Hareskovløbet

Forsiden
Indbydelse
Mail liste
Fotos 2006
Foto

Til oktober
arrangerer vi
Jonstrup Vang
Løbet

Jonstrup Vang Løbet

Hareskovløbet 2009

Resultatliste per 27. maj kl. 23.30

Ialt 440 løbere gennemførte det 20. Hareskovløb onsdag den 27. maj 2009. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 5 km Kvinder (152 deltagere)
    Vundet af Vibeke Hansen i tiden 20:01.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (140 deltagere)
    Vundet af Erik Zobel i tiden 16:30.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (42 deltagere)
    Vundet af Mette Møhncke i tiden 39:20.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (106 deltagere)
    Vundet af Jeppe Bastøll i tiden 36:01.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.

  • Miniorienteringsløb (22 deltagere)


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Ernst & Young - Herlev
Adresse: Dynamovej 11, 2 2730 Herlev
Telefon: +45 3587 2140
Email: ey.herlev@dk.ey.com

Kvinder 5 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/klub Min/km
1 00:20:01 229 Vibeke Hansen SNIK Atletik 4.00
2 00:20:51 228 Regina Kanta SNIK Atletik 4.17
3 00:20:59 494 Linda Grøndal 4.20
4 00:21:21 418 Christine Riis Team Riis 4.27
5 00:21:28 149 Julie Pio Trampe 4.29
6 00:21:51 132 Gitte Nørholt 4.37
7 00:22:29 287 Julie Rosbo NovoGruppen 4.50
8 00:22:32 390 Lise Holmstrøm 4.51
9 00:22:49 27 Kristine Rasmussen 4.56
10 00:23:15 299 Bente Schneider NovoGruppen 4.65
11 00:23:46 164 Nynne Néle Larsen Metronome Productions A/S 4.75
12 00:23:46 493 Maria Holmstrøm Cooper 4.75
13 00:23:53 209 Lene Aavild SNIK Atletik 4.78
14 00:23:56 271 Hanne Tynell NovoGruppen 4.79
15 00:24:03 343 Sarah Pedersen 4.81
16 00:24:16 304 Kirsten Scheel NovoGruppen 4.85
17 00:24:18 1 Kit Garde Hareskov Gazellerne 4.86
18 00:24:22 372 Connie Emma Laudrup Euler Hermes Løbeklub 4.87
19 00:24:23 97 Maj-Britt Heinemann 4.88
20 00:24:28 122 Caroline Bourtup Børnehuset Bøgely 4.89
21 00:24:35 471 Mia Jensen 4.92
22 00:24:45 310 Hanne M Nielsen NovoGruppen 4.95
23 00:24:46 427 Birgitte Meibom 4.95
24 00:25:00 170 Marie Louise Sandstrøm Metronome Productions A/S 5.00
25 00:25:10 419 Kirsten Kristensen 5.03
26 00:25:14 336 Hanne Thorsgaard Rødovre AC 5.05
27 00:25:22 401 Hanne Falkenberg Herlev Løberne 5.07
28 00:25:24 16 Jeanette Vitting 5.08
29 00:25:25 449 Hanne Jonassen Placebo Pharma 5.08
30 00:25:50 470 Maja Munch 5.17
31 00:25:51 312 Lone Løgstrup Kimer NovoGruppen 5.17
32 00:25:59 40 Camilla Lind KMD 5.20
33 00:26:01 451 Claudia Kjeldgaard DIA 5.20
34 00:26:12 301 Yvonne Tølbøll Naim NovoGruppen 5.24
35 00:26:16 261 Ulla Bing NovoGruppen 5.25
36 00:26:21 168 Nynne Nuvå Hall Metronome Productions A/S 5.27
37 00:26:40 118 Kristina Kofoed Børnehuset Bøgely 5.33
38 00:26:53 364 Vibeke Smidt 5.38
39 00:27:00 94 Birgitte Adelgaard 5.40
