Hareskovløbet

Forsiden
Indbydelse
Mail liste
Fotos 2010
Foto

Til oktober
arrangerer vi
Jonstrup Vang
Løbet

Jonstrup Vang Løbet

Hareskovløbet 2010

Resultatliste per 26. maj kl. 23.50

Ialt 513 løbere gennemførte det 21. Hareskovløb onsdag den 26. maj 2010, hvilket er rekord. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 5 km Kvinder (208 deltagere)
    Vundet af Sara Schou Kristensen i tiden 19:42.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (131 deltagere)
    Vundet af Karsten Mosegaard i tiden 17:44.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (59 deltagere)
    Vundet af Joan Bach i tiden 42:55.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (115 deltagere)
    Vundet af Andreas Groth i tiden 34:49.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.

  • Miniorienteringsløb (19 deltagere)


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Ernst & Young - Herlev
Adresse: Dynamovej 11, 2 2730 Herlev
Telefon: +45 3587 2140
Email: ey.herlev@dk.ey.com

Kvinder 5 km
Plac. Tid Nummer Navn Klub/firma Min/km
1 00:19:42 413 Sara Schou Kristensen Hareskov Håndbold 3:56
2 00:19:46 76 Rikke Norlig Søndersø Pigeløbeklub 3:57
3 00:21:00 502 Anita Eckardt Søndersø Pigeløbeklub 4:12
4 00:21:49 111 Kristine Rasmussen 4:22
5 00:22:04 88 Christine Møller-Jensen 4:25
6 00:22:55 309 Bente Schneider NovoGruppens Løbeklub 4:35
7 00:23:19 505 Laura Kjøller Petersen FIF  4:40
8 00:23:24 514 Solveig Petersen 4:41
9 00:23:40 78 Christina Pertical 4:44
10 00:23:46 166 Mai-brith Devald 4:45
11 00:23:49 222 Helle Nygaard NovoGruppens Løbeklub 4:46
12 00:23:52 45 Simone Frandsen 4:46
13 00:23:53 399 Lene Aavild SNIK 4:47
14 00:23:54 383 Susanne Junge SNIK 4:47
15 00:24:05 185 Kit Garde 4:49
16 00:24:08 313 Trine Ransby Christensen 4:50
17 00:24:24 87 Anne H. Fordsmann 4:53
18 00:24:26 290 Rikke Niebuhr NovoGruppens Løbeklub 4:53
19 00:24:39 186 Brit Bertram 4:56
20 00:24:43 416 Lene Jørgensen 4:57
21 00:24:47 273 Vibeke Skov Jensen NovoGruppens Løbeklub 4:57
22 00:24:50 232 Kirsten Scheel NovoGruppens Løbeklub 4:58
23 00:25:10 191 Josefin Lindeblom 5:02
24 00:25:15 243 Hanne Tynell NovoGruppens Løbeklub 5:03
25 00:25:36 180 Lise Lindvig 5:07
26 00:25:41 414 Anne Aggerholm Hareskov Håndbold 5:08
27 00:25:43 295 Lene Krogh NovoGruppens Løbeklub 5:09
28 00:25:45 231 Lone Løgstrup Kimer NovoGruppens Løbeklub 5:09
29 00:25:46 306 Yvonne Tølbøll Naim NovoGruppens Løbeklub 5:09
30 00:25:49 415 Camilla Omvik 5:10
31 00:25:51 509 Britt Ferling 5:10
32 00:25:55 532 Jeanette Vitting 5:11
33 00:25:56 518 Stine De Bang 5:11
34 00:25:57 85 Anja Dominicussen 5:11
35 00:26:07 376 Maibritt Timler SNIK 5:13
36 00:26:08 490 Ida Jonassen 5:14
37 00:26:10 501 Hanne Jonassen 5:14
38 00:26:12 240 Annette Santos NovoGruppens Løbeklub 5:14
39 00:26:14 118 Connie F. Johnsen 5:15
40 00:26:17 244 Lene Reinwald NovoGruppens Løbeklub 5:15
41 00:26:17 307 Kirsten Kähler NovoGruppens Løbeklub 5:15
42 00:26:22 192 Gitte Rosendal 5:16
43 00:26:39 195 Christina Orlien 5:20
44 00:26:42 165 Anette Devald 5:20
45 00:26:43 289 Heidi Olsen NovoGruppens Løbeklub 5:21
46 00:26:44 148 Kirsten Nielson KMD A/S 5:21
47 00:26:46 282 Pia Nyrup NovoGruppens Løbeklub 5:21
48 00:26:49 459 Kisten Jeppesen 5:22
49 00:26:53 95 Kirsten Bæk Andersen 5:23
50 00:26:55 83 Sirid Nolsøe 5:23
51 00:27:09 249 Tina Norup NovoGruppens Løbeklub 5:26
52 00:27:09 409 Majken Berghuis Pushy Mums 5:26
53 00:27:10 411 Line Schiermacher Pushy Mums 5:26
54 00:27:14 478 Barbera Kjems Elverhøj 5:27
55 00:27:16 82 Mette Blangshøj 5:27
56 00:27:16 219 Helle Davidsen NovoGruppens Løbeklub 5:27
