Hareskovløbet

Hareskovløbet 2013

Resultatliste per 29. maj kl. 23.00

Ialt 671 løbere gennemførte det 24. Hareskovløb onsdag den 29. maj 2013, hvilket er rekord. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 1,4 km børneløb (74 deltagere)
    Vundet af Anders Fordsmann i tiden 05:05.
    Hvilket er løbets rekord

  • 5 km Kvinder (239 deltagere)
    Vundet af Mette Jørgensen Klintska i tiden 18:55.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (173 deltagere)
    Vundet af Christoffer Tarras Madsen i tiden 17:23.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (56 deltagere)
    Vundet af Rikke Erichsen i tiden 41:42.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (129 deltagere)
    Vundet af Andreas Groth i tiden 34:52.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Ernst & Young - Herlev
Adresse: Dynamovej 11, 2 2730 Herlev
Telefon: +45 3587 2140
Email: ey.herlev@dk.ey.com

Børneløb 1,4 km
Position Nummer Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 624 Anders Fordsmann Herlevløberne 05:05 00:00 3:38
2 630 Anton Østdal bagsværd atletik club 05:05 00:00 3:38
3 654 Emil Thomsen 06:08 01:03 4:23
4 661 Cecilie Møller-Jensen 06:12 01:07 4:26
5 653 Kristoffer Bagger 06:26 01:21 4:36
6 618 Asbjørn Gosvig 06:28 01:23 4:37
7 676 Mathilde Rasmussen Ballerup AK 06:31 01:25 4:39
8 643 Sebastian Schultz Christensen 06:33 01:28 4:41
9 614 Signe Nøhr Fischer 06:35 01:30 4:42
10 670 Jonas B Dürr 06:40 01:35 4:46
11 615 Christian Nøhr Fischer 06:46 01:41 4:50
12 621 Mikala Katarina Mellergaard HIF Piger 06:48 01:43 4:51
13 662 Rasmus Møller-Jensen 06:50 01:45 4:53
14 623 Magnus Fordsmann Herlevløberne 06:52 01:47 4:54
15 600 Klara Thers-Sonne Sparta 06:54 01:49 4:56
16 607 Astrid Eckardt HIK 07:02 01:57 5:01
17 655 Nikolaj Thomsen 07:07 02:02 5:05
18 651 Aleksander Bagger 07:25 02:20 5:18
19 675 Frida Sillehoved SØAM 07:34 02:29 5:24
20 677 Frederik Fischer 07:36 02:31 5:26
21 679 Anna Sofie Svendsen 07:39 02:34 5:28
22 610 Nikolaj Norlander Buch 07:42 02:37 5:30
23 645 Valdemar Kjeldsen Krarup 07:52 02:46 5:37
24 639 Asbjørn Gemmer Hanghøj Ballerup OK 08:06 03:01 5:47
25 633 Jonas Stærdahl Hansen Jonstrup Løbeklub 08:09 03:03 5:49
26 657 Christoffer Von Linstow 08:10 03:05 5:50
27 658 Johanna Von Linstow 08:17 03:11 5:55
28 609 Aleksander Norlander Buch 08:32 03:27 6:06
29 656 Frida Thomsen 08:35 03:30 6:08
30 659 Anna K.Nielsen 08:36 03:31 6:09
31 636 Isabelle Ricard 08:46 03:41 6:16
32 642 Christian Rømer 08:55 03:49 6:22
33 647 Villads Napier 09:01 03:56 6:26
34 622 Agnes Rask 09:01 03:56 6:26
35 632 Jeppe Stærdahl Hansen Jonstrup Løbeklub 09:05 04:00 6:29
36 671 Gustav Thøgersen 09:15 04:10 6:36
37 650 Johanna Jessen Frederiksberg IF 09:16 04:11 6:37
38 669 Nikoline Grønbech SNIK 09:38 04:33 6:53
39 673 Mads Philip Qing 09:43 04:38 6:56
40 681 Cathrine Skov-Hansen 09:48 04:43 7:00
41 668 Emilie Grønbech SNIK 09:48 04:43 7:00
42 619 Iben Ebdrup Norling 09:49 04:44 7:01
43 646 Thor Kjeldsen Krarup 09:55 04:50 7:05
44 620 Mads Ebdrup Norling 09:58 04:53 7:07
45 625 Terese Holm Fridberg 10:00 04:55 7:09
46 616 Ida Kragbæk 10:01 04:56 7:09
47 635 Trine Bendt Larsen 10:06 05:01 7:13
48 666 Malthe Juhl 10:08 05:03 7:14
49 638 Eskild Gemmer Hanghøj Ballerup OK 10:11 05:06 7:16
50 634 Anna Skovgaard Madsen Lundagerbanden 10:12 05:07 7:17
51 678 Gustav Clausen 10:13 05:08 7:18
52 606 Ida Eckardt 10:17 05:12 7:21
53 631 Sebastian Carstensen 10:18 05:13 7:21
54 644 Aline Hedegård Bruhn 10:46 05:40 7:41
55 605 Sofia Sander Mainz 11:03 05:58 7:54
56 641 Mathilde Rømer 11:03 05:58 7:54
57 603 Luna Spange Mainz 11:04 05:59 7:54
58 667 Josefine Mikkelsen 11:41 06:36 8:21
59 628 Louise Jessen FIF Frederiksberg 12:02 06:57 8:36
60 648 Tilde Napier 12:07 07:02 8:39
61 604 Victoria Spange Mainz 12:48 07:42 9:09
62 626 Maya Böcher Lassen 12:56 07:51 9:14
63 613 Lukas Karademir 13:01 07:56 9:18
64 617 Liva Gosvig 13:02 07:57 9:19
65 629 Ida Jacobsen 13:18 08:13 9:30
66 674 Elias Fjordholt 14:05 09:00 10:04
67 680 Linn A. Nilsson 14:29 09:24 10:21
68 627 Sarah Böcher Lassen 14:29 09:24 10:21
69 548 Noah Dahl Pedersen KMD A/S 14:46 09:41 10:33
70 640 Alvilde Gemmer Hanghøj Ballerup OK 17:08 12:03 12:14
71 660 Emma Dam Lundegaard Rasmussen 17:14 12:09 12:19
72 649 Merle Napier 17:47 12:41 12:42
73 663 Kajsa Borup Knudsen 17:53 12:47 12:46
74 664 Ida T. Bjørn 17:53 12:48 12:46
Kvinder 5 km
Position Nummer Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 1 Mette Jørgensen Klintska 18:55 00:00 3:47
2 739 Sara Schou Kristensen bagsværd atletik club 19:06 00:11 3:49
3 518 Christina Hedegård Bruhn Sparta 19:38 00:42 3:56
4 412 Tina D. Poulsen 19:56 01:01 3:59
5 120 Rikke Norling 20:00 01:05 4:00
6 451 Tina Tagmose 20:02 01:07 4:00