40 00:27:01 171 Tina Christensen Metronome Productions A/S 5.40
41 00:27:07 465 Peter Lind 5.42
42 00:27:12 354 Kirsten Jeppesen 5.44
43 00:27:16 466 Lone Bach Nielsen 5.45
44 00:27:28 352 Julie F. Jørgensen 5.49
45 00:27:38 278 Rikke Bjerring Andersen NovoGruppen 5.53
46 00:27:41 357 Mette H Stub PI 5.54
47 00:27:45 195 Ilse Hansen SNIK Atletik 5.55
48 00:27:46 264 Lena Venø Bundesen NovoGruppen 5.55
49 00:27:50 227 Marianne Glinvad Andersen SNIK Atletik 5.57
50 00:27:59 478 Ketty Rowedder TIK Løberne 5.60
51 00:28:00 158 Lise Lindvig 5.60
52 00:28:01 302 Ulla Veitland NovoGruppen 5.60
53 00:28:07 109 Birgitte Anthony Wamsler 5.62
54 00:28:12 389 Charlotte Holmstrøm 5.64
55 00:28:13 263 Karin Rose NovoGruppen 5.64
56 00:28:23 221 Ida Hoeck SNIK Atletik 5.68
57 00:28:30 2 Britt Bertram Hareskov Gazellerne 5.70
58 00:28:48 167 Janna Grangaard Metronome Productions A/S 5.76
59 00:28:50 21 Sirid Nolsøe 5.77
60 00:28:51 145 Annikki L.-Mølgaard 5.77
61 00:28:55 225 Dorthe Munktved SNIK Atletik 5.78
62 00:28:58 479 Lis Wilhelmsen TIK Løberne 5.79
63 00:29:02 11 Ginta Falkenskov 5.81
64 00:29:05 269 Hanne Boesgaard NovoGruppen 5.82
65 00:29:07 117 Line Ahmt Nielsen Børnehuset Bøgely 5.82
66 00:29:12 260 Ulla Rosenberg NovoGruppen 5.84
67 00:29:15 262 Tenna Hou Hansen NovoGruppen 5.85
68 00:29:19 255 Charlotte Zeutner NovoGruppen 5.86
69 00:29:20 288 Ewy Hein Møller NovoGruppen 5.87
70 00:29:21 382 Helle Pia Nielsen 5.87
71 00:29:24 35 Kit Koefoed 5.88
72 00:29:27 329 Anne Mette Oddsen Hempel A/S 5.89
73 00:29:28 303 Majbritt Hansen NovoGruppen 5.89
74 00:29:28 326 Eva Larsen Hempel A/S 5.89
75 00:29:33 162 Anne Buch Metronome Productions A/S 5.91
76 00:29:36 257 Rikke Festersen NovoGruppen 5.92
77 00:29:43 13 Kristina Fobian 5.94
78 00:29:43 371 Inger Stork 5.94
79 00:29:44 273 Lisbeth Kalum NovoGruppen 5.95
80 00:29:45 373 Charlolle Pedersen Euler Hermes Løbeklub 5.95
81 00:29:52 398 Lise Jensen 5.97
82 00:29:56 400 Frederikke Stærgaard 5.99
83 00:30:05 285 Eva Vengel Nielsen NovoGruppen 6.02
84 00:30:09 280 Henriette Schou NovoGruppen 6.03
85 00:30:11 314 Jeanette Dan Møller NovoGruppen 6.04
86 00:30:17 161 Anne Edelsgaard Metronome Productions A/S 6.06
87 00:30:18 347 Conni Falkner Nordialaw 6.06
88 00:30:21 435 Helle Andersen 6.07
89 00:30:33 399 Bente Stærgaard 6.11
90 00:30:34 283 Marianne Skriver NovoGruppen 6.11
91 00:30:37 411 Pia Gundel 6.12
92 00:30:38 226 Kirsten Bjørklund SNIK Atletik 6.13
93 00:30:39 186 Nina Lybek Schaltz 6.13
94 00:30:40 185 Benedikte Scaltz 6.13
95 00:30:44 266 Janne Berg Larsen NovoGruppen 6.15
96 00:30:49 496 Ulla Marslew MIG 6.16
97 00:30:59 296 Susanne Nielsen NovoGruppen 6.20
98 00:31:02 256 Linda Vejlgaard NovoGruppen 6.21
99 00:31:04 237 Regitze Rønstrup Nordea Ejendomme 6.21
100 00:31:10 150 Jette Pio Trampe 6.23
101 00:31:10 366 Sanne Nielsen 6.23
