Hareskovløbet

Forsiden
Indbydelse
Mail liste
Fotos 2006
Foto

Til oktober
arrangerer vi
Jonstrup Vang
Løbet

Jonstrup Vang Løbet

Hareskovløbet 2008

Resultatliste per 28. maj kl. 23.30

Ialt 457 løbere gennemførte det 19. Hareskovløb onsdag den 28. maj 2008. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 5 km Kvinder (170 deltagere)
    Vundet af Camilla Spagner i tiden 19:01.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (137 deltagere)
    Vundet af Andreas Groth i tiden 17:12.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (42 deltagere)
    Vundet af Laila Kærgaard i tiden 37:23.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (108 deltagere)
    Vundet af Mikael Andersen i tiden 34:46.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.

SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Ernst & Young - Herlev
Adresse: Dynamovej 11, 2 2730 Herlev
Telefon: +45 3587 2140
Email: ey.herlev@dk.ey.com

Kvinder 5 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/Klub Min/km
1 00:19:01 126 Camilla Spagner AK 73 3,80
2 00:20:26 180 Anette Bergstrøm SNIK 4,09
3 00:20:48 385 Berit El-Nasser FIF 4,16
4 00:21:26 183 Regina Kanta SNIK 4,29
5 00:21:40 355 Marie Schultz 4,33
6 00:21:55 392 Christine Riis 4,38
7 00:23:23 428 Kristine Rasmussen 4,68
8 00:23:27 420 Minna Basbøll Herlevløberne 4,69
9 00:23:27 422 Susanne Vorup Herlevløberne 4,69
10 00:23:36 225 Christina Perticai 4,72
11 00:23:38 416 Lise Holmstrøm 4,73
12 00:23:50 304 Susanne Slot Larsen Novogruppens Løbeklub 4,77
13 00:23:51 251 Helle Nygaard Novogruppens Løbeklub 4,77
14 00:24:16 249 Bente Schneider Novogruppens Løbeklub 4,85
15 00:24:19 178 Lene Aavild 4,86
16 00:25:01 276 Lisbet Westergaard Novogruppens Løbeklub 5,00
17 00:25:05 96 Rikke Morell Radiometer Medical Aps 5,02
18 00:25:08 218 Gunvor Dahl Revisorerne Værløse 5,03
19 00:25:09 350 Tina Nybro 5,03
20 00:25:14 411 Anne H Fordsmann Herlevløberne 5,05
21 00:25:16 297 Lene Krogh Novogruppens Løbeklub 5,05
22 00:25:21 98 Lajla Johansen Radiometer Medical Aps 5,07
23 00:25:38 380 Hanne Jonassen 5,13
24 00:25:40 91 Kamilla Petersen 5,13
25 00:25:41 158 Mette Norman Erichsen 5,14
26 00:25:46 281 Anatasia Cathrine O'Bassey Novogruppens Løbeklub 5,15
27 00:25:49 454 Anita Lykkegaard 5,16
28 00:25:51 373 Maja Munck Jensen 5,17
29 00:25:52 399 Kirsten Sode Højland 5,17
30 00:25:57 384 Britt Dall Herlevløberne 5,19
31 00:25:58 23 Clara Heinze 5,19
32 00:26:00 463 Jeanette Vitting 5,20
33 00:26:03 364 Ditte S Jørgensen 5,21
34 00:26:05 75 Maj Britt Heinemann 5,22
35 00:26:06 300 Anne Mette Jensen Novogruppens Løbeklub 5,22
36 00:26:13 244 Kristina Carlsson Novogruppens Løbeklub 5,24
37 00:26:15 168 Gitte G. Jensen 5,25
38 00:26:17 262 Yvonne T. Naim Novogruppens Løbeklub 5,26