7 241 Anni Nøhr SNIK 20:45 01:49 4:09
8 72 Ingrid Eckardt Sparta 21:07 02:12 4:13
9 409 Lise ALOT 21:35 02:40 4:19
10 71 Anita Eckardt Søndersø Pigeløbeklub 21:54 02:59 4:23
11 330 Mette Napier NovoGruppens Løbeklub 22:02 03:07 4:24
12 203 Vibeke Wounlund SNIK 22:11 03:16 4:26
13 212 Joan Bach SNIK 22:17 03:22 4:27
14 713 Christine Møller-Jensen 22:17 03:22 4:27
15 745 Karina Madsen 22:23 03:28 4:29
16 399 Karoline S Brinck NovoGruppens Løbeklub 22:27 03:32 4:29
17 114 Camilla Gosvig 22:41 03:46 4:32
18 85 Julie Carl Team Bhastrika 22:45 03:49 4:33
19 749 Lise Holmstrøm 23:01 04:05 4:36
20 718 Ida Hagsholm Jonassen 23:08 04:12 4:38
21 234 Bibi Christensen SNIK 23:08 04:13 4:38
22 467 Lise Schultz Leo Pharma A/S 23:08 04:13 4:38
23 347 Bente Schneider NovoGruppens Løbeklub 23:17 04:22 4:39
24 365 Kathleen Stolpe NovoGruppens Løbeklub 23:27 04:32 4:41
25 345 Britta Burkal Hansen NovoGruppens Løbeklub 23:35 04:39 4:43
26 724 Stine Møller Jørgensen 23:35 04:40 4:43
27 367 Linda Nyboe NovoGruppens Løbeklub 23:46 04:51 4:45
28 178 Tessa Strand Ballerup AK 23:54 04:59 4:47
29 744 Jeanette Kiel 24:01 05:06 4:48
30 366 Lisbet Lund NovoGruppens Løbeklub 24:03 05:08 4:49
31 484 Birgit Sølvkær Jensen Leo Pharma A/S 24:30 05:35 4:54
32 516 Marianne Lind 24:53 05:58 4:59
33 176 Hanne Buus 24:55 06:00 4:59
34 177 Sofie Christensen Ballerup AK 25:02 06:06 5:00
35 398 Hanne Maria Jensen NovoGruppens Løbeklub 25:11 06:15 5:02
36 386 Tina Norup NovoGruppens Løbeklub 25:13 06:18 5:03
37 352 Hanne Thordahl NovoGruppens Løbeklub 25:20 06:25 5:04
38 311 Chalotte Toft NovoGruppens Løbeklub 25:21 06:25 5:04
39 423 Charlotte Heier Nordea Ejendomme 25:31 06:36 5:06
40 300 Tamara Radovic NovoGruppens Løbeklub 25:32 06:37 5:06
41 87 Emilie Kromann-Andersen Fætterfolket 25:33 06:38 5:07
42 701 Connie Fusager Johnsen 25:35 06:40 5:07
43 594 Stine Møller 25:37 06:41 5:07
44 230 Susanne Junge SNIK 25:37 06:42 5:07
45 733 Annette Lew 25:40 06:44 5:08
46 719 Hanne Jonassen 25:49 06:53 5:10
47 312 Helle Heibroch Petersen NovoGruppens Løbeklub 25:49 06:54 5:10
48 139 Barbera Kjems CU Engineering 25:51 06:56 5:10
49 520 Helle Hansen SØAM 25:53 06:57 5:11
50 384 Signe Andersen NovoGruppens Løbeklub 25:55 06:59 5:11
51 596 Susanne Bagger 25:55 07:00 5:11
52 73 Jeanette Vitting 26:02 07:06 5:12
53 301 Trine Møgelberg NovoGruppens Løbeklub 26:02 07:07 5:12
54 402 Lene Krogh NovoGruppens Løbeklub 26:05 07:10 5:13
55 377 Pia Nyrup NovoGruppens Løbeklub 26:10 07:15 5:14
56 281 Mette Højmose Kristensen NovoGruppens Løbeklub 26:10 07:15 5:14
57 69 Tine Rasmussen 26:16 07:20 5:15
58 95 Anne Sofie Schow Oticon A/S 26:21 07:26 5:16
59 415 Dorte Heilskov Nordea Ejendomme 26:28 07:33 5:18
60 374 Naja Møller NovoGruppens Løbeklub 26:29 07:34 5:18
61 485 Malene Flinck Christjansen Leo Pharma A/S 26:30 07:35 5:18
62 252 Cecilie Sirak NovoGruppens Løbeklub 26:30 07:35 5:18
63 96 Christina Nordskilde Oticon A/S 26:31 07:35 5:18
64 376 Pernille Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 26:31 07:36 5:18
65 380 Kirsten Merete Scheel NovoGruppens Løbeklub 26:34 07:39 5:19
66 123 Camilla Hansen Team Bispebjerg 26:34 07:39 5:19
67 291 Pernille Allentoft NovoGruppens Løbeklub 26:35 07:40 5:19
68 341 Annette Vestergaard NovoGruppens Løbeklub 26:35 07:40 5:19
69 265 Karina Madsen NovoGruppens Løbeklub 26:36 07:40 5:19
70 302 Tina Jensen NovoGruppens Løbeklub 26:37 07:41 5:19
71 726 Camilla Omvik 26:37 07:42 5:19
72 304 Ulla Bing NovoGruppens Løbeklub 26:38 07:42 5:20
73 298 Rikke Ruud NovoGruppens Løbeklub 26:39 07:44 5:20
74 364 Karina Trégart NovoGruppens Løbeklub 26:45 07:50 5:21
75 174 Tina Østergaard Madsen 26:45 07:50 5:21
76 217 Conni Vang Jensen SNIK 26:47 07:52 5:21
77 305 Ulla Veitland NovoGruppens Løbeklub 26:52 07:56 5:22
78 506 Annette Snitkjær Rødovre AC 27:01 08:05 5:24
79 255 Eva Vengel Nielsen NovoGruppens Løbeklub 27:01 08:06 5:24
80 317 Nina Tingman NovoGruppens Løbeklub 27:12 08:17 5:26
81 431 Naja Sørensen MAN B&W Running Team 27:14 08:18 5:27
82 266 Katja Steenstrup Djernis NovoGruppens Løbeklub 27:19 08:23 5:28
83 738 Hanne Sylvest SØAM 27:28 08:33 5:30
84 248 Anne Marie Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 27:30 08:35 5:30
85 262 Louise Lunn NovoGruppens Løbeklub 27:33 08:38 5:31
86 515 Hanne Thorsgaard Rødovre AC 27:37 08:42 5:31
87 269 Karin Rose NovoGruppens Løbeklub 27:43 08:48 5:33
88 773 Malene Ø. Jørgensen 27:43 08:48 5:33
89 498 Joan M Petersen Rødovre AC 27:45 08:49 5:33
90 267 Karin Bilde NovoGruppens Løbeklub 27:55 08:59 5:35
91 500 Marie Rasmussen Rødovre AC 27:55 08:59 5:35
92 421 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 27:57 09:01 5:35
93 457 Cecilia Christensen 27:59 09:04 5:36
94 166 Camilla Storgaard 28:05 09:09 5:37