102 00:31:15 159 Britt Adamczyk Metronome Productions A/S 6.25
103 00:31:26 134 Karina Stenberg Knudsen Radiometer 6.29
104 00:31:26 443 Pia Loran 6.29
105 00:31:44 408 Stine Villumsen 6.35
106 00:31:48 116 Helle Rasmussen Børnehuset Bøgely 6.36
107 00:31:49 253 Hanne Krigslund NovoGruppen 6.36
108 00:31:51 306 Marianne Lytzen NovoGruppen 6.37
109 00:31:53 98 Katrine Søegaard 6.38
110 00:32:22 374 Jette Spaun Nielsen Euler Hermes Løbeklub 6.47
111 00:32:31 235 Charlotte Heier Nordea Ejendomme 6.50
112 00:32:33 284 Jette Søe NovoGruppen 6.51
113 00:32:45 114 Bettina Risgaard Stillits Børnehuset Bøgely 6.55
114 00:32:47 305 Sandie Olesen NovoGruppen 6.56
115 00:32:51 432 Allice Rasmussen 6.57
116 00:32:56 14 Anni Kjær 6.59
117 00:33:08 248 Jeanette Dan NovoGruppen 6.63
118 00:33:08 426 Inge Meibom 6.63
119 00:33:11 238 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 6.64
120 00:33:24 385 Lene Gute Koch 6.68
121 00:33:31 495 Trine Borelli KFIU 6.70
122 00:33:43 236 Margit Gustavsen Nordea Ejendomme 6.74
123 00:33:46 430 Mille Pedersen 6.75
124 00:33:49 485 Tina Nedahl 6.76
125 00:33:56 20 Aishah Jensen 6.79
126 00:34:00 490 Susanne Pedersen 6.80
127 00:34:05 486 Else Nedahl 6.82
128 00:34:08 154 Danka Barjaktarovic Furesø Revision 6.83
129 00:34:14 19 Heidi Bebe 6.85
130 00:34:15 106 Anne Christensen 6.85
131 00:34:23 462 Lone Molsted 6.88
132 00:34:58 498 Kirsten Bech 6.99
133 00:35:01 155 Annette Rask Furesø Revision 7.00
134 00:35:05 107 Pia Bøgel Hansen 7.02
135 00:35:17 32 Inge Jensen 7.06
136 00:35:18 33 Charlotte Krusaa 7.06
137 00:35:22 217 Anita Franck Sørensen SNIK Atletik 7.07
138 00:35:37 18 Lotte Jensen 7.12
139 00:35:45 120 Lillian Godsk Børnehuset Bøgely 7.15
140 00:35:50 274 Lone Vuholm NovoGruppen 7.17
141 00:36:19 22 Charlotte Nielsen 7.26
142 00:36:29 100 Amielin Nannestad 7.30
143 00:37:28 157 Linda Lindvig 7.49
144 00:38:04 467 Hanne Fog Petersen 7.61
145 00:38:28 384 Bente Nørskov 7.69
146 00:38:49 153 Julia Radovici Furesø Revision 7.76
147 00:39:07 123 Gitte Clarke Børnehuset Bøgely 7.82
148 00:39:22 28 Lene Christiansen 7.87
149 00:39:24 453 Jannie Wagner 7.88
150 00:40:46 29 Nadja Sørensen 8.15
151 00:42:44 258 Ragnhild Mogensen NovoGruppen 8.55
152 00:53:57 17 Charlotte Lund 10.79
Kvinder 10 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/klub Min/km
1 00:39:20 360 Mette Møhncke Bagsværd Atletik Club 3.93
2 00:42:09 213 Anette Bergstrøm SNIK Atletik 4.22
3 00:42:16 202 Joan Bach SNIK Atletik 4.23
4 00:45:19 381 Signe Ridderberg 4.53
5 00:46:52 344 Camilla Hammer Haretri 4.69
6 00:46:58 201 Bibi Christensen SNIK Atletik 4.70
7 00:48:08 331 Cathrine Fischlein Herlev Løbe og Atletikklub 4.81
8 00:48:35 246 Helle Nygaard NovoGruppen 4.86
9 00:49:35 292 Helle Heibroch NovoGruppen 4.96
10 00:50:42 215 Conni Vang Jensen SNIK Atletik 5.07
11 00:50:45 313 Rikke Niebuhr NovoGruppen 5.08