39 00:26:23 382 Lena Danielsen Vattenfall 5,28
40 00:26:35 255 Nina Tingman Novogruppens Løbeklub 5,32
41 00:26:36 274 Rikke Andersen Novogruppens Løbeklub 5,32
42 00:26:43 42 Joan M. Petersen Rødovre AC 5,34
43 00:26:46 65 Sabine Klintrup 5,35
44 00:26:47 295 Ulla Jacobsen Novogruppens Løbeklub 5,36
45 00:26:48 278 Henriette Schou Novogruppens Løbeklub 5,36
46 00:26:52 236 Dorthe Rathmann Bengtson KMD 5,37
47 00:26:54 4 Lene Aaholst 5,38
48 00:26:55 330 Lise Lang SNIK 5,38
49 00:26:55 357 Pia Kousholt Herlevløberne 5,38
50 00:26:58 76 Birgitte Adelgaard 5,39
51 00:27:14 93 Tina Schou Jensen Radiometer Medical Aps 5,45
52 00:27:15 467 Susse Larsen Novo Nordisk A/S 5,45
53 00:27:22 68 Jeanette Sidor 5,47
54 00:27:24 369 Sandra Manique 5,48
55 00:27:25 329 Maja Riedel Pedersen 5,48
56 00:27:31 287 Ulla Cappelørn Novogruppens Løbeklub 5,50
57 00:27:36 129 Lone Willumsen Anhydro 5,52
58 00:27:43 121 Anne-Marie Thorup Jacobsen AK 73 5,54
59 00:27:44 79 Anny Høj Larsen 5,55
60 00:27:44 340 Lone Bach Nielsen 5,55
61 00:27:45 11 Helle Hansson 5,55
62 00:27:48 372 Charlotte Holmstrøm 5,56
63 00:27:53 77 Lise Rasmussen 5,58
64 00:28:01 389 Stine Røtzler Møller 5,60
65 00:28:04 407 Christina Kjeldsmark Roskilde 5,61
66 00:28:05 333 Tina Vestergaard 5,62
67 00:28:11 279 Katrina Urban Novogruppens Løbeklub 5,64
68 00:28:12 448 Ketty Rohwedder TIK-Løberne 5,64
69 00:28:14 337 Mie Larsen Runners (farma) 5,65
70 00:28:16 64 Mia Staal Klintrup 5,65
71 00:28:21 405 Julie Østergaard 5,67
72 00:28:23 351 Annikki L.-Mølgaard Herlevløberne 5,68
73 00:28:32 314 Helle Friis Jensen OTICON 5,71
74 00:28:34 237 Annette Bonde KMD 5,71
75 00:28:37 291 Dorit Packert Zobel Novogruppens Løbeklub 5,72
76 00:28:57 446 Lis Wilhelmsen TIK-Løberne 5,79
77 00:28:58 406 Tine Munk 5,79
78 00:29:01 299 Karin Louw-Møller Novogruppens Løbeklub 5,80
79 00:29:07 97 Dorte Ahlquist Radiometer Medical Aps 5,82
80 00:29:08 40 Jette Pedersen Rødovre AC 5,83
81 00:29:09 39 Hanne Thorsgaard Rødovre AC 5,83
82 00:29:10 394 Charlotte Dyrbye 5,83
83 00:29:11 38 Jannie M. Petersen Rødovre AC 5,84
84 00:29:20 22 Hegan Heinze 5,87
85 00:29:20 57 Marie Louise Paludan 5,87
86 00:29:21 473 Lisbeth Pape 5,87
87 00:29:23 165 Dorthe Krogsgaard Datarespons 5,88
88 00:29:24 73 Dorrit Hovmand 5,88
89 00:29:26 402 Katrine P. Sode  5,89
90 00:29:27 95 Lise S. Petersen Radiometer Medical Aps 5,89
91 00:29:31 403 Mette Knudsen 5,90
92 00:29:32 271 Cecilie Sirak Novogruppens Løbeklub 5,91
93 00:29:36 349 Mia Møller 5,92
94 00:29:39 260 Maria Forman Novogruppens Løbeklub 5,93
95 00:29:42 269 Birgit Blasen Novogruppens Løbeklub 5,94
96 00:29:42 270 Jette Lundgren Novogruppens Løbeklub 5,94
97 00:29:42 368 Vibeke Vest 5,94
98 00:29:43 208 Elsebeth Dahl Datarespons 5,94