95 319 Kirsten Kahler NovoGruppens Løbeklub 28:13 09:18 5:39
96 280 Lene Reinwald NovoGruppens Løbeklub 28:15 09:19 5:39
97 307 Annette Hasfeldt NovoGruppens Løbeklub 28:21 09:26 5:40
98 349 Eva Henriksen NovoGruppens Løbeklub 28:22 09:26 5:40
99 306 Yvonne Naim NovoGruppens Løbeklub 28:22 09:27 5:40
100 550 Diane Lund KMD A/S 28:26 09:31 5:41
101 274 Lone Von Ryberg NovoGruppens Løbeklub 28:33 09:38 5:43
102 315 Mette Rye Morsing NovoGruppens Løbeklub 28:39 09:44 5:44
103 353 Heidi Olsen NovoGruppens Løbeklub 28:40 09:45 5:44
104 437 Lone H. Knudsen ALSO A/S 28:41 09:45 5:44
105 403 Louise Rosenberg Christ NovoGruppens Løbeklub 28:45 09:50 5:45
106 340 Anita Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 28:48 09:53 5:46
107 343 Betina Hasnen NovoGruppens Løbeklub 28:48 09:53 5:46
108 165 Marie-Louise Javersjo Storgaard 28:50 09:54 5:46
109 360 Jeanett Christiansen NovoGruppens Løbeklub 28:51 09:56 5:46
110 268 Kristina Mortensen NovoGruppens Løbeklub 28:53 09:58 5:47
111 270 Kamilla Rønne NovoGruppens Løbeklub 28:53 09:58 5:47
112 279 Lone Vilhelmsen NovoGruppens Løbeklub 28:57 10:01 5:47
113 243 Linn Radsted 28:58 10:02 5:48
114 599 Helle Hansson Team Bueparken 28:58 10:02 5:48
115 735 Yvonne Krogager SØAM 28:58 10:03 5:48
116 737 Dorthe Munk SØAM 28:59 10:04 5:48
117 53 Yrsa Bom Hansen 29:00 10:04 5:48
118 492 Christiane Bay Leo Pharma A/S 29:00 10:05 5:48
119 294 Pernille Holmbech NovoGruppens Løbeklub 29:01 10:06 5:48
120 170 Henriette Kofod 29:17 10:22 5:51
121 590 Lene Andersen Team Bueparken 29:20 10:25 5:52
122 327 Rikke Festersen NovoGruppens Løbeklub 29:21 10:26 5:52
123 62 Alberte Isager HIF Piger 29:21 10:26 5:52
124 131 Anne Bøg HIF piger 29:22 10:27 5:52
125 130 Karen Bøg HIF piger 29:23 10:27 5:53
126 363 Jette Nielsen NovoGruppens Løbeklub 29:29 10:34 5:54
127 249 Bente Askholm NovoGruppens Løbeklub 29:31 10:36 5:54
128 526 Alberte Lundberg Viuf Frederiksberg IF 29:32 10:36 5:54
129 357 Ina Maria Madsen NovoGruppens Løbeklub 29:32 10:37 5:54
130 751 Charlotte Holmstrøm 29:33 10:37 5:55
131 263 Jeanette Theil NovoGruppens Løbeklub 29:35 10:40 5:55
132 92 Anette Holck Fætterfolket 29:37 10:41 5:55
133 425 Dinah Lerdahl Holm Onsdagsløbeholdet 29:37 10:42 5:55
134 251 Birgit Østergaard NovoGruppens Løbeklub 29:42 10:47 5:56
135 477 Laila Yde Trolle Leo Pharma A/S 29:45 10:50 5:57
136 285 Mette Pontoppidan Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 29:47 10:52 5:57
137 400 Jaenette Wærn NovoGruppens Løbeklub 29:54 10:59 5:59
138 335 Anni Elisabeth Sørensen NovoGruppens Løbeklub 29:57 11:02 5:59
139 479 Lone Wolf Larsen Leo Pharma A/S 29:58 11:02 6:00
140 722 Emilie Krogsbøll Leo Pharma A/S 29:59 11:04 6:00
141 78 Lis Dorph-Petersen 30:13 11:17 6:03
142 273 Linea Frimodt Obel NovoGruppens Løbeklub 30:17 11:22 6:03
143 385 Tenna Hou Hansen NovoGruppens Løbeklub 30:17 11:22 6:03
144 336 Agnete Zibert NovoGruppens Løbeklub 30:17 11:22 6:03
145 316 Nette Husum NoveGruppens Løbeklub 30:18 11:23 6:04
146 549 Aase Teglbjærg Pedersen KMD A/S 30:22 11:27 6:04
147 368 Laila Marquart NovoGruppens Løbeklub 30:24 11:28 6:05
148 393 Henriette Schou NovoGruppens Løbeklub 30:26 11:30 6:05
149 488 Susanne Knoth Clausen Leo Pharma A/S 30:28 11:33 6:06
150 476 Jette Krag Honore Leo Pharma A/S 30:34 11:39 6:07
151 339 Anne Marie Scharff-Poulsen NovoGruppens Løbeklub 30:36 11:41 6:07
152 372 Mette Bjørn Egede NovoGruppens Løbeklub 30:36 11:41 6:07
153 401 Jeannette Møller NovoGruppens Løbeklub 30:37 11:41 6:07
154 776 Jutta Kjems 30:37 11:42 6:07
155 175 Pia Sandholm 30:39 11:44 6:08
156 483 Diana Højmark Omkvist Leo Pharma A/S 30:42 11:46 6:08
157 13 Marie-louise Paludan 30:43 11:47 6:09
158 320 Hanne M Nielsen NovoGruppens Løbeklub 30:47 11:51 6:09
159 378 Pernille Bacher NovoGruppens Løbeklub 30:47 11:52 6:09
160 480 Nina Østergaard Knudsen Leo Pharma A/S 30:55 12:00 6:11
161 471 Marianne Rasmussen Leo Pharma A/S 31:07 12:12 6:13
162 138 Emma Nielsen CU Engineering 31:35 12:40 6:19
163 137 Cecilie Folmer CU Engineering 31:36 12:40 6:19
164 109 Maria Hostrup HIF Piger 31:36 12:41 6:19
165 41 Catharina Dreyer 31:49 12:53 6:22
166 40 Charlotte Dreyer 31:50 12:55 6:22
167 470 Jeanette Gylstorff Leo Pharma A/S 31:53 12:58 6:23
168 258 Janne Berg Larsen NovoGruppens Løbeklub 31:57 13:01 6:23
169 709 Jeanett Bendsen regbuehuset 31:58 13:03 6:24
170 708 Monica Hiller regbuehuset 32:01 13:06 6:24
171 310 Camilla Westh NovoGruppens Løbeklub 32:05 13:10 6:25
172 700 Helle Schultz 32:05 13:10 6:25
173 259 Jannie Hansen NovoGruppens Løbeklub 32:19 13:23 6:28
174 592 Gitte Lund ALK 32:38 13:43 6:32
175 591 Åse Nielsen ALK 32:39 13:44 6:32
176 593 Jette Skovsgaard ALK 32:40 13:45 6:32
177 28 Katharina Larsen Linatex 33:01 14:05 6:36