57 00:27:18 210 Berit Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 5:28
58 00:27:19 338 Mia Møller Hareskov Håndbold 5:28
59 00:27:22 143 Dorthe Rathmann Bengtson KMD A/S 5:28
60 00:27:25 433 Lone Bach Nielsen 5:29
61 00:27:29 432 Tuk Bagger 5:30
62 00:27:32 281 Henriette Lysholdt NovoGruppens Løbeklub 5:30
63 00:27:40 482 Elisabeth larsen 5:32
64 00:27:41 248 Kristina Brun Mortensen NovoGruppens Løbeklub 5:32
65 00:27:45 254 Charlotte Bergmann NovoGruppens Løbeklub 5:33
66 00:27:46 68 Ida Godske-Hansen Nordea Ejendomme 5:33
67 00:27:49 227 Charlotte Kyhl NovoGruppens Løbeklub 5:34
68 00:27:49 260 Rikke Trap NovoGruppens Løbeklub 5:34
69 00:27:50 422 Maibrit Madsen 5:34
70 00:27:59 175 Marie-Louise Paludan 5:36
71 00:28:00 341 Amanda Krigslund Hareskov Håndbold 5:36
72 00:28:14 364 Mette Jensen SØAM 5:39
73 00:28:16 380 Vibeke Magnussen SNIK 5:39
74 00:28:16 567 Line larsen SØAM 5:39
75 00:28:17 256 Cecilie Sirak NovoGruppens Løbeklub 5:39
76 00:28:21 268 Nadja Møller Andersen NovoGruppens Løbeklub 5:40
77 00:28:23 213 Jaenette Wærn NovoGruppens Løbeklub 5:41
78 00:28:25 565 Jeanette Fønns 5:41
79 00:28:29 206 Pernille Allentoft NovoGruppens Løbeklub 5:42
80 00:28:36 320 Lone Simonsen 5:43
81 00:28:37 220 Birgit Østergaard NovoGruppens Løbeklub 5:43
82 00:28:38 214 Lone Vilhelmsen NovoGruppens Løbeklub 5:44
83 00:28:38 229 Hanne Boesgaard NovoGruppens Løbeklub 5:44
84 00:28:40 430 Gyrithe Ulrich 5:44
85 00:28:41 355 Anne O. Larsen SØAM 5:44
86 00:28:41 465 Charlotte Holmstrøm 5:44
87 00:28:42 105 Joan Jaque Herlev Løberne 5:44
88 00:28:49 97 Annette Baun Knudsen 5:46
89 00:28:50 43 Astrid Neergaard 5:46
90 00:28:55 9 Beatrice Kamoga EET Nordic A/S 5:47
91 00:28:57 215 Charlotte Østbo NovoGruppens Løbeklub 5:47
92 00:29:01 66 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 5:48
93 00:29:06 484 Jeanett Kiel 5:49
94 00:29:09 145 Dorte Merete Winde-Wiemer KMD A/S 5:50
95 00:29:12 303 Jannie Hansen NovoGruppens Løbeklub 5:50
96 00:29:23 337 Kathrine Hviid Holm Hareskov Håndbold 5:53
97 00:29:24 339 Signe Nielsen Hareskov Håndbold 5:53
98 00:29:25 146 Aase T. Pedersen KMD A/S 5:53
99 00:29:25 336 Mille Munck Jensen Hareskov Håndbold 5:53
100 00:29:27 350 Ellen Andersen Korning 5:53
101 00:29:27 508 Charlotte Dyrbye Tryg Vesta 5:53
102 00:29:29 221 Hanne Krigslund NovoGruppens Løbeklub 5:54
103 00:29:53 270 Jette Nielsen NovoGruppens Løbeklub 5:59
104 00:30:02 230 Ulla Rosenberg NovoGruppens Løbeklub 6:00
105 00:30:11 236 Tenna Hou Hansen NovoGruppens Løbeklub 6:02
106 00:30:13 237 Mette Bjørn Egede NovoGruppens Løbeklub 6:03
107 00:30:19 234 Charlotte Ceutner NovoGruppens Løbeklub 6:04
108 00:30:20 288 Susanne Nielsen NovoGruppens Løbeklub 6:04
109 00:30:21 545 Jutta Kjems 6:04
110 00:30:32 324 Lise Rasmussen 6:06
111 00:30:33 548 Lis Wilhelmsen TIK løberne 6:07
112 00:30:38 334 Caroline Nordby Hareskov Håndbold 6:08
113 00:30:40 335 Sophie Friis Hareskov Håndbold 6:08
114 00:30:41 522 Michelle Toxværd LSF 6:08
115 00:30:48 456 Malene Fey Nielsen 6:10
116 00:30:54 267 Helle Hassan NovoGruppens Løbeklub 6:11
117 00:30:55 417 Tina Marloth 6:11
118 00:30:58 198 Lene Neergaard 6:12
119 00:30:59 287 Janne Berg Larsen NovoGruppens Løbeklub 6:12
120 00:31:02 103 Mette Bischoff 6:12
121 00:31:03 104 Helle Strandskov 6:13
122 00:31:13 428 Marianne Larsen 6:15
123 00:31:17 266 Hanne Bodenhoff NovoGruppens Løbeklub 6:15
124 00:31:22 67 Charlotte Heier Nordea Ejendomme 6:16
125 00:31:27 23 Lene Høimark Terpe ALMENBO 6:17
126 00:31:31 379 Hanne Hastrup SNIK 6:18
127 00:31:39 370 Anne-Mette Sillehoved SØAM 6:20