99 00:29:44 70 Lone Simonsen 5,95
100 00:29:49 367 Lise Jensen 5,96
101 00:29:50 289 Charlotte Zeutner Novogruppens Løbeklub 5,97
102 00:29:51 335 Hanne Nygaard Larsen 5,97
103 00:30:09 267 Susanne Nielsen Novogruppens Løbeklub 6,03
104 00:30:10 339 Dorthe Hansen  FGF 6,03
105 00:30:10 459 Emma Ladekarl 6,03
106 00:30:13 16 Maria Skovgaard Jensen 6,04
107 00:30:14 140 Charlotte Heier Nordea Ejendomme 6,05
108 00:30:16 37 Tine Gundersen Hempel A/S 6,05
109 00:30:21 331 Lillian Sørensen 6,07
110 00:30:22 213 Anne-Marie Rønne Studstrup 6,07
111 00:30:23 486 Henriette Maul Andersen 6,08
112 00:30:31 400 Mette Schick 6,10
113 00:30:34 21 Christiane Jensen 6,11
114 00:30:35 20 Pia Sandholm 6,12
115 00:30:36 86 Mette Trostmann 6,12
116 00:30:36 452 Nickie Spile 6,12
117 00:30:47 14 Catharina H. Jee 6,16
118 00:30:49 224 Inger Skov 6,16
119 00:30:53 28 Jane Bach Laursen 6,18
120 00:31:01 263 Lone Andersen Novogruppens Løbeklub 6,20
121 00:31:13 141 Regize Lindegaard Rønstrup Nordea Ejendomme 6,24
122 00:31:13 264 Marianne Skriver Novogruppens Løbeklub 6,24
123 00:31:14 222 Maria Holm 6,25
124 00:31:30 427 Mette Ploug BOK 6,30
125 00:31:31 401 Maja Schick 6,30
126 00:31:32 181 Maibritt Timler SNIK 6,31
127 00:31:36 12 Heidi Graulund 6,32
128 00:31:37 227 Margit Wendelboe Petersen 6,32
129 00:31:54 246 Birgit Østergaard Novogruppens Løbeklub 6,38
130 00:32:24 273 Heidi Olsen Novogruppens Løbeklub 6,48
131 00:32:25 85 Lone Fuhrmann 6,48
132 00:32:38 101 Karina Stenberg Knudsen Radiometer Medical Aps 6,53
133 00:32:42 356 Marianne Ljungman Herlevløberne 6,54
134 00:32:54 294 Hanne Krigslund Novogruppens Løbeklub 6,58
135 00:33:08 397 Birgitte B. Bendsen 6,63
136 00:33:15 288 Bodil Hedin Novogruppens Løbeklub 6,65
137 00:33:18 15 Annette Lundvig 6,66
138 00:33:25 113 Maria Fugl Hansen Segmenta 6,68
139 00:33:27 29 Karina Kjærulff 6,69
140 00:33:31 184 Anita F. Sørensen SNIK 6,70
141 00:33:33 353 Gitte Sorterup FGF 6,71
142 00:33:34 78 Ulla Mouritzen 6,71
143 00:33:41 106 Anette Rask Furesø Revision 6,74
144 00:33:46 296 Jannie Hansen Novogruppens Løbeklub 6,75
145 00:33:47 248 Nina Boye Novogruppens Løbeklub 6,76
146 00:33:52 128 Marianne Thorsø Nielsen AK 73 6,77
147 00:33:54 112 Line Mathiesen Segmenta 6,78
148 00:34:10 80 Lili Larsen 6,83
149 00:34:13 58 Mariann Ciftci 6,84
150 00:34:15 226 Gry Næsby 6,85
151 00:34:15 306 Merete Sonne Novogruppens Løbeklub 6,85
152 00:34:19 474 Else Nedahl 6,86
153 00:34:21 345 Helle Hastrup 6,87
154 00:35:15 142 Margit Gustavsen Nordea Ejendomme 7,05
155 00:35:27 466 Kirsten Bech 7,09
156 00:35:36 324 Brigitte Wamsler 7,12
157 00:35:37 36 Lene Gutte Koch 7,12
158 00:35:53 223 Edit Tryk 7,18
159 00:36:04 258 Line Boesen Novogruppens Løbeklub 7,21