12 00:51:24 497 Annie Lanholz Herlev Løberne 5.14
13 00:51:52 428 Lise Espersen Køge Atletik 5.19
14 00:52:23 300 Jose Arnau NovoGruppen 5.24
15 00:52:52 125 Tina Rasmussen 5.29
16 00:52:54 492 Helene Brandi 5.29
17 00:53:04 252 Naja Møller NovoGruppen 5.31
18 00:54:27 388 Anja A. Hansen 5.45
19 00:55:05 431 Merete Pedersen 5.51
20 00:55:23 190 Sonia Gasull-Wrisberg AK 73 5.54
21 00:55:23 342 Lillian Rønn Rasmussen Oticon 5.54
22 00:55:56 341 Lis Larsen Oticon 5.59
23 00:56:03 173 Christine Bomholt 5.61
24 00:56:11 211 Maibritt Timler SNIK Atletik 5.62
25 00:56:24 206 Nini Soja SNIK Atletik 5.64
26 00:56:30 75 Anne Holm 5.65
27 00:56:37 233 Charlotte Schiødt SNIK Atletik 5.66
28 00:56:49 361 Anitta Hansen 5.68
29 00:57:29 71 Anita Rybak 5.75
30 00:57:36 223 Hanne Haastrup SNIK Atletik 5.76
31 00:58:55 91 Anette Bank 5.89
32 00:58:57 90 Ane Eggert 5.90
33 00:58:57 322 Susan Ea Rasmussen Technolution A/S 5.90
34 00:59:55 89 Marie-Louise Paludan 5.99
35 01:00:48 387 Mette Marie Knudsen Mach 6.08
36 01:01:06 8 Helle Størum 6.11
37 01:03:19 175 Vibeke Petersen 6.33
38 01:03:21 376 Elsebeth Larsen 6.34
39 01:05:32 174 Bente Jørgensen 6.55
40 01:06:09 5 Anne Sønder Larsen 6.62
41 01:06:27 4 Gitte Sønder Larsen 6.65
42 01:07:10 176 Linda Kragh 6.72
Mænd 5 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/klub Min/km
1 00:16:30 80 Erik Zobel 3.30
2 00:17:02 454 Carsten Stillehoved SØAM 3.41
3 00:17:20 377 Jacob Holm 3.47
4 00:17:34 250 Anders Johansen NovoGruppen 3.51
5 00:17:41 422 Bjørn Ebdrup 3.54
6 00:18:19 417 Torben Riis Team Riis 3.66
7 00:18:29 66 Palle Møller Nielsen MAN B&W Running Team 3.70
8 00:18:52 276 Johan Holkmann Jacobsen NovoGruppen 3.77
9 00:19:03 130 Flemming Mæng Ballerup Ok 3.81
10 00:19:06 464 Bo Østergaard 3.82
11 00:19:10 499 Stephan Jensen Skovløberne 3.83
12 00:19:31 409 Henrik Villumsen 3.90
13 00:19:42 320 Peter Magnussen I.F. Anhydro 3.94
14 00:19:47 475 Lars Boss Brolægger Lars Boss 3.96
15 00:19:53 85 Miguel Del Pino 3.98
16 00:20:11 488 Jesper Nielsen Sparta 4.04
17 00:20:12 265 Jesper Vejlgaard NovoGruppen 4.04
18 00:20:14 335 Svend Bradtbjerg Rødovre AC 4.05
19 00:20:18 48 Mikkel Kappel Datarespons 4.06
20 00:20:25 468 Torben Karlshøj Herlev Løberne 4.08
21 00:20:31 49 René Kappel Jensen Datarespons 4.10
22 00:20:42 62 Jeppe Hvelplund MAN B&W Running Team 4.14
23 00:20:57 473 Mickael Jønson TRI 4 4.19
24 00:21:03 47 Lars Christoffersen Datarespons 4.21
25 00:21:11 402 Per Falkenberg Herlev Løberne 4.24
26 00:21:28 141 Niels Linsaa Segmanta 4.29
27 00:21:32 472 Michael Jensen 4.31
28 00:21:34 289 Carsten Madsen NovoGruppen 4.31
29 00:21:38 234 Lars Engel Svensson 4.33
30 00:21:44 77 Jack Jørgensen 4.35
31 00:21:51 379 Jens Behrend Polypeptide 4.37
32 00:21:53 397 Mads Jensen 4.38
33 00:21:54 193 Ole Tidemann AK 73 4.38
34 00:21:54 480 Samuel Bramming BAK Bramming 4.38