128 00:31:40 52 Malene Westh Kofoed 6:20
129 00:31:40 420 Sandra N. Madsen 6:20
130 00:31:41 412 Jannie Mouritsen Pushy Mums 6:20
131 00:31:43 223 Henriette Schou NovoGruppens Løbeklub 6:21
132 00:31:45 292 Birgitte Denlow NovoGruppens Løbeklub 6:21
133 00:31:49 436 Margit Nielsen E&H 6:22
134 00:31:51 207 Tine Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 6:22
135 00:31:53 110 Marianne Kalsbøll 6:23
136 00:32:14 94 Jeannie Ter-Borch 6:27
137 00:32:19 37 Helle Schultz 6:28
138 00:32:25 524 Irene Toxværd LSF 6:29
139 00:32:32 133 Heidi Lorentzen Rygskolen 6:30
140 00:32:46 316 Hanne Hedeman 6:33
141 00:33:00 188 Ellinor Bülow 6:36
142 00:33:06 269 Lone Emborg Nielsen NovoGruppens Løbeklub 6:37
143 00:33:07 271 Laila G. Dam Christensen NovoGruppens Løbeklub 6:37
144 00:33:09 69 Mette W. Hansen Nordea Ejendomme 6:38
145 00:33:11 147 Maibritt Schyberg KMD A/S 6:38
146 00:33:13 474 Alice Madsen 6:39
147 00:33:15 64 Annette Rask 6:39
148 00:33:25 554 Kare Kaae TIK løberne 6:41
149 00:33:30 437 Mette Madsen E&H 6:42
150 00:33:40 208 Susanne Krogsgaard NovoGruppens Løbeklub 6:44
151 00:33:41 418 Marianne Johanson Blovstrød Løverne 6:44
152 00:33:46 555 Kerstin Petersson 6:45
153 00:33:49 212 Lone Vuholm NovoGruppens Løbeklub 6:46
154 00:33:49 342 Veronika Dillon Hareskov Håndbold 6:46
155 00:33:49 410 Anita Bork Pushy Mums 6:46
156 00:33:52 438 Susanne Weihe E&H 6:46
157 00:33:55 164 Anna Bøggild 6:47
158 00:34:00 22 Laila Anine Jensen ALMENBO 6:48
159 00:34:00 293 Irene Bøggild NovoGruppens Løbeklub 6:48
160 00:34:15 385 Anita Franck Sørensen SNIK 6:51
161 00:34:18 323 Amanda Bertelsen 6:52
162 00:34:18 332 Marie Lunde Hareskov Håndbold 6:52
163 00:34:19 211 Gitte Ter-Borch NovoGruppens Løbeklub 6:52
164 00:34:20 65 Margit Gustavsen Nordea Ejendomme 6:52
165 00:34:21 39 Aishah Jensen 6:52
166 00:34:27 343 Lillian Sørensen Korning 6:53
167 00:34:29 137 Cecilie Baun Knudsen 6:54
168 00:34:30 347 Karen Mathiesen Korning 6:54
169 00:34:37 35 Eva Adsersen Revisorerne Værløse 6:55
170 00:34:39 40 Charlotte Nielsen 6:56
171 00:34:40 258 Helle Merete Sonne NovoGruppens Løbeklub 6:56
172 00:34:45 179 Linda Lindvig 6:57
173 00:34:47 182 Kirsten Hundahl 6:57
174 00:34:56 298 Pia Baunbæk Kristiansen NovoGruppens Løbeklub 6:59
175 00:35:07 561 Jannie Wagner 7:01
176 00:35:10 516 Bjørg Brønsro 7:02
177 00:35:21 472 Lene Munk-Petersen 7:04
178 00:35:34 193 Malene Hvidsø 7:07
179 00:35:46 331 Tina Friis Hareskov Håndbold 7:09
180 00:35:46 333 Caroline Aabye Hareskov Håndbold 7:09
181 00:35:46 515 Sanne Bruun  7:09
182 00:35:48 161 Lisbeth Abrahamsen 7:10
183 00:35:52 108 Anni Kjær 7:10
184 00:35:54 92 Louise McKinstry 7:11
185 00:35:55 93 Joan Pietraszek 7:11
186 00:36:16 171 Hanne Petersen 7:15
187 00:36:16 172 Ditte Rude Petersen 7:15
188 00:36:22 131 Hanne Kassow Rygskolen 7:16
189 00:36:32 117 Emilie M. Pedersen 7:18
190 00:36:36 425 Lis Christiansen Gladsaxe 7:19
191 00:36:40 127 Susanne Talbro Rygskolen 7:20
192 00:36:42 130 Anne Lise Clausen Rygskolen 7:20
193 00:37:09 116 Cecilie M. Pedersen 7:26
194 00:37:20 366 Ulla Thiesen SØAM 7:28
195 00:37:55 101 Gitte Grauert Kildeholm OK 7:35
196 00:38:47 124 Birthe Andersen Rygskolen 7:45
197 00:40:24 129 Henriette Sørensen Rygskolen 8:05
198 00:40:41 128 Karin Jørgensen Rygskolen 8:08
199 00:40:44 125 Martha Kristensen Rygskolen 8:09
200 00:42:42 126 Kirsten Myding Rygskolen 8:32
201 00:42:51 123 Jette Birksøe Rygskolen 8:34
202 00:43:02 461 Grethe Larsen Rygskolen 8:36
203 00:43:03 132 Mette Bjørnebue Rygskolen 8:37
204 00:43:13 537 Camilla Flarup Gosvig 8:39