160 00:36:07 215 Eva Adsersen Revisorerne Værløse 7,22
161 00:36:10 130 Merete Sørensen Anhydro 7,23
162 00:36:12 131 Mille Bundvad Anhydro 7,24
163 00:36:17 465 Susanne pedersen 7,26
164 00:36:36 170 Cecilie Baun Knudsen 7,32
165 00:36:38 417 Camilla L. Kjær 7,33
166 00:36:46 67 Anette Engmose 7,35
167 00:36:47 69 Henriette Houlberg 7,36
168 00:36:54 487 Freja Schmidt 7,38
169 00:39:16 327 May Schou Andersen 7,85
170 00:39:51 159 Anja Kllint Christensen 7,97
Kvinder 10 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/Klub Min/km
1 00:37:23 379 Laila Kærgaard 3,74
2 00:41:19 205 Vibeke Hansen SNIK 4,13
3 00:41:37 43 Hanne Baltzersen Rødovre AC 4,16
4 00:42:50 41 Annette Dalner Rødovre AC 4,28
5 00:43:18 197 Joan Bach SNIK 4,33
6 00:44:39 302 Signe Ridderberg Novogruppens Løbeklub 4,47
7 00:46:39 203 Ida-Maria Hyldelund SNIK 4,67
8 00:48:32 206 Bibi Christensen SNIK 4,85
9 00:48:43 122 Ella Clausen AK 73 4,87
10 00:50:05 108 Stine Jacobi 5,01
11 00:50:38 456 Trine Danvold 5,06
12 00:50:42 309 Hanne Thordahl Novogruppens Løbeklub 5,07
13 00:51:11 31 Sabine Buck Sørensen Hempel A/S 5,12
14 00:51:14 282 Hanne M. Nielsen Novogruppens Løbeklub 5,12
15 00:51:28 341 Marianne Jönsson 5,15
16 00:51:37 201 Conni Vang Jensen SNIK 5,16
17 00:51:54 229 Vibeke Froch-Hansen SNIK 5,19
18 00:52:13 123 Henriette Johansen AK 73 5,22
19 00:52:15 252 Rikke Niebuhr Novogruppens Løbeklub 5,23
20 00:52:16 124 Maja Le AK 73 5,23
21 00:53:57 461 Kamma Bjerggaard SNIK 5,40
22 00:54:00 32 Helle Friberg Hempel A/S 5,40
23 00:54:14 72 Anne Holm Andersen 5,42
24 00:55:25 100 Marianne Birch-Rasmussen Radiometer Medical Aps 5,54
25 00:56:46 109 Louise H. Fischer 5,68
26 00:57:15 230 Hanne Hastrup SNIK 5,73
27 00:57:40 272 Dorte Lundberg Novogruppens Løbeklub 5,77
28 00:57:47 27 Annette Gertsen 5,78
29 00:58:31 82 Helene Brandi 5,85
30 00:58:52 71 Kit Koefoed 5,89
31 00:59:00 33 Eva Larsen Hempel A/S 5,90
32 00:59:06 221 Hanne Pedersen 5,91
33 00:59:14 30 Anne Mette Oddsen Hempel A/S 5,92
34 00:59:24 361 Susanne Hastrup 5,94
35 00:59:25 363 Karin G Pedersen 5,94
36 00:59:57 315 Lilian Rønn Rasmussen OTICON 6,00
37 00:59:57 316 Lis Larsen OTICON 6,00
38 01:00:23 204 Marianne Andersen SNIK 6,04
39 01:01:47 89 Vibeke Petersen 6,18
40 01:03:05 362 Vibeke Bache 6,31
41 01:07:54 90 Linda Kragh 6,79
42 01:07:56 88 Bente Jørgensen 6,79
Mænd 5 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/Klub Min/km
1 00:17:12 303 Andreas Groth Novogruppens Løbeklub 3,44
2 00:17:21 45 Carsten Vinkel Rødovre AC 3,47
3 00:17:31 484 Allan Thorsgaard 3,50
4 00:17:45 390 Jacob Holm 3,55
5 00:17:56 464 Søren Erik Larsen Herlevløberne 3,59
6 00:18:01 404 Kem Overskov 3,60
7 00:18:02 444 Michael Jaque Herlevløberne 3,61
8 00:18:03 127 Karsten Mosegaard AK 73 3,61