35 00:21:55 491 Erik Hansen 4.38
36 00:22:00 239 Steen Lauritsen Nordea Ejendomme 4.40
37 00:22:05 199 Leif Nielsen SNIK Atletik 4.42
38 00:22:16 137 Lars-Emil Hennigsen Radiometer 4.45
39 00:22:17 291 Henrik F. Andersen NovoGruppen 4.46
40 00:22:19 184 Bjarne R. Mikkelsen Logica 4.46
41 00:22:31 391 Kim Holmstrøm 4.50
42 00:22:37 222 Erik Kliim-Hansen SNIK Atletik 4.52
43 00:22:42 403 Helge Lykkegaard 4.54
44 00:22:55 68 Lars Korsby Sørensen MAN B&W Running Team 4.58
45 00:22:56 297 Jan Winther NovoGruppen 4.59
46 00:22:57 36 Morten Asaa 4.59
47 00:22:57 69 Thomas Thomsen MAN B&W Running Team 4.59
48 00:23:13 483 Steen Andersen 4.64
49 00:23:15 460 Bjørn Funch Nielsen 4.65
50 00:23:19 64 Hans Skafte Larsen MAN B&W Running Team 4.66
51 00:23:29 290 Frederik Jensen NovoGruppen 4.70
52 00:23:33 165 Stig Reinicke Metronome Productions A/S 4.71
53 00:23:33 455 Gustav Stillehoved SØAM 4.71
54 00:23:39 282 Dan Nielsen NovoGruppen 4.73
55 00:23:41 459 Thor Jørgensen 4.74
56 00:23:45 251 Henning Gustafsson NovoGruppen 4.75
57 00:23:55 424 Erik Nielsen Forsvaret 4.78
58 00:23:55 43 Flemming Jensen KMD 4.78
59 00:24:05 76 Henning Thomsen 4.82
60 00:24:09 324 Søren Iversen Technolution A/S 4.83
61 00:24:14 476 Nikolaj Vand 4.85
62 00:24:15 414 Jan Gram 4.85
63 00:24:17 67 Allan Juul Larsen MAN B&W Running Team 4.86
64 00:24:22 23 Peter Henriksen 4.87
65 00:24:40 126 Simon Bønløkke Furesø Løbeklub 4.93
66 00:24:42 131 Claus Topp Ok Øst, Birkerød 4.94
67 00:24:43 433 Jens Christiansen KMP 4.94
68 00:24:45 294 Jørgen Hindhede Kjær NovoGruppen 4.95
69 00:24:45 355 Niels Jespersen 4.95
70 00:24:51 463 Jens Stavsøll 4.97
71 00:24:54 275 Jesper Abrahamsen NovoGruppen 4.98
72 00:24:58 461 Carsten Schrøder 4.99
73 00:25:13 115 Stig Stillits Børnehuset Bøgely 5.04
74 00:25:17 423 Knud Riis Team Riis 5.06
75 00:25:19 86 Martin Del Pino 5.06
76 00:25:23 79 Gordon Lund 5.08
77 00:25:26 61 Niels Kristian Jensen MAN B&W Running Team 5.09
78 00:25:42 375 Jens Julsø Euler Hermes Løbeklub 5.14
79 00:25:43 268 Jan Ottesen NovoGruppen 5.14
80 00:25:46 425 Niels Levbjerg Nielsen 5.15
81 00:25:48 26 Jonas Hansson Team Bueparken 5.16
82 00:25:53 44 Torben Sonne KMD 5.18
83 00:25:56 42 Jørgen Munk Nielsen KMD 5.19
84 00:25:58 60 Morten Laursen MAN B&W Running Team 5.19
85 00:26:02 394 Mogens Jensen BOK 5.21
86 00:26:04 450 Lars H Pedersen Placebo Pharma 5.21
87 00:26:06 487 Per Bo Jensen JA 5.22
88 00:26:12 469 John West Forsvaret Nyholm 5.24
89 00:26:46 392 Thomas Holmstrøm 5.35
90 00:26:49 124 Per Holmstrøm 5.36
91 00:26:55 46 Raimo Herluf Olsen KMD 5.38
92 00:27:01 198 Frank Moesgaard SNIK Atletik 5.40
93 00:27:02 196 Michael Ottesen SNIK Atletik 5.41
94 00:27:05 24 Martin Henriksen 5.42
95 00:27:10 439 Finn Hansen 5.43
96 00:27:13 78 Frank S. Petersen 5.44
97 00:27:18 37 Eric Andersen KMD 5.46
98 00:27:27 353 Jan Frederiksen 5.49