205 00:44:10 369 Frida Sillehoved SØAM 8:50
206 00:46:56 455 Heidi Bebe 9:23
207 00:48:35 197 Susan Jeppesson 9:43
208 00:49:07 506 Lotte Rasmussen 9:49
Kvinder 10 km
Plac. Tid Nummer Navn Klub/firma Min/km
1 00:42:55 402 Joan Bach SNIK 4:17
2 00:44:14 398 Regina Kanta SNIK 4:25
3 00:45:31 312 Katrine Thygesen NovoGruppens Løbeklub 4:33
4 00:46:36 471 Signe Ridderberg 4:40
5 00:47:12 403 Bibi Christensen SNIK 4:43
6 00:47:52 297 Helle Heibroch Petersen NovoGruppens Løbeklub 4:47
7 00:48:52 265 Christine Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 4:53
8 00:49:12 8 Pernille Hargaard BOSE A/S 4:55
9 00:49:13 7 Trine Clausen Hansen BOSE A/S 4:55
10 00:49:25 571 Helene Kemp Rødovre AC 4:57
11 0:49:29 480 karina Madsen 4:57
12 00:49:46 563 Henriette Johansen AK73 4:59
13 00:50:10 91 Hanne Bay Larsen 5:01
14 00:50:36 224 Hanne M Nielsen NovoGruppens Løbeklub 5:04
15 00:51:25 238 Naja Møller NovoGruppens Løbeklub 5:08
16 00:51:44 530 Minna Basbøll Herlev løberne 5:10
17 00:52:09 113 Lise Espersen Køge Atletik 5:13
18 00:52:43 476 Helle Bengtsen Degnemose Løberne 5:16
19 00:52:49 575 Katrine Witt 5:17
20 00:53:17 205 Hanne Packness NovoGruppens Løbeklub 5:20
21 00:53:31 533 Tina Siig 5:21
22 00:54:24 362 Hanne Sylvest SØAM 5:26
23 00:54:51 317 Birthe Sværke Andersen 5:29
24 00:54:56 395 Charlotte Schiødt SNIK 5:30
25 00:55:30 325 Vicki Hansen Logica 5:33
26 00:55:31 59 Simone Holgersen Sortimo 5:33
27 00:55:32 392 Kirsten Bjørklund SNIK 5:33
28 00:55:34 250 Agnete Zibert NovoGruppens Løbeklub 5:33
29 00:55:40 226 Annette Vestergaard NovoGruppens Løbeklub 5:34
30 00:55:40 302 Iben Hjelmsø NovoGruppens Løbeklub 5:34
31 00:55:49 141 Pia Buhl 5:35
32 00:55:50 142 Marina Blichfeldt 5:35
33 00:56:09 225 Trine Saugstrup NovoGruppens Løbeklub 5:37
34 00:56:28 408 Birgith Wiisbye SØAM 5:39
35 00:56:29 114 Merete H. Pedersen 5:39
36 00:56:30 310 Louise Jonasen NovoGruppens Løbeklub 5:39
37 00:57:02 16 Joan M. Petersen Rødovre AC 5:42
38 00:57:35 280 Anna Lise Sørensen NovoGruppens Løbeklub 5:46
39 00:58:05 363 Elin Jensen SØAM 5:48
40 00:58:27 573 Lisa Christiansen 5:51
41 00:58:52 135 Tina Vestergaard 5:53
42 00:59:08 60 Linda Holst Sortimo 5:55
43 00:59:21 318 Jane Bøjer 5:56
44 00:59:48 278 Henriette Broberg NovoGruppens Løbeklub 5:59
45 01:00:00 393 Kamma Bergstrøm SNIK 6:00
46 01:00:50 361 Lone Rosenfjeld SØAM 6:05
47 01:01:41 150 Berith Petersen KMD A/S 6:10
48 01:01:44 308 Kristina Jacobsen NovoGruppens Løbeklub 6:10
49 01:01:53 526 Rikke Clausen 6:11
50 01:01:56 257 Tanja Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 6:12
51 01:01:57 525 Mona Nielsen 6:12
52 01:02:56 162 Louise Pedersen 6:18
53 01:03:33 74 Signý Kristinsdóttir Nordea Ejendomme 6:21
54 01:04:16 272 Sanne Heitmann NovoGruppens Løbeklub 6:26
55 01:05:56 122 Melitha Løffler 6:36
56 01:06:18 523 Kristine LSF 6:38
57 01:10:40 442 Gitte Andersen Bornholms Heldagsskole 7:04
58 01:12:14 54 Lisa Rasmussen Sortimo 7:13
59 01:14:05 151 Lillian Wedsgaard KMD A/S 7:24
Mænd 5 km
Plac. Tid Nummer Navn Klub/firma Min/km
1 00:17:44 519 Karsten Mosegaard AK73 3:33
2 00:17:59 460 Jørgen Petersen-Bach 3:36
3 00:18:56 245 Anders Jespersen NovoGruppens Løbeklub 3:47
4 00:18:58 431 Bo Østergaard 3:48
5 00:19:03 1 Nicolaj Kjærulf EET Nordic A/S 3:49
6 00:19:14 528 Jakob Herløv Dynamo Dong 3:51
7 00:19:18 4 Flemming Mæng Ballerup OK 3:52
8 00:19:20 558 Kenneth Larsen Herlev løberne 3:52
9 00:19:44 488 Henning Søgaard 3:57
10 00:19:48 181 Jørgen Dam Chr. Hansen Gruppen 3:58
11 00:20:50 285 Thomas Svendsen NovoGruppens Løbeklub 4:10
12 00:20:53 535 Per Falkenberg Herlev løberne 4:11