9 00:18:26 441 Jens Wervod 3,69
10 00:18:39 247 Rolf Køngerskov Novogruppens Løbeklub 3,73
11 00:18:47 453 Henning Søgaard 3,76
12 00:18:59 354 Reinholdt Schultz 3,80
13 00:19:02 424 Jesper Nielsen Herlevløberne 3,81
14 00:19:05 343 Bo Østergaard 3,82
15 00:19:09 479 Oliver Funch FIF 3,83
16 00:19:11 483 Brian 3,84
17 00:19:22 149 Palle Møller Nielsen Man B&W Diesel 3,87
18 00:19:22 250 Johan Holkmann Jacobsen Novogruppens Løbeklub 3,87
19 00:19:42 62 Flemming Mæng 3,94
20 00:19:42 257 Jacob Hansen Novogruppens Løbeklub 3,94
21 00:19:58 145 Jacob Bonelli Man B&W Diesel 3,99
22 00:20:09 50 Rene Rosfeldt Rødovre AC 4,03
23 00:20:13 261 Mikael Sørud Novogruppens Løbeklub 4,04
24 00:20:16 46 Henning Ring Rødovre AC 4,05
25 00:20:25 191 Torsten Nordahl SNIK 4,08
26 00:20:32 308 Jesper Vejlgaard Novogruppens Løbeklub 4,11
27 00:20:37 410 Mark Fordsmann Herlevløberne 4,12
28 00:20:40 322 Christan Gutte Koch 4,13
29 00:20:41 381 Henrik Johansen 4,14
30 00:20:46 423 Johnny Baastrup Andersen Herlevløberne 4,15
31 00:21:19 374 Michael Jensen Bagsværd TRI 4,26
32 00:21:22 421 Per Falkenberg Herlevløberne 4,27
33 00:21:49 151 Ralf Stokholm Man B&W Diesel 4,36
34 00:21:50 235 Hilmar Kvist KMD 4,37
35 00:21:59 60 Jerk W. Langer 4,40
36 00:22:00 435 Helge Lykkegaard FIF 4,40
37 00:22:05 132 Peter Magnussen Anhydro 4,42
38 00:22:12 155 Marco Fam Man B&W Diesel 4,44
39 00:22:15 398 José Arnau Way Ahead 4,45
40 00:22:31 371 Kim Holmstrøm 4,50
41 00:22:35 152 Thomas Thomsen Man B&W Diesel 4,52
42 00:22:43 99 Jean-Pierre Becker Radiometer Medical Aps 4,54
43 00:22:47 211 René Kappel Jensen Datarespons 4,56
44 00:22:49 212 Mikkel Kappel Persson Datarespons 4,56
45 00:22:50 53 Svend Bradtbjerg Rødovre AC 4,57
46 00:22:51 377 Michael Møller 4,57
47 00:22:54 395 Simon Christiansen 4,58
48 00:23:03 148 Jan Holst Man B&W Diesel 4,61
49 00:23:04 468 Asmus Boysen Novo Nordisk A/S 4,61
50 00:23:13 228 Rasmus Bækgaard 4,64
51 00:23:20 370 Allan Ronit 4,67
52 00:23:25 347 Jesper Fløystrup Fuitsu-Siemens 4,68
53 00:23:34 305 Henning Gustafsson Novogruppens Løbeklub 4,71
54 00:23:41 477 Michael Sørensen 4,74
55 00:23:45 120 Ole Tidemann AK 73 4,75
56 00:23:47 157 Lars Korsby Sørensen Man B&W Diesel 4,76
57 00:23:49 455 Kjell Nillson 4,76
58 00:23:53 192 Jes Holm SNIK 4,78
59 00:23:55 320 Henrik Olsen OTICON 4,78
60 00:23:56 153 Morten Laursen Man B&W Diesel 4,79
61 00:24:16 376 Frederik Munck Bigom 4,85
62 00:24:25 475 Ole Nedahl 4,88
63 00:24:28 154 Allan Juul Larsen Man B&W Diesel 4,89
64 00:24:31 150 Hans Skafte Larsen Man B&W Diesel 4,90
65 00:24:36 9 Peter Henriksen 4,92
66 00:24:40 179 Ole Damstedt SNIK 4,93
67 00:24:40 366 Jan Gram 4,93
68 00:24:50 462 Poul Vitting 4,97
69 00:25:05 59 Brian Grønning Jensen 5,02