99 00:27:42 129 Rune Bundesen 5.54
100 00:27:43 182 Asger Hjerl Logica 5.54
101 00:27:50 241 Peter Toft Nordea Ejendomme 5.57
102 00:27:54 152 Preben Rasmussen Furesø Revision 5.58
103 00:27:56 108 Ole Anthony Wamsler 5.59
104 00:28:04 441 Magnus Guldberg 5.61
105 00:28:04 442 Henrik Guldberg 5.61
106 00:28:09 346 Christian Vinding Thomsen Nordialaw 5.63
107 00:28:16 231 Ole Sprøgel SNIK Atletik 5.65
108 00:28:16 281 Flemming Nielsen NovoGruppen 5.65
109 00:28:25 421 Peter Kristensen 5.68
110 00:28:26 420 Eigil Baltzersen 5.69
111 00:28:30 51 Henrik Madsen Datarespons 5.70
112 00:28:51 410 Jan Nimb 5.77
113 00:28:54 10 Anders Falkenskov 5.78
114 00:29:03 9 John Lund 5.81
115 00:29:04 489 Jørgen Pedersen 5.81
116 00:29:16 39 Christian Gjerulff KMD 5.85
117 00:29:18 105 Kim Christensen 5.86
118 00:29:22 101 Paw Christensen 5.87
119 00:29:50 65 Steen Esra Rasmussen MAN B&W Running Team 5.97
120 00:30:19 135 Mogens Rasmussen Radiometer 6.06
121 00:30:22 436 Dan Andersen 6.07
122 00:30:50 230 Ole Brusch SNIK Atletik 6.17
123 00:30:57 240 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 6.19
124 00:31:06 99 Ulrich Aittomaki 6.22
125 00:31:11 370 Daniel Weireich Slagelse Brand og Redning 6.24
126 00:31:14 412 Gert Fisker 6.25
127 00:31:16 413 Kim Elster 6.25
128 00:31:44 242 Palle Gyldenløve Nordea Ejendomme 6.35
129 00:32:20 383 Henrik Gutte Koch 6.47
130 00:32:39 386 Hans-Henrik Olsen 6.53
131 00:33:26 349 Preben Svovlgaard Larsen 6.69
132 00:34:10 232 Sven-Erik Hansen SNIK Atletik 6.83
133 00:34:13 15 Carsten Theilgaard Herlevløberne 6.84
134 00:34:58 146 Torben Mølgaard 6.99
135 00:35:18 30 Per Holger Jørgensen 7.06
136 00:35:50 272 Jens Larsen NovoGruppen 7.17
137 00:36:30 102 Rudi Frisch 7.30
138 00:39:11 457 Magnus Wagner 7.84
139 00:40:46 31 Mark Christiansen 8.15
140 01:01:48 63 Jan Holst MAN B&W Running Team 12.36
Mænd 10 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/klub Min/km
1 00:36:01 396 Jeppe Bastøll 3.60
2 00:37:16 188 Morten Lindenfalk 3.73
3 00:38:04 249 Søren Damgaard Hørdum NovoGruppen 3.81
4 00:38:09 339 Anders Fredsgaard Nielsen Oticon 3.82
5 00:38:58 395 Michael Jaque Herlev Løberne 3.90
6 00:39:17 73 Jan G Rasmussen Topdanmark 3.93
7 00:39:17 334 Gert Helmersen Rødovre AC 3.93
8 00:39:35 405 Jørgen Nielsen 3.96
9 00:39:42 72 Max Mathiesen Topdanmark 3.97
10 00:40:12 219 Jan Petersen SNIK Atletik 4.02
11 00:40:14 203 Klaus Kristiansen SNIK Atletik 4.02
12 00:40:19 434 Per Andersen 4.03
13 00:40:53 244 Jari Smærup Nordea Ejendomme 4.09
14 00:41:10 338 Jes Chr. Knudsen 4.12
15 00:41:15 406 Søren Møller Nielsen 4.13
16 00:41:30 128 Troels Ravn 4.15
17 00:41:39 205 Bent Andersen SNIK Atletik 4.17
18 00:41:46 445 Brian Lynge SØAM 4.18
19 00:42:08 279 Thomas Svendsen NovoGruppen 4.21
20 00:42:17 340 Henrik Lodberg Olsen Oticon 4.23
21 00:42:20 110 Jørgen Dam 4.23