178 289 Nadja Møller Andersen NovoGruppens Løbeklub 33:02 14:06 6:36
179 351 Hanne Bodenhoff NovoGruppens Løbeklub 33:02 14:06 6:36
180 355 Hedvig Sofie Prip Hasemann NovoGruppens Løbeklub 33:06 14:11 6:37
181 256 Helle Hassan NovoGruppens Løbeklub 33:08 14:12 6:38
182 116 Freja Wulff 33:18 14:23 6:40
183 598 OI Lotte 33:20 14:25 6:40
184 110 Sarah Hostrup HIF Piger 33:27 14:32 6:41
185 778 Kirsten Bech 33:38 14:42 6:44
186 395 Lene Kanstrup NovoGruppens Løbeklub 33:49 14:53 6:46
187 299 Susanne Nielsen NovoGruppens Løbeklub 33:50 14:54 6:46
188 187 Jane Ørum Ballerup AK 33:51 14:55 6:46
189 314 Lone Emborg Nielsen NovoGruppens Løbeklub 34:23 15:28 6:53
190 151 Linda Kragh 34:26 15:31 6:53
191 146 Bente Jørgensen 34:29 15:34 6:54
192 46 Malene Nørgaard Furesø Revision 34:36 15:41 6:55
193 47 Danka Barjaktarovic Furesø Revision 34:38 15:43 6:56
194 43 Annette Rask Furesø Revision 34:39 15:43 6:56
195 711 Jazmin Schultz-Petersen 34:40 15:45 6:56
196 76 Josefin Magnusson 34:42 15:47 6:56
197 552 Jane Hein Møller KMD A/S 34:43 15:47 6:57
198 356 Helle Merete Sonne NovoGruppens Løbeklub 34:46 15:51 6:57
199 148 Nina Nielsen 34:57 16:02 6:59
200 5 Randi Angelica Kristensen 35:01 16:06 7:00
201 334 Vibeke Skov Jensen NovoGruppens Løbeklub 35:13 16:18 7:03
202 369 Lone Nielsen NovoGruppens Løbeklub 35:14 16:19 7:03
203 271 Laila Christensen NovoGruppens Løbeklub 35:15 16:20 7:03
204 303 Tanja Villumsen NovoGruppens Løbeklub 35:19 16:23 7:04
205 447 Ann-Louise Ricard 35:26 16:31 7:05
206 277 Lene Riising Bentsen NovoGruppens Løbeklub 35:27 16:32 7:05
207 184 Jytte Ulendorf Ballerup AK 35:30 16:35 7:06
208 183 Jytte Overgaard Ballerup AK 35:32 16:36 7:06
209 449 Mireille Ricard 35:32 16:37 7:06
210 637 Thea Kivijervi Lynge 35:32 16:37 7:06
211 185 Vivian Mortensen Ballerup AK 35:33 16:37 7:07
212 422 Regitze Rønstrup Nordea Ejendomme 35:54 16:58 7:11
213 587 Anja K. Jensen 36:20 17:24 7:16
214 455 Inge Winther 36:24 17:28 7:17
215 80 Helen N Graversen 36:26 17:30 7:17
216 507 Gitte Isager 37:28 18:33 7:30
217 309 Christine Witt NovoGruppens Løbeklub 37:29 18:34 7:30
218 108 Tilde Isager HIF Piger 37:30 18:34 7:30
219 553 Dorte Carstensen KMD A/S 37:52 18:57 7:34
220 588 Mette Nielsen 38:14 19:18 7:39
221 100 Christina Svendsen Oticon A/S 38:52 19:57 7:46
222 153 Berit Storck 38:57 20:01 7:47
223 67 Ann Kjelnæs 39:22 20:27 7:52
224 272 Lisbeth Bech NovoGruppens Løbeklub 39:24 20:29 7:53
225 464 Lise Kivijervi 39:47 20:52 7:57
226 118 Britt Wulff 39:50 20:55 7:58
227 117 Laura Wulff 39:50 20:55 7:58
228 736 Sheriellane Pascua 39:53 20:57 7:59
229 602 Malia Moffett 39:54 20:59 7:59
230 717 Camilla T. Bjørn 40:04 21:09 8:01
231 716 Sally Borup Knudsen 40:08 21:13 8:02
232 49 Anni Kjær 40:20 21:25 8:04
233 154 Anni Larsen 40:39 21:44 8:08
234 295 Pia Lyse-Petersen NovoGruppens Løbeklub 43:18 24:23 8:40
235 597 OI Trine 44:31 25:35 8:54
236 278 Lene Stald NovoGruppens Løbeklub 44:33 25:38 8:55
237 246 Anne Haahr NovoGruppens Løbeklub 53:31 34:35 10:42
238 296 Ragna Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 53:32 34:36 10:42
239 292 Pia Baunbæk NovoGruppens Løbeklub 1:05:21 46:26 13:04
Mænd 5 km
Position Nummer Navn Firma/Klub Tid Diff.tid Min/km
1 182 Christoffer Tarras Madsen Ballerup AK 17:23 00:00 3:29
2 714 Rikki Frederiksen Frederiksberg IF 17:25 00:02 3:29
3 703 Jørgen Petersen-bach 18:25 01:02 3:41
4 564 Jacob Holm 18:36 01:13 3:43
5 179 Christian Dirksen Ballerup AK 18:39 01:16 3:44
6 519 Jacob Krarup 18:53 01:30 3:47
7 181 Lukas Jensen Ballerup AK 18:55 01:32 3:47
8 250 Bent Hygum NovoGruppens Løbeklub 19:10 01:47 3:50
9 247 Anders Jespersen NovoGruppens Løbeklub 19:11 01:48 3:50
10 140 Henning Søgaard CU Engineering 19:12 01:49 3:50
11 774 Mathias Hjortskov 19:19 01:56 3:52
12 348 Claus Nybo Jensen NovoGruppens Løbeklub 19:27 02:04 3:53
13 193 Peter Dam-Jensen Jonstrup løbeklub 19:34 02:11 3:55
14 525 Claus Lindbjerg SØAM 19:41 02:18 3:56
15 522 Stephan Rølling Amager Atletik Club 19:49 02:26 3:58
16 326 Jørgen Dam NovoGruppens Løbeklub 20:04 02:41 4:01
17 297 Rolf Køngerskov NovoGruppens Løbeklub 20:25 03:02 4:05
18 510 Birger Lund DR 20:30 03:07 4:06
19 180 Theodor Larsen Ballerup AK 20:34 03:11 4:07
20 3 Palle Andersen langgarverne 20:40 03:17 4:08
21 482 John Robert Zibert Leo Pharma A/S 21:02 03:39 4:12
22 127 Mark Fordsmann Herlevløberne 21:14 03:51 4:15
23 665 Thor Jørgensen 21:27 04:04 4:17
24 207 Leif Nielsen SNIK 21:31 04:08 4:18
25 740 Flemming BarneWitz 21:31 04:08 4:18
26 387 Thomas Andersen NovoGruppens Løbeklub 21:33 04:10 4:19
27 145 Jeppe Kjems CU Engineering 21:40 04:17 4:20
28 86 Matias Rosenkvist 21:42 04:19 4:20
29 228 Jes Holm SNIK 21:44 04:21 4:21
30 161 Jonas Toft Månsson 21:50 04:27 4:22