70 00:25:07 265 Flemming Nielsen Novogruppens Løbeklub 5,02
71 00:25:15 449 Bo folmer Andersen 5,05
72 00:25:15 460 Niels Lerbjer Nielsen 5,05
73 00:25:16 253 Peter Cordsen Novogruppens Løbeklub 5,05
74 00:25:23 8 Jonas Hansson 5,08
75 00:25:24 18 Søren Jonassen 5,08
76 00:25:24 433 Gustav Sillehoved SØAM 5,08
77 00:25:26 286 Jørgen Pedersen Novogruppens Løbeklub 5,09
78 00:25:32 1 Martin Hansen 5,11
79 00:25:41 332 Janus Vestergaard 5,14
80 00:25:44 190 Jan Cederkvist SNIK 5,15
81 00:25:45 393 Jens Christiansen 5,15
82 00:25:45 44 Hans Lehman Rødovre AC 5,15
83 00:26:03 83 Gordon Lund 5,21
84 00:26:13 490 Jens Berg 5,24
85 00:26:18 239 Torben Sonne KMD 5,26
86 00:26:37 209 Johan Dahl Datarespons 5,32
87 00:26:45 103 Preben Rasmussen Furesø Revision 5,35
88 00:26:53 164 Thomas Mosdal Datarespons 5,38
89 00:27:22 429 Bjørn Schrøder 5,47
90 00:27:23 432 Carstem Schrøder 5,48
91 00:27:24 105 Daniel Aunsberg Furesø Revision 5,48
92 00:27:27 365 Per Holmstrøm 5,49
93 00:27:33 283 Jan Ottesen Novogruppens Løbeklub 5,51
94 00:27:33 344 Jens Stausbøll 5,51
95 00:27:41 298 Anders Vindahl Novogruppens Løbeklub 5,54
96 00:27:45 7 Frank Hansson 5,55
97 00:27:51 162 Niels Harthøj Datarespons 5,57
98 00:27:53 163 Lars Therchilsen Datarespons 5,58
99 00:27:55 156 Jens Rane Baungaard Man B&W Diesel 5,58
100 00:28:03 189 Ole Sprøgel SNIK 5,61
101 00:28:08 451 Mads S 5,63
102 00:28:09 166 Tom Bojsen Datarespons 5,63
103 00:28:10 167 Henrik Østergaard Madsen Datarespons 5,63
104 00:28:13 338 Søren Ilsøe Runners (farma) 5,64
105 00:28:18 266 Jens Larsen Novogruppens Løbeklub 5,66
106 00:28:20 328 Jannik Voss 5,67
107 00:28:25 386 John Christoffersen 5,68
108 00:28:32 489 Andreas Henriksen 5,71
109 00:28:38 182 Kaj Larsen SNIK 5,73
110 00:28:53 138 Niels J. Christensen Nordea Ejendomme 5,78
111 00:28:54 196 Svend-Erik Hansen SNIK 5,78
112 00:29:07 136 Lars Roland Nordea Ejendomme 5,82
113 00:29:25 10 Martin Henriksen 5,88
114 00:29:43 210 Peter Dahl Datarespons 5,94
115 00:29:44 186 Jørgen L. Nielsen SNIK 5,95
116 00:29:44 187 John Nielsen SNIK 5,95
117 00:29:59 139 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 6,00
118 00:30:00 137 Palle Gyldenløve Nordea Ejendomme 6,00
119 00:30:03 74 Bo Damgaard Hovmand 6,01
120 00:30:03 188 Ole Brusch SNIK 6,01
121 00:30:14 426 Torben Ploug BOK 6,05
122 00:30:30 102 Mogens Rasmussen Radiometer Medical Aps 6,10
123 00:30:36 450 Holger Søgaard 6,12
124 00:30:51 268 Allan Nyrup Novogruppens Løbeklub 6,17
125 00:31:07 185 Flemming Sørensen SNIK 6,22
126 00:31:59 482 Morten Vindum 6,40
127 00:32:00 481 Kristian Jensen 6,40
128 00:32:03 104 Per Aunsberg Furesø Revision 6,41
129 00:32:04 107 Michael Halpern-Nadel Furesø Revision 6,41
130 00:32:37 293 Jens Berg Novogruppens Løbeklub 6,52