22 00:42:24 138 Søren Mikkelsen Radiometer 4.24
23 00:42:33 404 Søren K. Christiansen 4.26
24 00:42:49 224 Bjørnar Ibsen SNIK Atletik 4.28
25 00:42:56 307 Jes Knudsen NovoGruppen 4.29
26 00:43:00 363 Jakob Lind Tolborg Løbeklubben på Facebook 4.30
27 00:43:03 204 Per Bergstrøm SNIK Atletik 4.31
28 00:43:15 293 Erik Marcussen NovoGruppen 4.33
29 00:43:20 365 Lars-Erik Leisner 4.33
30 00:43:52 45 Michael Aistrup KMD 4.39
31 00:43:59 415 Thorsten Enghave 4.40
32 00:44:06 358 Bruno Stub PI 4.41
33 00:44:10 295 Tom Pedersen NovoGruppen 4.42
34 00:44:16 367 Mikael Krogh Danmarks Radio 4.43
35 00:44:27 474 Bjarne Søndergaard Forsvaret Nyholm 4.45
36 00:44:37 220 Jes Holm SNIK Atletik 4.46
37 00:44:41 356 Claus Larsen 4.47
38 00:44:45 183 Michael Hviid Logica 4.48
39 00:44:52 458 Arne Kjems 4.49
40 00:44:58 83 Mogens Isager 4.50
41 00:45:03 243 Jack Van Burleigh Nordea Ejendomme 4.51
42 00:45:10 59 Søren Hansen Datarespons 4.52
43 00:45:12 315 Morten Vennick Christensen NovoGruppen 4.52
44 00:45:14 368 Carl Erik Hansen Danmarks Radio 4.52
45 00:45:16 12 Kim Lund 4.53
46 00:45:27 323 Rasmus Kirkegaard Technolution A/S 4.55
47 00:45:41 345 Christian Pedersen Haretri 4.57
48 00:46:14 245 Rune Klausen Nordea Ejendomme 4.62
49 00:46:24 270 Ole Hvilsted Olsen NovoGruppen 4.64
50 00:46:26 194 Roger Pellegrini SNIK Atletik 4.64
51 00:46:52 440 Ulrik Andersen 4.69
52 00:46:54 407 Samuel Nielsen 4.69
53 00:46:56 34 Dirk-André Pape Ballerup AK 4.69
54 00:47:20 393 Ole Finn Jakobsen Balerup A.K. 4.73
55 00:47:30 477 Per Rohwedder TIK Løberne 4.75
56 00:47:47 197 Nils Søegaard SNIK Atletik 4.78
57 00:47:51 25 Frank Hansson Team Bueparken 4.79
58 00:47:56 254 Jens Berg NovoGruppen 4.79
59 00:48:18 298 Michael Pedersen NovoGruppen 4.83
60 00:48:23 187 Michael Schultz 4.84
61 00:48:26 359 Torben Koch 4.84
62 00:48:27 207 Jørgen Knudsen SNIK Atletik 4.85
63 00:48:31 214 Kurt Vang Jensen SNIK Atletik 4.85
64 00:49:14 180 Anders Mikkelsen Logica 4.92
65 00:49:19 484 Theil Mortensen 4.93
66 00:49:27 311 AllanThisted NovoGruppen 4.95
67 00:49:43 416 Bjørn Jense 4.97
68 00:49:48 113 Louis Van Bragt Neuco 4.98
69 00:49:49 112 Martin Roschmann Neuco 4.98
70 00:50:21 482 Christian Paulsen 5.04
71 00:50:34 332 Hans Lehmann Rødovre AC 5.06
72 00:51:10 500 Lars Traberg ETCH Als 5.12
73 00:51:13 429 Kim Melton 5.12
74 00:51:18 380 Brian Berntsen 5.13
75 00:51:29 337 Andreas Libner Rødovre AC 5.15
76 00:51:32 452 Karsten Wagner 5.15
77 00:51:32 456 Jeppe Wagner 5.15
78 00:51:33 218 Freddy Ove Petersen SNIK Atletik 5.16
79 00:52:21 448 Henrik Mathiasen 5.24
80 00:52:26 447 Peter Nørgaard 5.24
81 00:52:33 317 Michael Møller 5.26
82 00:52:40 208 Ole Damstedt SNIK Atletik 5.27
83 00:52:44 139 Rolf Bastholm Segmanta 5.27
84 00:53:33 95 Ulrik Augsburg 5.36
85 00:53:34 351 Mikkel Gadsbøll 5.36
86 00:53:37 88 Jesper Thomsen 5.36