31 253 Dan Nielsen NovoGruppens Løbeklub 21:54 04:31 4:23
32 113 Mathias Matz Ballerup AK 21:55 04:32 4:23
33 206 Leif Jean Vincentsen SNIK 22:00 04:37 4:24
34 521 Marcus Rølling Amager Atletik Club 22:03 04:40 4:25
35 237 Klaus Kristiansen SNIK 22:14 04:51 4:27
36 729 Oscar Riis Ballerup AK 22:18 04:55 4:28
37 728 Torben Riis Ballerup AK 22:19 04:56 4:28
38 209 Bo Bech SNIK 22:22 04:59 4:28
39 93 Jacob Rosengren Bhastrika 22:43 05:20 4:33
40 704 Brian Olsen 22:44 05:21 4:33
41 517 Morten Lind 22:45 05:22 4:33
42 164 Peter L. Johansen 22:46 05:23 4:33
43 350 Gorm Bue Nielsen NovoGruppens Løbeklub 22:53 05:30 4:35
44 155 Michael Lund 22:55 05:32 4:35
45 444 David Koreska 22:57 05:34 4:35
46 757 Torben Schaltz 23:01 05:38 4:36
47 389 Rasmus Boje Nielsen NovoGruppens Løbeklub 23:06 05:43 4:37
48 58 Birger Schyberg 23:07 05:44 4:37
49 136 Nickie Spile CU Engineering 23:09 05:46 4:38
50 142 Bo Folmer CU Engineering 23:30 06:07 4:42
51 231 Jacob Jensen SNIK 23:43 06:20 4:45
52 324 Birger Lerche NovoGruppens Løbeklub 23:48 06:25 4:46
53 388 Martin Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 23:48 06:25 4:46
54 413 Jesper Skovgaard Madsen Lundagerbanden 23:49 06:26 4:46
55 734 Michael Lew 23:57 06:34 4:47
56 342 Allan Svendsen NovoGruppens Løbeklub 23:59 06:36 4:48
57 276 Lars Peder Klitmose NovoGruppens Løbeklub 24:06 06:43 4:49
58 186 Kim Green Ballerup AK 24:08 06:45 4:50
59 426 Jacob Bonelli MAN B&W Running Team 24:08 06:45 4:50
60 501 Hans Lehmann Rødovre AC 24:12 06:49 4:50
61 529 Helge Lykkegaard Frederiksberg IF 24:15 06:52 4:51
62 732 Anton Andersen 24:20 06:57 4:52
63 496 Morten Hennings Leo Pharma A/S 24:30 07:07 4:54
64 410 Ulrick Carstensen 24:37 07:14 4:55
65 499 Stig Kongsborg Rødovre AC 24:40 07:17 4:56
66 359 Jan Winther NovoGruppens Løbeklub 24:42 07:19 4:56
67 563 Renè Schultz 24:44 07:21 4:57
68 141 Peter Christensen CU Engineering 24:50 07:27 4:58
69 74 Mikael Haack 24:53 07:30 4:59
70 743 Erik Hansen Trim Ballerup 25:00 07:37 5:00
71 478 Jørgen Schutzsack Leo Pharma A/S 25:03 07:40 5:01
72 487 Kristian Moller Leo Pharma A/S 25:07 07:44 5:01
73 589 Henning Lund ALK 25:07 07:44 5:01
74 105 Jesper Bugge Oticon A/S 25:17 07:54 5:03
75 489 Abdelghani Ajane Leo Pharma A/S 25:18 07:55 5:04
76 433 Esben Mortensen MAN B&W Running Team 25:19 07:56 5:04
77 497 Ole Harbæk Leo Pharma A/S 25:25 08:02 5:05
78 430 Casper F. Christensen MAN B&W Running Team 25:27 08:04 5:05
79 63 Simon Holm List 25:29 08:06 5:06
80 416 Steen Lauritsen Nordea Ejendomme 25:31 08:08 5:06
81 91 Peter Piil Fætterfolket 25:33 08:10 5:07
82 777 Jannik Jessen Frederiksberg IF 25:35 08:12 5:07
83 432 Jesper Rosendahl Sørensen MAN B&W Running Team 25:52 08:29 5:10
84 429 Henrik R Olesen MAN B&W Running Team 25:56 08:33 5:11
85 428 Joakim Bern MAN B&W Running Team 25:58 08:35 5:12
86 458 Nicki Thomsen 26:03 08:40 5:13
87 31 Torben Winther Linatex 26:06 08:43 5:13
88 104 Henrik Toubro Oticon A/S 26:09 08:46 5:14
89 55 Peter Henriksen 26:14 08:51 5:15
90 173 Henrik Østergaard Madsen 26:14 08:51 5:15
91 775 Mads Spile 26:16 08:53 5:15
92 461 John Duelund Aalholmhjemmet 26:18 08:55 5:16
93 257 Dan Nielsen NovoGruppens Løbeklub 26:23 09:00 5:17
94 125 Povl Brendes Onsdagsløbeholdet 26:24 09:01 5:17
95 163 Ole Tidemann AK 73 26:34 09:11 5:19
96 576 Martin Rolsted Jensen GN NETCOM 26:42 09:19 5:20
97 414 Erling Plambæk Madsen Slagelse Motionsklub 26:51 09:28 5:22
98 434 Jens R Baungaard MAN B&W Running Team 26:56 09:33 5:23
99 427 Niels Kristian Jensen MAN B&W Running Team 27:10 09:47 5:26
100 33 Jess Hansen Linatex 27:11 09:48 5:26
101 450 Simon Baun Knudsen 27:23 10:00 5:29
102 32 Mikkel Jon Hass Linatex 27:24 10:01 5:29
103 723 Joachim Vinther Andersen 27:27 10:04 5:29
104 26 Ole Klaumann Linatex 27:29 10:06 5:30
105 144 Erik Nielsen CU Engineering 27:46 10:23 5:33
106 466 Mogens Rømer 27:57 10:34 5:35
107 60 Torben Andersen 27:59 10:36 5:36
108 420 Peter Toft Nordea Ejendomme 27:59 10:36 5:36
109 443 Peter Koch 28:08 10:45 5:38
110 392 Hans Peter Dybdahl NovoGruppens Løbeklub 28:14 10:51 5:39
111 25 Peter Bagge Linatex 28:14 10:51 5:39
112 189 Hasse Jønsson Ballerup AK 28:31 11:08 5:42
113 508 Martin Roos Holm DR 28:31 11:08 5:42
114 394 Lars Norring NovoGruppens Løbeklub 28:39 11:16 5:44
115 448 Émile Ricard 28:50 11:27 5:46
116 52 Peter Mikael Bom Hansen 29:06 11:43 5:49
117 462 Bo Hartelius Aalholmhjemmet 29:13 11:50 5:51
118 236 Jørgen Nielsen SNIK 29:15 11:52 5:51
119 135 Jonas Bak EET 29:18 11:55 5:52
120 44 Michael Halpern-Nadel Furesø Revision 29:18 11:55 5:52
121 575 Børge Fischer GN NETCOM 29:25 12:02 5:53
122 442 Kristoffer Nielsen ALSO A/S 29:30 12:07 5:54
123 152 Jess Rahbek Klyver 29:31 12:08 5:54
124 382 Steffen Frandsen NovoGruppens Løbeklub 29:34 12:11 5:55