131 00:32:49 488 Jakob Schmidt 6,56
132 00:34:41 418 Mikkel W. Gravballe 6,94
133 00:35:25 430 Henrik Guldberg 7,08
134 00:35:25 431 Magnus Guldberg 7,08
135 00:36:37 285 Thomas Knudsen Novogruppens Løbeklub 7,32
136 00:42:41 133 Ole Rasmussen Anhydro 8,54
137 00:45:50 24 Børge W. Mogensen 9,17
Mænd 10 km
Plac. Tid Nummer Navn Firma/Klub Min/km
1 00:34:46 412 Mikael Andersen 3,48
2 00:35:39 476 Carsten Sillehoved SØAM 3,57
3 00:38:06 445 Torben Warberg Rohde 3,81
4 00:38:39 125 Peter Staubrandt AK 73 3,87
5 00:39:02 378 Mads Ravn MAN B&W Running Team 3,90
6 00:39:19 443 Jørgen Nielsen FIF 3,93
7 00:39:32 387 Tonny SØAM 3,95
8 00:39:33 198 Jan Petersen SNIK 3,96
9 00:39:34 193 Klaus Kristiansen SNIK 3,97
10 00:39:41 317 Anders Fredsgaard Nielsen OTICON 3,97
11 00:40:59 194 Bent Andersen SNIK 4,10
12 00:41:28 284 Anders Jespersen Novogruppens Løbeklub 4,15
13 00:41:46 55 Kuno Koch Rødovre AC 4,18
14 00:41:54 207 Leif Nielsen SNIK 4,19
15 00:42:22 292 Jørgen Meidahl Petersen Novogruppens Løbeklub 4,24
16 00:42:32 388 Zouhaier Krifa BAC 4,25
17 00:42:46 458 Jes Chr. Knudsen Holte IF, Ski 4,28
18 00:42:49 480 Allan Funch FIF 4,28
19 00:43:06 472 Dirk-André Pape BAK 4,31
20 00:43:07 241 Michael Lindgren Alstrup KMD 4,31
21 00:43:15 92 Kim Kristensen 4,33
22 00:43:21 359 Brian Olsen CODAN Sport 4,34
23 00:43:36 277 Claes Lindeneg Novogruppens Løbeklub 4,36
24 00:43:43 434 Kim Rasmssen Kim Fys 4,37
25 00:43:54 231 Bjørnar Ibsen SNIK 4,39
26 00:44:05 326 Mikael Krogh Danmarks Radio 4,41
27 00:44:19 54 Dennis Madsen Rødovre AC 4,43
28 00:44:29 307 Claus Paustian Novogruppens Løbeklub 4,45
29 00:44:58 440 Jens Knud Larsen FIF 4,50
30 00:45:08 51 Claus Hasle Rødovre AC 4,51
31 00:45:13 199 Michael Ottesen SNIK 4,52
32 00:45:19 383 Jens-Erik Poulsen Herlevløberne 4,53
33 00:45:25 348 Poul Lindberg 4,54
34 00:45:27 415 Flemming Pontoppidan 4,55
35 00:45:29 202 Roger Pellegrini SNIK 4,55
36 00:45:42 240 Carsten Effersøe KMD 4,57
37 00:45:44 216 Tony Bergøe Revisorerne Værløse 4,57
38 00:45:51 408 Kasper Hjorth Peugeot Danmark 4,59
39 00:45:53 146 Anders Andreasen Man B&W Diesel 4,59
40 00:45:54 48 Erik Christensen Rødovre AC 4,59
41 00:45:56 232 Erik Klim-Hansen SNIK 4,59
42 00:45:58 94 Lars Emil Henningsen Radiometer Medical Aps 4,60
43 00:46:24 409 Joakim Læbo Peugeot Danmark 4,64
44 00:46:33 245 Morten Vennick Christensen Novogruppens Løbeklub 4,66
45 00:46:45 161 Søren B. Hansen Datarespons 4,68
46 00:47:09 485 Henrik Palle 4,72
47 00:47:13 457 Mads Danvold 4,72
48 00:47:29 280 Henrik F. Andersen Novogruppens Løbeklub 4,75
49 00:47:52 134 Steen Lauritzen Nordea Ejendomme 4,79
50 00:47:57 310 Martin Suhr Christensen Novogruppens Løbeklub 4,80
51 00:48:01 219 Michael Weischer Revisorerne Værløse 4,80