13 00:20:54 487 Mads Jensen 4:11
14 00:20:59 513 Allan Funch FIF  4:12
15 00:21:00 374 Erik Kliim-Hansen SNIK 4:12
16 00:21:33 73 Jack Van Burleigh Nordea Ejendomme 4:19
17 00:21:38 541 Samuel B Bramming BAK 4:20
18 00:21:55 29 Niels Harthøj Data Respons 4:23
19 00:22:01 457 Jesper Hermund 4:24
20 00:22:03 521 Morten Siemoneit Skovløberne 4:25
21 00:22:09 46 Henrik Lodberg Olsen Oticon A/S 4:26
22 00:22:10 464 Kim Holmstrøm 4:26
23 00:22:12 454 Jesper Kallehauge Sparta 4:26
24 00:22:13 42 Michael Garde 4:27
25 00:22:29 136 Jonas Vestergaard 4:30
26 00:22:30 348 Frederik Korning Sørensen Korning 4:30
27 00:22:34 435 Lars Thomsen E&H 4:31
28 00:22:37 512 Nikolai Weber FIF  4:31
29 00:22:42 527 Rasmus Herløv Ballerup AK 4:32
30 00:22:42 544 Arne Kjems 4:32
31 00:22:51 345 Peter Korning Andersen Korning 4:34
32 00:23:16 550 Mads Wentfall State of the art 4:39
33 00:23:21 70 Steen Lauritsen Nordea Ejendomme 4:40
34 00:23:31 489 Nikolaj Vand 4:42
35 00:23:38 301 Ole Hvilsted Olsen NovoGruppens Løbeklub 4:44
36 00:23:44 242 Edson celso dos Santos NovoGruppens Løbeklub 4:45
37 00:23:48 167 Kim Devald 4:46
38 00:23:50 299 Dan Nielsen NovoGruppens Løbeklub 4:46
39 00:23:52 233 Henrik F. Andersen NovoGruppens Løbeklub 4:46
40 00:23:57 48 David Naim Oticon A/S 4:47
41 00:23:59 481 Daniel Larsen 4:48
42 00:24:10 36 René Schultz 4:50
43 00:24:10 546 Johan Dahl Data respons 4:50
44 00:24:21 389 René Mørch Sørensen SNIK 4:52
45 00:24:21 568 Carsten Bredahl 4:52
46 00:24:22 543 David Havmand 4:52
47 00:24:23 190 Henning Thomsen 4:53
48 00:24:25 458 Niels Jespersen 4:53
49 00:24:35 47 Jan Eric Jensen Oticon A/S 4:55
50 00:24:36 3 Casper Kjærulf EET Nordic A/S 4:55
51 00:24:40 319 Henrik Breer 4:56
52 00:24:42 503 Per Bo Jensen Seahorse EU 4:56
53 00:24:46 349 Michael Korning Sørensen Korning 4:57
54 00:24:49 564 Magnus Størum 4:58
55 00:25:08 486 Erik Nielsen 5:02
56 00:25:12 373 Jan Cederkvist SNIK 5:02
57 00:25:22 32 Torben Andersen Revisorerne Værløse 5:04
58 00:25:25 26 Rene Hartvigsen Rødovre AC 5:05
59 00:25:30 5 Claus Topp OK ØST, Birkerød 5:06
60 00:25:39 429 Jens Stausbøl 5:08
61 00:25:49 510 Jens Cristiansen KMD 5:10
62 00:25:52 96 Simon Baun Knudsen 5:10
63 00:25:53 473 Peter Mouritsen 5:11
64 00:26:04 381 Leif Nielsen SNIK 5:13
65 00:26:10 367 Kasper Østbo SØAM 5:14
66 00:26:23 371 Bjarne Wassmann 5:17
67 00:26:27 274 Jan Hoegh NovoGruppens Løbeklub 5:17
68 00:26:27 275 Hindhede Kjær NovoGruppens Løbeklub 5:17
69 00:26:45 424 Jørgen Kristensen 5:21
70 00:26:48 119 Thomas Litman Exiqon 5:22
71 00:26:51 477 Niels Lerbjerg Nielsen 5:22
72 00:26:52 572 Henning van der Muts 5:22
73 00:26:53 463 Michael Wolden 5:23
74 00:26:53 479 Jeppe Kjems CU Engineering 5:23
75 00:26:56 466 Thomas Holmstrøm 5:23
76 00:26:59 63 Henrik Bøje Svendsen 5:24
77 00:27:01 246 Frederik Jensen NovoGruppens Løbeklub 5:24
78 00:27:02 41 Gordon Lund 5:24
79 00:27:13 529 Per Holmstrøm 5:27
80 00:27:15 327 Torben Buch Logica 5:27
81 00:27:32 372 Johan Frolich 5:30
82 00:27:38 247 Henrik Bønlykke NovoGruppens Løbeklub 5:32
83 00:27:42 61 Michael Halpern-Nadel 5:32
84 00:27:50 160 Bjarne Kjær KMD A/S 5:34
85 00:27:52 378 Ole Damstedt SNIK 5:34
86 00:27:54 90 Gert Sørensen 5:35
87 00:28:09 98 Benny Bay Larsen 5:38
88 00:28:10 540 Morten Hejnfelt Team kaos 5:38
89 00:28:11 251 Jan Winther NovoGruppens Løbeklub 5:38
90 00:28:11 539 Nicklas Redel 5:38
91 00:28:15 547 Peter Dahl Data respons 5:39
92 00:28:19 62 Preben Rasmussen 5:40
93 00:28:20 30 Poul Kempf  Data Respons 5:40
94 00:28:32 51 Allan Madsen 5:42
95 00:28:35 377 Ole Sprøgel SNIK 5:43
