:08 14:24 24:01 24:07 04:49
87 350 Niels Bronne Wilhelmsen SNIK 48:23 14:39 23:51 24:31 04:50
88 278 Flemming Jensen KMD A/S 48:26 14:42 23:40 24:45 04:51
89 656 Kim Kristensen 48:28 14:44 25:08 23:20 04:51
90 185 Alex Emil Petersen 48:35 14:51 24:59 23:36 04:52
91 198 Stefan Fyrsterling 48:35 14:51 24:59 23:35 04:52
92 419 Peter Baade LEO Pharma 48:52 15:08 24:31 24:21 04:53
93 172 Roland Erbs 49:10 15:26 24:45 24:24 04:55
94 374 Nicolai Weber Frederiksberg IF Atletik og Motion 49:17 15:33 24:08 25:08 04:56
95 676 Morten Frimann Hanse Hareskov IF 49:28 15:44 24:21 25:07 04:57
96 614 Jacob Kirkegaard Jensen NovoGruppens Løbeklub 49:34 15:50 25:36 23:58 04:57
97 628 Thomas Andersen NovoGruppens Løbeklub 49:34 15:50 25:36 23:58 04:57
98 695 Jesper Breitenstein 49:37 15:53 24:16 25:21 04:58
99 498 Jan Johannesen NovoGruppens Løbeklub 49:52 16:08 25:45 24:07 04:59
100 414 Dirk Andre Pape bak løberne 49:53 16:09 24:31 25:21 04:59
101 61 Henrik Sulsbrück 49:55 16:11 25:53 24:02 05:00
102 565 Jens Berg NovoGruppens Løbeklub 49:59 16:15 25:23 24:35 05:00
103 348 Roger Pellegrini SNIK 50:03 16:19 25:00 25:03 05:00
104 715 Michael Rünitz SØAM 50:26 16:42 25:03 25:22 05:03
105 470 Michael Howard Lew Y-Punkt 50:29 16:45 24:59 25:29 05:03
106 36 Henrik Stig Jørgensen 50:32 16:48 24:41 25:50 05:03
107 271 Mark Ellebæk 50:53 17:09 25:15 25:38 05:05
108 128 Michael K. Nathan 50:55 17:11 25:26 25:29 05:06
109 652 Brian Nørtoft Berntsen 50:56 17:12 25:13 25:43 05:06
110 421 Antonio Corcoles Sanchez LEO Pharma 50:57 17:13 25:53 25:04 05:06
111 704 Lars Johnsen 51:03 17:19 24:40 26:22 05:06
112 385 Morten Christiansen Frederiksberg IF Atletik og Motion 51:06 17:22 25:26 25:39 05:07
113 325 Oliver Kristiansen Suhr SNIK 51:13 17:29 25:32 25:40 05:07
114 192 Thomas Naaby 51:13 17:29 25:22 25:51 05:07
115 550 Benjamin Risum NovoGruppens Løbeklub 51:18 17:34 25:14 26:04 05:08
116 504 Janos Kodra NovoGruppens Løbeklub 51:35 17:51 26:03 25:31 05:10
117 468 Bjarne Kjærsgård 51:36 17:52 25:10 26:25 05:10
118 731 Anders Bødker 51:41 17:58 26:05 25:36 05:10
119 445 Christian Paulsen GN 51:55 18:11 25:00 26:54 05:12
120 672 Christian Pedersen Haretri 52:13 18:30 25:41 26:32 05:13
121 382 Torben Nielander Frederiksberg IF Atletik og Motion 52:16 18:32 26:46 25:29 05:14
122 728 Lars Terney Tri 4 52:21 18:37 27:05 25:15 05:14
123 80 Laust Jensen 52:31 18:47 25:35 26:56 05:15
124 153 Kenneth Andersen 52:38 18:54 26:37 26:00 05:16
125 494 Erik Marcussen NovoGruppens Løbeklub 52:47 19:03 25:45 27:01 05:17
126 213 Jørn Larsson Schneider-electic 52:49 19:05 25:13 27:35 05:17
127 152 MIkkel Bruun 52:51 19:07 26:38 26:13 05:17
128 762 Lars Traberg ETCH A/S 53:08 19:24 25:56 27:12 05:19
129 761 Michael Boysen 53:14 19:30 26:47 26:26 05:19
130 737 Jesper Hansen Also A/S 53:23 19:39 26:19 27:04 05:20
131 218 Jens Peter Christensen 53:25 19:41 25:20 28:05 05:20
132 121 Jan Mathiesen Fjordløberne 53:54 20:10 26:16 27:38 05:23
133 199 Bo Hartelius Aalholmhjemmet 54:01 20:18 26:22 27:39 05:24
134 29 Jesper Würtzen 54:15 20:31 26:45 27:29 05:26
135 380 Thomas Andersen Frederiksberg IF Atletik og Motion 54:19 20:35 25:11 29:07 05:26
136 151 Tom Gotfred 54:23 20:39 26:48 27:34 05:26
137 475 Erik Eriksen 54:49 21:05 28:11 26:38 05:29
138 220 Bjørn V. H. Team husum 55:07 21:23 28:33 26:34 05:31
139 763 Carsten Bjerno Jerusalemskirken 55:13 21:29 26:19 28:53 05:31
140 457 John Bøgevig 56:15 22:31 28:10 28:04 05:37
141 183 Thorbjørn Kruse Olesen 56:35 22:51 27:56 28:39 05:40
142 361 Per Hougaard 56:56 23:12 28:15 28:41 05:42
143 296 Jens Kjærgaard Dall 57:48 24:04 28:48 29:00 05:47
144 747 Malik Haznadar Projectum 57:58 24:14 28:15 29:43 05:48
145 269 Andreas 58:12 24:28 29:05 29:07 05:49
146 746 Michael Speiser Projectum 58:32 24:48 27:50 30:42 05:51
147 136 Claus Chr. Svangren Brünger MAN B&W Løbeklub 59:02 25:18 29:10 29:52 05:54
148 466 Hans Lund Nielsen Puls 96 59:17 25:33 28:44 30:33 05:56
149 354 Per Bjerre Christiansen SNIK 59:31 25:47 29:13 30:18 05:57
150 94 Bent Nielsen 1:00:31 26:47 26:58 33:32 06:03
151 416 Lars Neupart Neupart 1:00:41 26:58 33:09 27:32 06:04
152 294 Bo Kjeldsen PULS 96 1:00:46 27:02 29:14 31:31 06:05
153 436 Ole Harbæk LEO Pharma 1:01:58 28:14 30:12 31:46 06:12
154 44 Ulrik Augsburg Nordisk Akustik A/S 1:02:19 28:36 29:58 32:21 06:14
155 349 Jan Olsen SNIK 1:02:48 29:04 29:34 33:14 06:17
156 261 Morten Birkelund 1:03:56 30:12 32:08 31:48 06:24
157 207 Jørgen Wedele Petersen 1:06:04 32:20 32:36 33:28 06:36
158 173 Lars Ravnborg københavns skiklub 1:06:53 33:09 31:46 35:07 06:41

Kontakt Hareskovløbet

Vi modtager meget gerne ris og ros fra løberne, så vi kan blive endnu bedre til at arrangere løb

E-mail: hareskovlobet@gmail.com

| Indhold |

Opdateret 29. maj 2014.