125 226 John Jeppesen SNIK 29:35 12:12 5:55
126 707 Per Bendsen regbuehuset 29:37 12:14 5:55
127 214 Henrik Arp SNIK 29:46 12:23 5:57
128 30 Henrik Ahlmann Petersen Linatex 29:50 12:27 5:58
129 318 Thomas Beyer NovoGruppens Løbeklub 29:58 12:35 6:00
130 456 Kasper Winther Jensen 30:05 12:42 6:01
131 323 Jan Ottesen NovoGruppens Løbeklub 30:07 12:44 6:01
132 725 Villads Juhl 30:17 12:54 6:03
133 566 OI Jesse 30:20 12:57 6:04
134 571 OI Malte 30:22 12:59 6:04
135 37 Ulrik Augsburg Nordisk Akustik A/S 30:42 13:19 6:08
136 445 Henrik Schouboe 30:46 13:23 6:09
137 143 Niels Nielsen CU Engineering 30:51 13:28 6:10
138 29 Allan Thomsen Linatex 30:53 13:30 6:11
139 149 Johnnie Kragh 31:05 13:42 6:13
140 767 Esben Jørgensen 31:06 13:43 6:13
141 21 Henrik Hansen Copenship Management 31:10 13:47 6:14
142 190 Kjeld Holm Ballerup AK 31:14 13:51 6:15
143 132 Per Jakobsen PULS 96 31:23 14:00 6:17
144 752 Hans Henrik Sundved Novo Løbeklub 31:33 14:10 6:19
145 779 Ole Harbæk 31:33 14:10 6:19
146 65 Carsten Eskildsen 31:37 14:14 6:19
147 418 Søren Roslyng Nordea Ejendomme 31:37 14:14 6:19
148 573 Anton Levchenko GN NETCOM 31:48 14:25 6:22
149 546 Peter Sylvest Rasmussen KMD A/S 32:08 14:45 6:26
150 771 Ib Flemming Hanse 32:09 14:46 6:26
151 547 Per Justesen KMD A/S 32:13 14:50 6:27
152 435 Lars Bauerlund ALSO A/S 32:25 15:02 6:29
153 570 OI Martin 32:39 15:16 6:32
154 383 Søren Hjernø NovoGruppens Løbeklub 32:42 15:19 6:32
155 419 Stig Holleufer Larsen Nordea Ejendomme 32:57 15:34 6:35
156 417 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 33:14 15:51 6:39
157 572 OI Johannes 33:18 15:55 6:40
158 111 Michael Møllmann Novo Nordisk 33:27 16:04 6:41
159 147 Peter Hejner 34:33 17:10 6:55
160 75 Kasper Vestergaard 34:39 17:16 6:56
161 710 Christian Bovet 34:39 17:16 6:56
162 48 Preben Rasmussen Furesø Revision 34:53 17:30 6:59
163 533 Jesper E. Siig Frederiksberg IF 35:07 17:44 7:01
164 238 Arne V Hansen SNIK 35:09 17:46 7:02
165 79 Christian Graversen 36:25 19:02 7:17
166 436 Jacob Krogh Jensen ALSO A/S 36:33 19:10 7:19
167 103 Mikkel Holmslykke Jensen Oticon A/S 38:49 21:26 7:46
168 101 Rune Holmslykke Jensen Oticon A/S 38:51 21:28 7:46
169 601 Kristian Moffett Herlev Svømning 39:22 21:59 7:52
170 715 Carsten Bjørn 40:08 22:45 8:02
171 495 Jørn Hansen Leo Pharma A/S 41:54 24:31 8:23
172 569 OI Valdemar 44:31 27:08 8:54
173 568 OI Jens 44:34 27:11 8:55
Kvinder 10 km
Position Nummer Navn Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 561 Rikke Erichsen KMD A/S 41:42 00:00 20:30 21:11 4:10
2 486 Tanya Arp Regnersgaard Leo Pharma A/S 41:57 00:15 20:57 20:59 4:12
3 198 Vibeke Hansen SNIK 42:30 00:48 20:52 21:37 4:15
4 730 Signe Ridderberg 44:57 03:15 22:04 22:53 4:30
5 192 Susanne Hjort Christensen Ballerup AK 45:55 04:13 23:04 22:50 4:36
6 27 Tine Demandt Linatex 46:24 04:42 22:49 23:35 4:38
7 200 Regina Kanta SNIK 47:23 05:41 23:07 24:15 4:44
8 346 Bitten Plesner NovoGruppens Løbeklub 47:44 06:02 23:53 23:50 4:46
9 542 Sofie Bukh Jensen Frederiksberg IF 47:51 06:09 23:31 24:20 4:47
10 284 Mette Thomsen NovoGruppens Løbeklub 48:00 06:18 24:04 23:56 4:48
11 562 Lenette Gjesse Jørgensen KMD A/S 48:19 06:37 23:18 25:01 4:50
12 397 Bonnie Schmidt NovoGruppens Løbeklub 49:15 07:33 24:17 24:57 4:55
13 754 Solvej Petersen 49:59 08:17 24:55 25:04 5:00
14 124 Rebekka Steinvig 50:07 08:25 24:49 25:18 5:01
15 404 Mette Høgh Sørensen NovoGruppens Løbeklub 51:15 09:33 25:33 25:41 5:07
16 199 Nadia Papaya Suhr SNIK 51:24 09:42 24:30 26:53 5:08
17 15 Marianne Mygind 51:42 10:00 25:51 25:50 5:10
18 755 Jeanne A Saabye 52:03 10:21 24:50 27:13 5:12
19 64 Ann Nabil Nielsen 52:11 10:29 26:30 25:41 5:13
20 220 Ilse Hansen SNIK 52:22 10:40 27:59 24:23 5:14
21 469 Lene Thomsen Leo Pharma A/S 52:56 11:14 26:37 26:19 5:18
22 390 Anna Krarup NovoGruppens Løbeklub 53:22 11:40 25:26 27:55 5:20
23 196 Maibritt Timler SNIK 53:26 11:44 26:06 27:19 5:21
24 381 Rikke Niebuhr NovoGruppens Løbeklub 53:39 11:57 26:34 27:04 5:22
25 50 Hanne Sophie Hjorth Jensen 53:47 12:05 26:36 27:11 5:23
26 544 Tina Siig Frederiksberg IF 53:50 12:08 26:36 27:14 5:23
27 742 Line Møller 54:35 12:53 26:52 27:43 5:28
28 225 Vibeke Frosch-Hansen SNIK 54:36 12:54 27:32 27:03 5:28
29 321 Lisbet Westergaard NovoGruppens Løbeklub 55:18 13:36 27:45 27:33 5:32
30 84 Jeanet Norlander Buch 55:25 13:43 27:02 28:22 5:32
31 68 Elsebeth Kjelnæs 55:44 14:02 28:07 27:36 5:34
32 523 Berit Carlsen DR 56:12 14:30 27:56 28:15 5:37
33 509 Helle Bau DR 56:13 14:31 27:56 28:16 5:37
34 83 Helene Christensen 56:46 15:04 28:39 28:06 5:41
35 551 Rikke Poulsen KMD A/S 56:55 15:13 27:43 29:12 5:41
36 211 Kirsten Bjørklund SNIK 57:00 15:18 28:43 28:17 5:42
37 162 Rikke Clausen 57:01 15:19 29:39 27:22 5:42