96 00:28:47 448 Rasmus Seremet Rosenkjær Bornholms Heldagsskole 5:45
97 00:28:48 542 Jesper Bramming BAK 5:46
98 00:28:55 449 Tobias Rønne Larsen Bornholms Heldagsskole 5:47
99 00:29:05 485 Jeppe Kiel 5:49
100 00:29:13 189 Flemming Egede Slot 5:51
101 00:29:33 386 Flemming Sørensen SNIK 5:55
102 00:29:39 357 John Spenner SØAM 5:56
103 00:29:50 450 Mark Sund Bornholms Heldagsskole 5:58
104 00:29:52 71 Søren Roslyng Nordea Ejendomme 5:58
105 00:29:54 50 Max Bredsgaard EET Nordic A/S 5:59
106 00:30:42 107 Kaj Larsen 6:08
107 00:31:01 453 Henrik OL.Jørgensen Bornholms Heldagsskole 6:12
108 00:31:04 72 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 6:13
109 00:31:21 384 John Nielsen SNIK 6:16
110 00:31:37 382 Sven-Erik Hansen SNIK 6:19
111 00:31:47 421 Christopher fra Veksø 6:21
112 00:32:09 427 Jørgen Lougard 6:26
113 00:32:28 38 Nicolai Pallisborg 6:30
114 00:32:47 315 Mogens Kruse 6:33
115 00:33:33 434 Henrik Holmsgaard E&H 6:43
116 00:34:00 163 Lukas Bøggild 6:48
117 00:34:22 470 Lars Marlev Leo Pharma 6:52
118 00:34:28 351 Erik Andersen Korning 6:54
119 00:34:30 262 Thomas Knudsen NovoGruppens Løbeklub 6:54
120 00:34:54 447 Patrick Oliver Smidt Bornholms Heldagsskole 6:59
121 00:34:55 444 Silas Mortensen Bornholms Heldagsskole 6:59
122 00:35:07 559 Magnus 7:01
123 00:35:25 194 Torben Hvidsø 7:05
124 00:38:03 10 Claus Albér Borré EET Nordic A/S 7:37
125 00:40:37 13 Jon Bang EET Nordic A/S 8:07
126 00:42:03 467 Peter Dons Tychsen GN 8:25
127 00:43:12 536 Asbjørn Flarup Gosvig 8:38
128 00:43:26 451 Per Aagesen Folden Bornholms Heldagsskole 8:41
129 00:46:55 445 Jonas Hvid Johannesen Bornholms Heldagsskole 9:23
130 00:46:55 452 John Holm Poulsen Bornholms Heldagsskole 9:23
131 00:49:29 483 Lars Boss 9:54
Mænd 10 km
Plac. Tid Nummer Navn Klub/firma Min/km
1 00:34:48 259 Andreas Groth NovoGruppens Løbeklub 3:29
2 00:36:16 153 Jesper Dall-Hansen KMD A/S 3:38
3 00:36:37 531 Jeppe Basbøll Herlev løberne 3:40
4 00:37:11 352 Carsten Sillehoved SØAM 3:43
5 00:37:25 49 Anders Fredsgaard Nielsen Oticon A/S 3:45
6 00:37:54 358 Tonny Larsen SØAM 3:47
7 00:38:16 112 Jan G. Rasmussen 3:50
8 00:39:31 360 Klaus Østbo SØAM 3:57
9 00:39:59 77 Jes Chr. Knudsen 4:00
10 00:40:01 263 Jeppe G. Andersen NovoGruppens Løbeklub 4:00
11 00:40:02 517 Jørgen Nielsen FIF  4:00
12 00:40:19 356 Claus Lindbjerg SØAM 4:02
13 00:40:45 354 Brian Larsen SØAM 4:05
14 00:41:25 286 Jacob Valsborg NovoGruppens Løbeklub 4:09
15 00:41:41 353 Brian Lynge SØAM 4:10
16 00:42:00 157 Allan Block Møller KMD A/S 4:12
17 00:42:10 187 Brian Olsen 4:13
18 00:42:14 18 Rene Petersen Rødovre AC 4:13
19 00:42:52 75 Jari Smærup Nordea Ejendomme 4:17
20 00:43:14 300 Jes Knudsen NovoGruppens Løbeklub 4:19
21 00:43:17 419 Robert Christiansen Top Danmark 4:20
22 00:43:27 109 Anders Kalsbøll 4:21
23 00:43:27 217 Johan Holkmann Jacobsen NovoGruppens Løbeklub 4:21
24 00:43:29 28 Søren Hansen Data Respons 4:21
25 00:43:32 155 Michael Lindgren Aistrup KMD A/S 4:21
26 00:43:54 394 Per Bergstrøm SNIK 4:23
27 00:43:58 168 Henning Brendstrup 4:24
28 00:44:00 14 Nicklas Lausen EET Nordic A/S 4:24
29 00:44:09 279 Tom Pedersen NovoGruppens Løbeklub 4:25
30 00:44:21 511 Kim Knudsen FIF  4:26
31 00:44:30 359 Birk Nielsen SØAM 4:27
32 00:44:36 400 Michael Ottesen SNIK 4:28
33 00:44:52 504 Anders Christensen 4:29
34 00:45:00 283 Anders Dybdal Nielsen NovoGruppens Løbeklub 4:30
35 00:45:13 401 Bjørnar Ibsen SNIK 4:31
36 00:45:42 209 Jakob Rothe NovoGruppens Løbeklub 4:34
37 00:45:57 158 Lars Christoffersen KMD A/S 4:36
38 00:46:08 25 Erik Christensen Rødovre AC 4:37
39 00:46:10 556 Bo Zangenberg KMD 4:37