52 00:48:04 66 Mikkel Trym Andersen 4,81
53 00:48:06 342 Mark Jonsson 4,81
54 00:48:06 346 Ole F Jakobsen Ballerup AK 4,81
55 00:48:08 160 Roar Medici 4,81
56 00:48:10 447 Per Rohwedder TIK-Løberne 4,82
57 00:48:27 301 Martin Vejler Novogruppens Løbeklub 4,85
58 00:48:36 311 Henning Gylling Novogruppens Løbeklub 4,86
59 00:48:52 147 Henrik Müller Man B&W Diesel 4,89
60 00:48:56 34 Lars E Jespersen Hempel A/S 4,89
61 00:49:00 200 Kurt Vang Jensen SNIK 4,90
62 00:49:08 442 Morten Christiansen FIF 4,91
63 00:49:09 25 Kenneth Christensen 4,92
64 00:49:15 254 Kim Pedersen Novogruppens Løbeklub 4,93
65 00:49:19 243 Erik Marcussen Novogruppens Løbeklub 4,93
66 00:49:22 358 Brian Berntsen 4,94
67 00:49:26 334 Henrik Kovdal Herlevløberne 4,94
68 00:49:32 135 Jack van Burleigh Nordea Ejendomme 4,95
69 00:49:49 238 Flemming Jensen KMD 4,98
70 00:49:57 321 Henrik Gutte Koch 5,00
71 00:50:04 471 Tim Persson SAS 5,01
72 00:50:18 116 Per Mehl Amby Segmenta 5,03
73 00:50:25 17 Jesper Dan Eriksen 5,04
74 00:50:44 6 Lars Hansen 5,07
75 00:50:45 313 Peter Korning Andersen 5,08
76 00:50:50 19 Morten Sandholm 5,08
77 00:50:56 419 Henrik Asholt SDC-Athletics 5,09
78 00:51:14 425 Ulrik Andersen 5,12
79 00:51:16 35 Dennis Nilsen Hempel A/S 5,13
80 00:51:19 47 Stig Kongsberg Rødovre AC 5,13
81 00:51:24 242 Jesper Dall-Hansen KMD 5,14
82 00:51:29 275 Jørgen Hindhede Kjær Novogruppens Løbeklub 5,15
83 00:51:58 52 Bent Andreasen Rødovre AC 5,20
84 00:52:11 437 Nikolaj Bøgh Public Affairs Team 5,22
85 00:52:11 438 Morten Boje Public Affairs Team 5,22
86 00:52:53 436 Bjørn Christiansen Public Affairs Team 5,29
87 00:52:56 352 Palle De Groot-Poulsen 5,29
88 00:52:57 49 Tom Skovgaard Jensen Rødovre AC 5,30
89 00:53:36 319 Simon Hastrup OTICON 5,36
90 00:54:05 56 Ulrik Augsburg 5,41
91 00:54:06 439 Peter Steen Public Affairs Team 5,41
92 00:54:36 469 Jeppe 5,46
93 00:54:37 470 Karsten Wagner 5,46
94 00:54:43 414 Tonny Ahrensberg 5,47
95 00:55:21 110 Niels Nørby Pedersen 5,54
96 00:55:28 413 Jan Lykholt 5,55
97 00:55:48 290 Jesper Abrahamsen Novogruppens Løbeklub 5,58
98 00:55:59 325 Carsten Valgreen 5,60
99 00:56:05 26 Flemming Egede Slot 5,61
100 00:56:18 115 Patrik Nilsson Segmenta 5,63
101 00:56:31 81 Torben Larsen 5,65
102 00:56:42 256 Henrik Bønlykke Novogruppens Løbeklub 5,67
103 00:57:35 336 Anders Lundholdt 5,76
104 00:58:18 214 Torben Andersen Revisorerne Værløse 5,83
105 00:58:29 312 Morten Korning Andersen 5,85
106 00:58:43 396 Peter Stig Andersen 5,87
107 01:02:59 195 Arne V. Hansen SNIK 6,30
108 01:05:04 114 Niels Linsaa Segmenta 6,51

 

Kontakt stævneleder

Frank Rasmussen
Stærevej 2, 3. th.
2400 København NV.
Tlf: 3819 8958.
E-mail: ballerup@orientering.dk

| Indhold |

Opdateret 28. maj 2008.