38 208 Gitte Watson SNIK 57:15 15:33 27:59 29:15 5:44
39 370 Lena Nybro Olsen NovoGruppens Løbeklub 57:42 16:00 28:31 29:10 5:46
40 373 Mette Moffett NovoGruppens Løbeklub 57:57 16:15 28:30 29:27 5:48
41 14 Lise Rasmussen PowerFit 58:04 16:22 28:09 29:54 5:48
42 77 Britt Droph-Petersen 59:12 17:30 28:38 30:33 5:55
43 468 Mette Ljungdahl Leo Pharma A/S 1:00:20 18:38 30:10 30:10 6:02
44 494 Line Leo Pharma A/S 1:00:25 18:43 28:19 32:05 6:02
45 6 Gitte Sønder Larsen 1:00:29 18:47 30:11 30:17 6:03
46 493 Susanne Præst Leo Pharma A/S 1:00:45 19:03 29:16 31:29 6:04
47 35 Susie Vestergaard bagsværd roklub 1:00:46 19:04 30:26 30:19 6:05
48 158 Jette Hansen 1:01:23 19:41 29:25 31:58 6:08
49 245 Anne-Dorte Christensen NovoGruppens Løbeklub 1:01:59 20:17 33:26 28:32 6:12
50 188 Pia Jonassen Ballerup AK 1:02:18 20:36 33:51 28:27 6:14
51 156 Britt Carlsson 1:03:34 21:52 30:48 32:45 6:21
52 150 Vibeke Petersen 1:03:35 21:53 30:40 32:54 6:22
53 766 Marianne Nilsson 1:04:46 23:04 32:24 32:22 6:29
54 36 Kristine Madsen bagsværd roklub 1:07:26 25:44 32:55 34:30 6:45
55 157 Anne Holm 1:07:54 26:12 33:45 34:09 6:47
56 204 Carol Todd-Moir SNIK 1:09:17 27:35 32:44 36:32 6:56
Mænd 10 km
Position Nummer Navn Klub Tid Diff.tid Omg.1 Omg.2 Min/km
1 379 Andreas Groth NovoGruppens Løbeklub 34:52 00:00 17:30 17:21 3:29
2 205 Stefan Gudmundsson SNIK 35:25 00:33 17:30 17:55 3:33
3 750 Morten Lindenfalk SØAM 36:19 01:27 17:45 18:33 3:38
4 511 Carsten Sillehoved SØAM 36:51 01:59 17:39 19:11 3:41
5 702 Leslie Olivier Frederiksberg IF 37:27 02:35 18:42 18:45 3:45
6 106 Peter Mikkelsen Jensen Onsdagsløbeholdet nu om mandagen<= /span> 38:03 03:11 18:44 19:19 3:48
7 396 Søren Damgaard NovoGruppens Løbeklub 38:47 03:55 19:29 19:18 3:53
8 780 Dennis Madsen 39:46 04:54 19:50 19:56 3:59
9 502 Michael Rasmussen Rødovre AC 40:01 05:09 20:01 19:59 4:00
10 115 Jørgen Gosvig 40:18 05:26 19:49 20:29 4:02
11 375 Jaco Valsborg NovoGruppens Løbeklub 40:57 06:05 20:06 20:51 4:06
12 61 Mogens Isager 41:18 06:26 20:15 21:03 4:08
13 195 Niels Mørk SNIK 41:48 06:55 20:40 21:07 4:11
14 275 Lennart Hoffmann NovoGruppens Løbeklub 41:49 06:57 20:27 21:22 4:11
15 748 Michael Ansbak Rødovre AC 42:04 07:12 20:41 21:23 4:12
16 2 René Ciraklar Sparta 42:16 07:24 20:34 21:42 4:14
17 126 Andreas Brendes Onsdagsløbeholdet 42:22 07:30 20:11 22:10 4:14
18 406 Thomas Knudsen NovoGruppens Løbeklub 42:26 07:34 20:31 21:54 4:15
19 764 Jøgen Nielsen Frederiksberg IF 42:27 07:35 21:16 21:11 4:15
20 753 Søren Larsen 42:29 07:37 20:44 21:45 4:15
21 765 Bjarne Bjerg 42:36 07:44 20:45 21:51 4:16
22 756 Mogens Grønnebæk SØAM 42:56 08:03 21:06 21:49 4:18
23 746 Gert Helmersen Rødovre AC 43:07 08:14 21:12 21:54 4:19
24 213 Claus Klitholm SNIK 43:27 08:35 20:57 22:30 4:21
25 194 Jan Petersen SNIK 43:29 08:37 21:27 22:02 4:21
26 361 Jakob Skipper Nielsen NovoGruppens Løbeklub 43:36 08:44 21:49 21:47 4:22
27 202 Tom Pedersen SNIK 43:44 08:51 21:37 22:06 4:22
28 405 Inunnguaq Kreutzmann NovoGruppens Løbeklub 43:47 08:55 22:09 21:38 4:23
29 463 Eli Henriksen Herlevløberne 43:55 09:03 21:34 22:20 4:24
30 362 Jørn Meidahl Petersen NovoGruppens Løbeklub 44:13 09:21 21:52 22:21 4:25
31 579 Per Koch Jensen GN NETCOM 44:14 09:22 21:12 23:01 4:25
32 121 Niels Mellergaard 44:25 09:33 21:34 22:51 4:26
33 337 Kim Jørn Valker NovoGruppens Løbeklub 44:31 09:39 21:49 22:42 4:27
34 559 Michael Lindgren Aistrup KMD A/S 44:34 09:42 22:15 22:19 4:27
35 260 John Lasskogen NovoGruppens Løbeklub 44:39 09:47 22:42 21:57 4:28
36 481 Martin Aasholm Leo Pharma A/S 44:58 10:06 22:02 22:55 4:30
37 322 Brian Lauritzen NovoGruppens Løbeklub 45:00 10:08 22:09 22:51 4:30
38 769 Lars Drauschke Frederiksberg IF 45:02 10:10 21:49 23:12 4:30
39 532 Jesper Arnmark Frederiksberg IF 45:13 10:21 21:50 23:23 4:31
40 741 Kim G Hansen 45:21 10:28 22:30 22:51 4:32
41 287 Morten Erichsen NovoGruppens Løbeklub 45:29 10:37 22:17 23:11 4:33
42 99 Jakob Lauritz Hansen Oticon A/S 45:30 10:38 22:51 22:39 4:33
43 102 Morten Lau Jeppesen Oticon A/S 45:30 10:38 22:49 22:40 4:33
44 424 Jack Van Burleigh Nordea Ejendomme 45:32 10:40 22:28 23:04 4:33
45 122 Kim Kristensen 45:43 10:50 23:11 22:31 4:34
46 11 Anders Christensen 45:59 11:07 23:05 22:53 4:36
47 215 Nicolai Andersen SNIK 46:03 11:10 22:28 23:34 4:36
48 555 Lars Christoffersen KMD A/S 46:11 11:19 22:35 23:36 4:37
49 731 Jacob Danielsen 46:14 11:22 22:52 23:21 4:37
50 453 Mathias Spendrup Petersen Ballerup OK 46:33 11:40 21:29 25:03 4:39
51 160 Birk Nielsen SØAM 46:33 11:41 22:58 23:34 4:39
52 583 Frank Hansson Team Bueparken 46:37 11:45 22:14 24:22 4:40
53 758 Lasse Grønnebæk 46:41 11:49 23:18 23:23 4:40
54 460 Christian Suhr Aalholmhjemmet 46:50 11:58 22:59 23:50 4:41
55 439 Orla Andersen ALSO A/S 47:07 12:14 23:19 23:48 4:43