40 00:46:19 44 Jens Peter Nielsen EET Nordic A/S 4:38
41 00:46:27 21 Dennis Madsen Rødovre AC 4:39
42 00:46:32 27 Ole Finn Jakobsen 4:39
43 00:46:37 344 Jan S. Mathiesen Korning 4:40
44 00:46:38 549 Carsetn Lindeholm 4:40
45 00:46:56 368 Per Erik Jensen SØAM 4:41
46 00:47:00 570 Claus Jørgensen 4:42
47 00:47:04 520 Finn Andersen 4:42
48 00:47:07 569 Jan Kondrup Madsen 4:43
49 00:47:13 387 Roger Pellegrini SNIK 4:43
50 00:47:53 405 Dirk-André Pape Ballerup AK 4:47
51 00:47:59 462 John Zibert Leo Pharma 4:48
52 00:48:05 326 Anders Mikkelsen Logica 4:49
53 00:48:19 228 Claus Lyngeraa NovoGruppens Løbeklub 4:50
54 00:48:22 201 Erik Marcussen NovoGruppens Løbeklub 4:50
55 00:48:25 84 Erik Eriksen 4:50
56 00:48:42 6 Martin Bøgede Sørensen EET Nordic A/S 4:52
57 00:48:46 57 Casper Nielsen Sortimo 4:53
58 00:48:48 551 Per Rohwedder TIK løberne 4:53
59 00:49:04 304 Henrik Honore NovoGruppens Løbeklub 4:54
60 00:49:08 134 Henrik Sundberg 4:55
61 00:49:09 538 Henrik Asholt SDCatletik 4:55
62 00:49:11 388 Frank Moesgaard SNIK 4:55
63 00:49:12 468 Christian Paulsen GN 4:55
64 00:49:21 277 Jens Berg NovoGruppens Løbeklub 4:56
65 00:49:30 200 Simon Bolwig 4:57
66 00:49:32 115 Kim Melton 4:57
67 00:49:49 390 Nils Søegaard SNIK 4:59
68 00:49:53 439 Kasper Haaeman Bornholms Heldagsskole 4:59
69 00:49:58 216 Niels Henriksen NovoGruppens Løbeklub 5:00
70 00:50:11 423 Christian Helvad Logica 5:01
71 00:50:22 553 Bruno Kaal TIK løberne 5:02
72 00:50:28 17 Hans Lehmann Rødovre AC 5:03
73 00:50:31 426 Peter A. Nielsen Gladsaxe 5:03
74 00:50:52 20 Bent Andreasen Rødovre AC 5:05
75 00:51:08 264 Allan Thisted NovoGruppens Løbeklub 5:07
76 00:51:11 562 Karsten Wagner 5:07
77 00:51:12 560 Jeppe Wagner 5:07
78 00:51:39 311 Kasper Stotz NovoGruppens Løbeklub 5:10
79 00:51:53 120 Kenneth Bødker 5:11
80 00:52:03 252 Kenni Hartmeyer-Hald NovoGruppens Løbeklub 5:12
81 00:52:30 321 Peter Aalykke 5:15
82 00:52:31 440 Mads Neumann Sørensen Bornholms Heldagsskole 5:15
83 00:52:32 441 Dennis kaas Bornholms Heldagsskole 5:15
84 00:52:39 375 Jørgen Ivar Nielsen SNIK 5:16
85 00:52:42 159 Per Brunk KMD A/S 5:16
86 00:52:48 106 Michael Møller 5:17
87 00:53:01 534 Oliver Siig 5:18
88 00:53:10 89 Steen Sørensen 5:19
89 00:53:12 284 Henrik Nielsen NovoGruppens Løbeklub 5:19
90 00:53:17 296 Kim Pedersen NovoGruppens Løbeklub 5:20
91 00:53:44 391 Freddy Ove Petersen SNIK 5:22
92 00:53:49 443 Jens Mølsted Bornholms Heldagsskole 5:23
93 00:54:00 235 Jesper Abrahamsen NovoGruppens Løbeklub 5:24
94 00:54:09 58 Marc Troels-Smith Sortimo 5:25
95 00:54:18 469 Holger Bille 5:26
96 00:54:20 322 Jens K. Dall 5:26
97 00:54:27 475 Jørgen Hansen 5:27
98 00:54:31 566 Michael Bobsen 5:27
99 00:54:35 407 Ulrik Augsburg 5:28
100 00:55:14 557 Brian N. Berntsen 5:31
101 00:55:19 86 Niels Nørby Pedersen 5:32
102 00:55:33 203 Jan Ottesen NovoGruppens Løbeklub 5:33
103 00:55:39 261 Jørgen Siomka NovoGruppens Løbeklub 5:34
104 00:56:40 19 Stig Kongsborg Rødovre AC 5:40
105 00:57:36 507 Brian Madsen 5:46
106 00:58:28 574 Christian Laurberg 5:51
107 00:58:41 156 Eric M. Andersen KMD A/S 5:52
108 00:58:54 100 Lasse Boderskov Løbeklubben Dovendyr 5:53
109 00:59:10 346 Hans henrik sørensen Korning 5:55
110 00:59:16 154 Raimo Herluf Olsen KMD A/S 5:56
111 01:00:18 196 Flemming Duus Jensen 6:02
112 01:03:16 396 Arne V. Hansen SNIK 6:20
113 01:05:13 12 Steffen Boderskov Løbeklubben Dovendyr 6:31
114 01:05:19 365 Henning Curtsen SØAM 6:32
115 01:05:56 121 Claus Rasmussen 6:36
                                                                                                                      