87 00:53:53 147 Gert Sørensen 5.39
88 00:54:02 438 Palle Notkin 5.40
89 00:54:03 444 Christian Fabian 5.41
90 00:54:06 148 Steen Sørensen 5.41
91 00:54:08 319 Johnny Hundt 5.41
92 00:54:12 333 Tom S. Jensen Rødovre AC 5.42
93 00:54:25 200 Jørn Thorsen SNIK Atletik 5.44
94 00:55:17 247 Jørgen Siomka NovoGruppen 5.53
95 00:55:21 446 Knud Olesen 5.54
96 00:55:48 350 Niels Nærby Pedersen 5.58
97 00:55:56 212 Jørgen Ivar Nielsen SNIK Atletik 5.59
98 00:56:03 362 Bjarne Kjærsgård 5.61
99 00:56:29 74 Lars Neupart 5.65
100 00:58:12 330 Gerld Dehn-Jensen Hempel A/S 5.82
101 00:58:25 179 Per Ekdahl Logica 5.84
102 00:59:55 481 Peter Danstychsen 5.99
103 01:02:54 210 John Nielsen SNIK Atletik 6.29
104 01:02:57 216 Flemming Sørensen SNIK Atletik 6.30
105 01:08:25 177 Johnnie Kragh 6.84
106 01:08:25 178 Peter Hejner 6.84
Miniorienteringsløb - let 
Navn post 1(41) post 2(42) post 3(43) post 4(44) post 5(45) post 6(46) post 7(47) post 8(48) post 9(49) Mål  post Tid
Timo Olsen 00:10 00:33 00:28 00:29 00:21 00:15 01:01 00:16 00:22 00:35 04:30
Nadja Olsen 00:11 00:36 00:29 00:30 00:21 00:16 01:01 00:22 00:41 00:41 05:08
David Christensen 00:10 00:36 00:33 00:38 00:26 00:19 00:43 00:25 00:33 00:54 05:17
Carsten Madsen 00:12 00:52 00:35 00:40 00:30 00:20 01:02 00:26 00:29 00:54 06:00
Casper Madsen 00:11 00:53 00:35 00:40 00:30 00:20 01:01 00:26 00:30 00:54 06:00
Bjørn N. 00:12 00:44 00:28 00:31 00:22 00:15 00:50 02:10 00:32 00:41 06:45
Magnus G 00:13 00:44 00:30 00:31 00:22 00:16 00:46 02:16 00:30 00:43 06:51
Anders Johansen 00:12 00:35 00:39 00:34 00:18 00:18 02:14 02:35 00:28 00:47 09:40
Kasper Jensen 00:15 00:37 00:27 00:30 03:29 00:21 02:39 00:21 00:25 00:43 09:47
Nadja Christensen 00:15 00:47 00:38 00:41 00:32 00:18 04:52 00:29 00:28 04:20 13:20
Nicky 00:15 01:11 04:02 00:30 00:28 00:17 06:34 00:51 00:32 01:01 15:41
Marc 00:13 01:11 04:06 00:26 00:26 00:20 06:31 00:49 00:50 00:49 15:41
Oliver 00:13 01:05 04:14 00:28 00:25 00:22 06:30 00:34 00:41 01:14 15:46
Marcus 00:16 01:13 04:02 00:33 00:39 00:19 06:13 00:41 00:39 01:19 15:54
Nikolas 00:13 01:07 04:06 00:33 00:26 00:21 06:32 01:05 00:38 00:58 15:59
Mads 00:21 01:07 04:02 00:30 00:27 00:37 06:18 01:10 00:38 00:59 16:09
Bjørg Andersen 01:03 02:16 01:21 02:09 00:48 00:31 05:51 01:02 01:17 01:43 18:01
Silas Andersen 00:53 02:25 01:27 02:08 00:30 00:36 05:34 01:31 01:09 01:52 18:05
Lars Engel 00:10 00:36 00:28 04:35 00:28 00:14 - - 04:12 01:41 12:24
Miniorienteringsløb - svær
Navn  post 1(41) post 2(31) post 3(32) post 4(33) post 5(49) Mål  post Tid
Flemming Mæng 00:10 01:09 01:10 01:18 01:24 00:32 05:43
Flemming Vejen 00:24 02:51 02:59 03:17 02:41 01:21 13:33
Høgni Zachariasen 00:38 14:31 01:59 03:35 - 01:09 21:52

 

Kontakt stævneleder

Frank Rasmussen
Stærevej 2, 3. th.
2400 København NV.
Tlf: 3819 8958.
E-mail: franklr@ofir.dk

| Indhold |

Opdateret 29. maj 2009.