56 768 Erik Christensen 47:09 12:17 23:05 24:04 4:43
57 282 Michael Pilgaard Andersen NovoGruppens Løbeklub 47:11 12:18 23:24 23:46 4:43
58 440 Kim Elling Peterse ALSO A/S 47:15 12:23 23:21 23:53 4:44
59 441 Steen Weber ALSO A/S 47:26 12:34 23:44 23:42 4:45
60 411 Jan Lund 47:30 12:37 23:34 23:55 4:45
61 112 Andreas Olesen Jerusalemskirken 47:46 12:54 23:19 24:27 4:47
62 219 Rene Barington SNIK 47:50 12:58 23:08 24:41 4:47
63 706 Zouhair Krifa 47:50 12:58 24:10 23:39 4:47
64 760 Michael Arvin 48:04 13:12 23:29 24:35 4:48
65 191 Dirk Andre Pape Ballerup AK 48:04 13:12 23:44 24:20 4:48
66 763 Jens Holtze Frederiksberg IF 48:06 13:14 23:51 24:15 4:49
67 727 Mogens Bertram Nielsen 48:08 13:16 23:33 24:34 4:49
68 168 Mads Storgaard 48:18 13:26 23:48 24:30 4:50
69 167 Steen Storgaard 48:25 13:33 23:48 24:37 4:50
70 371 Erik Marcussen NovoGruppens Løbeklub 48:35 13:42 24:00 24:34 4:52
71 332 Mikkel Mørck Madsen NovoGruppens Løbeklub 48:43 13:51 23:59 24:43 4:52
72 772 Joel Fisker 48:44 13:52 23:55 24:49 4:52
73 261 Jørgen Dahl NovoGruppens Løbeklub 48:55 14:03 24:27 24:28 4:54
74 759 Bjarne Søndergaard 48:56 14:04 24:42 24:14 4:54
75 66 Lars-Ivar Funch 48:58 14:05 24:31 24:26 4:54
76 558 Flemming Jensen KMD A/S 48:58 14:06 23:20 25:38 4:54
77 391 Søren Stender NovoGruppens Løbeklub 49:00 14:08 24:11 24:49 4:54
78 358 Jan Johannesen NovoGruppens Løbeklub 49:08 14:16 24:05 25:03 4:55
79 438 Jesper Hansen ALSO A/S 49:11 14:19 24:22 24:49 4:55
80 218 Niels Bronne Wilhelmsen SNIK 49:18 14:26 24:00 25:18 4:56
81 293 Peter Føns NovoGruppens Løbeklub 49:18 14:26 24:41 24:37 4:56
82 512 Joel fisker 49:43 14:51 24:30 25:13 4:58
83 582 OI Jakob 49:44 14:52 26:19 23:24 4:58
84 567 OI Jonas 49:45 14:52 26:17 23:27 4:59
85 721 Torben Petersen 49:45 14:53 24:15 25:29 4:59
86 581 OI Rasmus 49:48 14:56 26:19 23:29 4:59
87 313 Jens Berg NovoGruppens Løbeklub 49:55 15:03 25:03 24:51 5:00
88 201 Lars Damgaard SNIK 50:07 15:15 24:40 25:27 5:01
89 329 Jens Kruse NovoGruppens Løbeklub 50:08 15:16 24:19 25:49 5:01
90 762 Johnny Hundt Rødovre AC 50:34 15:41 25:20 25:13 5:03
91 580 Christian Paulsen GN NETCOM 50:41 15:49 24:38 26:02 5:04
92 264 Janos Kodra NovoGruppens Løbeklub 50:49 15:56 24:58 25:50 5:05
93 554 Steen Egeberg Pedersen KMD A/S 51:02 16:10 25:52 25:10 5:06
94 283 Morten Christensen NovoGruppens Løbeklub 51:20 16:28 25:59 25:20 5:08
95 344 Benjamin Risum NovoGruppens Løbeklub 51:49 16:57 25:18 26:30 5:11
96 172 Jørn Larsson Schneider Electric 51:54 17:02 24:59 26:55 5:11
97 712 Brian Nørtoft Berntsen 52:00 17:08 25:33 26:27 5:12
98 97 Jakob Borup Jakobsen Oticon A/S 52:00 17:08 25:36 26:24 5:12
99 747 Bent Andreasen Rødovre AC 52:04 17:12 25:12 26:51 5:12
100 584 Søren Traberg Herlevløberne 52:11 17:19 25:38 26:33 5:13
101 221 Per Rank SNIK 52:15 17:23 27:59 24:16 5:14
102 288 Niels Henriksen NovoGruppens Løbeklub 52:27 17:34 25:26 27:00 5:15
103 556 Ulf Rangholm Larsen KMD A/S 52:29 17:37 25:51 26:38 5:15
104 560 Morten Flyvholm KMD A/S 52:30 17:38 26:28 26:01 5:15
105 514 Jesper Rasmussen Rødovre AC 52:34 17:42 25:17 27:17 5:15
106 222 Kurt Vang Jensen SNIK 52:51 17:59 26:25 26:26 5:17
107 23 Thomas Rolsted 53:10 18:18 27:58 25:12 5:19
108 119 Simon Bolwig 53:20 18:28 26:45 26:34 5:20
109 770 Willy Hansen Frederiksberg IF 53:51 18:59 26:16 27:35 5:23
110 513 Niclas Fisker 53:56 19:04 26:49 27:07 5:24
111 761 David Pless 54:22 19:30 26:44 27:38 5:26
112 128 John Normann 55:25 20:33 26:26 28:59 5:32
113 720 Torben Lindblad Raben 55:53 21:01 28:06 27:46 5:35
114 578 Lars Kock Jensen GN NETCOM 56:27 21:35 26:51 29:36 5:39
115 94 Jens K. Dall 56:37 21:45 26:47 29:49 5:40
116 585 Lars Traberg ETCH 57:32 22:40 28:15 29:17 5:45
117 24 Bo Kjeldsen PULS 96 57:37 22:45 27:53 29:44 5:46
118 524 Lars Neupart 58:00 23:08 28:33 29:27 5:48
119 107 Carsten Bjerno Jerusalemskirken 58:12 23:20 27:38 30:34 5:49
120 452 Kenneth Rosfort 58:22 23:30 26:30 31:51 5:50
121 10 Ilker Ceylan Team Bispebjerg 58:35 23:43 26:57 31:37 5:52
122 354 Henrik Fischer Andersen NovoGruppens Løbeklub 58:35 23:43 29:06 29:28 5:52
123 465 Lars Kofoed 58:37 23:44 29:39 28:58 5:52
124 475 Bo Brink Laursen Leo Pharma A/S 58:46 23:54 28:18 30:28 5:53
125 574 Søren Skov Andersen GN NETCOM 59:12 24:19 29:36 29:35 5:55
126 325 Allan Nyrup NovoGruppens Løbeklub 1:00:56 26:04 29:30 31:25 6:06
127 557 Kenneth Bergquist Poulsen KMD A/S 1:01:34 26:42 30:49 30:44 6:09
128 586 Hans Lund Nielsen PULS 96 1:02:27 27:35 30:28 31:58 6:15
129 134 Michael Nissen EET 1:14:20 39:28 35:23 38:57 7:26

Kontakt Hareskovløbet

Vi modtager meget gerne ris og ros fra løberne, så vi kan blive endnu bedre til at arrangere løb

E-mail: hareskovlobet@gmail.com

| Indhold |

Opdateret 29. maj 2013.