Mini Orienteringsløb 2010                               0.9 km   8 K                                   
                                                  1(41)    2(42)    3(43)   4(44)   5(45)   6(46)   7(47)    8(48)       M                                           

     1      28 Mikkel Ottesen             5:39     0:08     0:48     1:31    1:58    3:34    4:22    4:39     5:08    5:39                                           
                                                   0:08     0:40     0:43    0:27    1:36    0:48    0:17     0:29    0:31                                           
     2      30 Thor                       5:49     0:11    -----    -----    2:18   -----    4:29    4:49     5:25    5:49                                           
                                                   0:11                      2:07            2:11    0:20     0:36    0:24                                           
     3      13 Malene Westh               5:56     0:13     0:59     1:48    2:21    3:53    4:26    4:51     5:23    5:56                                           
                                                   0:13     0:46     0:49    0:33    1:32    0:33    0:25     0:32    0:33                                           
     4      15 Anna Bengtson              6:26     0:11     0:56     1:54    2:30    4:25   -----   -----     5:58    6:26                                           
                                                   0:11     0:45     0:58    0:36    1:55                     1:33    0:28                                           
     5      22 Jørn Lindvig               7:08     0:11     1:07     2:00    2:33    4:47    5:23    5:46     6:27    7:08                                           
                                                   0:11     0:56     0:53    0:33    2:14    0:36    0:23     0:41    0:41                                           
     6      21 Jonas Lindvig              7:15     0:15     1:07     2:01    2:33    4:47    5:27    5:49     6:29    7:15                                           
                                                   0:15     0:52     0:54    0:32    2:14    0:40    0:22     0:40    0:46                                           
     7      32 Lukas                      7:21     0:10     0:52     2:04    2:53    4:40    5:16    5:50     6:24    7:21                                           
                                                   0:10     0:42     1:12    0:49    1:47    0:36    0:34     0:34    0:57                                           
     8      26 Johanne                    8:35     0:17     1:09     2:09    2:47    5:06    6:34    7:22     7:55    8:35                                           
                                                   0:17     0:52     1:00    0:38    2:19    1:28    0:48     0:33    0:40                                           
     9      27 Ellen                      9:02     0:20     1:18     2:27    3:12    5:56    6:48    7:30     8:16    9:02                                           
                                                   0:20     0:58     1:09    0:45    2:44    0:52    0:42     0:46    0:46                                           
    10      25 Thomas                     9:13     0:21     1:20     2:28    3:14    5:53    7:00    7:31     8:24    9:13                                           
                                                   0:21     0:59     1:08    0:46    2:39    1:07    0:31     0:53    0:49                                           
    11      12 Fedt nok pige nr 2         9:38     0:15    -----    -----    2:18    4:08    7:41    8:11     8:50    9:38                                           
                                                   0:15                      2:03    1:50    3:33    0:30     0:39    0:48                                           
    12      11 Fedt nok pige nr 1         9:42     0:15    -----    -----    2:22    4:08    7:46    8:16     8:54    9:42                                           
                                                   0:15                      2:07    1:46    3:38    0:30     0:38    0:48                                           
    13      23 Iben                      10:09     0:27     2:24     4:06    4:48    7:10    8:03    8:40     9:32   10:09                                           
                                                   0:27     1:57     1:42    0:42    2:22    0:53    0:37     0:52    0:37                                           
    14      24 Liva                      10:34     0:29     2:40     4:09    4:54    7:30    8:19    8:52     9:38   10:34                                           
                                                   0:29     2:11     1:29    0:45    2:36    0:49    0:33     0:46    0:56                                           
    15      14 Cirkeline Bräuner         11:40     0:12     0:58     3:53    4:20    6:49    7:35    8:19     9:07   11:40                                           
                                                   0:12     0:46     2:55    0:27    2:29    0:46    0:44     0:48    2:33                                           
    16      33 Magnus, Jonas             12:20     0:09     0:50     8:20    8:52   10:29   11:03   11:28    11:54   12:20                                           
                                                   0:09     0:41     7:30    0:32    1:37    0:34    0:25     0:26    0:26                                           
    17      31 Anna                      12:24     0:13     1:13     2:45    3:30    5:59    9:49   10:24    11:29   12:24                                           
                                                   0:13     1:00     1:32    0:45    2:29    3:50    0:35     1:05    0:55                                           
    18      17 Matilde                   18:09     0:44     3:13     5:07    6:36   11:55   14:23   15:16    16:54   18:09                                           
                                                   0:44     2:29     1:54    1:29    5:19    2:28    0:53     1:38    1:15                                           
    19      16 Johanne                   18:16     0:48     3:10     5:10    6:35   11:55   14:27   15:21    16:45   18:16                                           
                                                   0:48     2:22     2:00    1:25    5:20    2:32    0:54     1:24    1:31                                           



Kontakt stævneleder

Frank Rasmussen
Stærevej 2, 3. th.
2400 København NV.
Tlf: 3819 8958.
E-mail: franklr@ofir.dk

| Indhold |

Opdateret 27. maj 2010.